Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ile Necip Fazıl Şehir Hastanesi yanında inşası devam eden deprem izolatörlü sağlık kompleksinde incelemelerde bulundu.

ziyaret_4-1

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici, Dr. Tuba Köksal ve Prof. Dr. Mehmet Şahin ile AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel’in de yer aldığı programda heyet, çalışmalara ilişkin İl Sağlık Müdürü Vehbi Şirikçi’den bilgiler aldı. Sağlık kompleksinin inşasının büyük bir hızla ilerlediğini vurgulayan Başkan Hayrettin Güngör, şehir merkezine ve ilçelere kazandırılacak sağlık yatırımlarıyla Kahramanmaraş’ın sağlık altyapısının daha da güçlendirileceğini belirtti.

ziyaret_5

İlave 2 Bin Yatak Kapasitesi

Sağlık kompleksinde gerçekleştirilen incelemelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Sağlık, şehrimizin en önemli gündem maddelerinden birisi. Deprem sonrası ele aldığımız konuların başında geliyor. Şehrimizde sağlık altyapımızı güçlendirmek için gayretimizi sürdürüyoruz. Bu noktada da hayata geçirilecek projeleri sosyal medya üzerinden hemşehrilerimize duyuruyoruz. Mevcut sağlık tesislerimize ilave toplam 2 bin yatak eklenecek. Bu yatırımlarla Kahramanmaraş’ın sağlık alanındaki sorunları çözüme kavuşacak. Yeni Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olsun” cümlelerini kaydetti.

hastane_1