Kahramanmaraş'taki Panorama müzesine gittiniz mi?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete sunulan Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Kahramanmaraş'taki Panorama müzesine gittiniz mi?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete sunulan Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

‘Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez’ düşüncesiyle hareket ederek Kurtuluş Destanı Panorama Müzesini hayata geçiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımını oluşturan Maraş Müdafaası’nda cereyan eden olaylar tarih sıralamasına göre sahneleniyor.

Maraş’ın işgalci kuvvetlerine karşı topyekün verdiği mücadelenin anlatıldığı Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi, hem Maraş Mücadelesi’nde gerçekleşen olaylar zincirini gözler önüne seriyor hem de gelecek kuşaklara, insanların birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesinin ne denli gerekli olduğunu anlatıyor.

Kültürpark içerisinde yer alan Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi, Kahramanmaraş’ın kurtuluşunu ve kültürel alanda bütün bu ihtiyaçlara cevap verebilecek, unutulanları hatırlatacak, farkında olunmayanları gösterecek görsel, işitsel, multimedya unsurlarıyla desteklenmiş hafıza mekanlarından oluşan bir müze olarak halka hizmet vermeye devam ediyor.

Maraş’ın işgalci kuvvetler tarafından işgal edilmesi ile başlayan ve işgalci kuvvetlerin şehri terk edinceye kadar Maraş ve Çevresinde meydana gelen olaylar zincirinin tarih kronolojisine göre sıralandığı Maraç Milli Mücadelesi’nin gelecek kuşaklara aktarılması için ailelerin çocuklarını mutlaka bu müzeyi gezdirmeleri gerekiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Gittim ancak biraz hayal kırıklığına uğradım.

Öncelikle Ahmet Eyicil'in Maraş müdaafasında Mustafa Kemal Atatürk'ün rolü hakkındaki makalesini bulup okuyun efendim.

Atatürk'ün adını yok sayarak milli mücadele müzesi kurmak beni bir Kahramanmaraş'lı olarak üzdü.

Arslan Bey'i görevlendiren , bu şehre 1925 yılında kahramanlığından ötürü istiklal madalyası verilmesini sağlayan , milli mücadelenin baş mimarını yok saymamamız gerekirdi.

Belki tekrar gözden geçirilerek eksikler giderilirse inşAllah daha güzel olur müzemiz.

Yapanların (eksikliklerine rağmen) ellerine sağlık.

Maraşlıgil
Maraşlıgil - 1 yıl Önce

Bu müze orta halde beton yığının altında.

MARAŞLI DAYI
MARAŞLI DAYI - 1 yıl Önce

ADRES TAM OLARAK NERESİ

sedat
sedat - 1 yıl Önce

evet gittim bence gayet güzel olmuş tek eleştirim girişte gösterilen video ( bence gayet güzel ve açıklayıcı ) aynısı içeride de anlatılıyor bence orada rehber anlatsa daha iyi olur hem soru cevap şeklinde de dialoglar olabilir insanlar daha farklı bilgilere erişebilir naçizane eleştirim bu yoksa çok güzel ve faydalı

ahmi46
ahmi46 - 1 yıl Önce

bu müze nerde acaba

SIRADAKİ HABER

banner122