14.10.2016, 13:40

Yancar’ın hareketine milletvekili neden sessiz kaldı?

Makalenin başlığını okur okumaz hemen yorumlara başladığınızı düşünüyorum. İşin içinde iş olduğu, adına ‘sürgün ya da yer değiştirme’ de diyebileceğiniz bir olayı yazacağım.

Sağlık Müdürü Murat Coşkun ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Semir Yancar ile ilgili yazdığım köşe yazısı hukuka taşındı, hakaret olmayan sadece eleştirdiğim yazı nedeniyle de hakim ‘ret’ kararı verdi. Haklı olduğum davanın asla peşini bırakmam.

Bugün size ismini Mehmet Akif bildiğim ve hayatımda yüzünü görmediğim, sesini bile duymadığım Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ın mütevazi oğluyla ilgili gelişen olayları yazacağım.

O arkadaştan da şimdiden özür dilerim, amacım onu kırmak, incitmek ya da deşifre etmek değil. ‘Mütevazi’ dedim çünkü çevresinden araştırdığım kadarıyla bir milletvekili oğlu olmasına rağmen babasının ünvanı onu büyütmemiş aksine daha da çok mütevazi olmasını sağlamış. Geçmiş dönemlerde bilirsiniz; değil milletvekilinin oğlu olan, yedi göbekten akrabası olanların bile bir çoğu masa başında oturup aydan aya bankamatiğe maaşını çekmeye gittiğine şahit olduk. Haram-helal noktasında bu genç arkadaşımızın babasının ünvanına güvenmeden kendi emeği ile çalışıp para kazanması takdire şayandır. Böyle temiz bir gence teşekkür etmek gerekir. Bu arkadaşımız Kamu Hastaneler Birliği Hizmet Binası (eski Devlet Hastanesi)’nda taşeron firma kadrosunda görev yapıyordu, ta ki ben o makaleyi yazana kadar.

Birkaç ay önce Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekteri Semih Yancar’ı eleştiren bir yazı yazdım. İddialarımın hala arkasındayım. 2014 yılında 12 milyon TL’lik medikal malzeme, ortağı aynı olan iki medikal firmadan açık ihaleye çıkmadan pazarlık usulü yöntemiyle alındı mı? İhale komisyonunda hangi fetöcünün kardeşi var, ora kimlere emanet edildi? Gibi iddiaları ve soruları bu yazımda sormayacağım.

Sağlık Müdürü Murat Coşkun’a da; sorunlu doğan bebekleri müfettişten kaçırmak için çamaşırhaneye dolduran özel bir hastaneyle ilgili nasıl bir işlem yapıldığını sordum. O da mahkemeye koştu, sonraki cevabında; ‘denetlendi, işlem yapıldı’ diye yazı göndermiş. O sorumsuzluk karşısında ne gibi işlem yapılmış hala detayı açıklanmadı. Kim kimi neden koruyor anlamış değilim…

Milletvekili İmran Kılıç ve oğluna geri dönelim. Geçtiğimiz aylarda yazdığım makale nedeniyle içerisinde Milletvekili İmran Kılıç’ın oğlunun da yer aldığı, Kamu Hastaneler Birliği Hizmet binasında taşeron firma kadrosunda görev yapan 5-6 arkadaşın Necip Fazıl Şehir Hastanesine görevlendirildiğini duydum. İddiaya göre basına bilgi aktarıyorlarmış, gerekçeye bak. Kurumun sadece sekretarya görevini yapan taşeron personeller gizli bilgileri aktarıyormuş. Hangi bilginin dışarı çıkmasından korkuyor onu da anlamış değilim. ‘Taşeronlar nasıl gizli bilgiye ulaşırlar’ bahaneye bak. Doğruluk derecesini o gönderilen arkadaşlar çok iyi biliyor.

Burada Semih Yancar, istediği personelini istediği hastaneye istediği kadroya görevlendirebilir. Buna ben karışamam, idareci olan kendisi.  Ben buradan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’a sesleniyorum. Emekli müftümüz İmran Kılıç oğluna sahip çıkamadı. Belki de oğlu olduğu için, dedikodulara maruz kalmamak için, oturduğu koltuğu düşünerek sahip çıkamadı.

Buradan sesleniyorum; Cumhurbaşkanımızın oğlu Bilal Erdoğan’la ilgili sayısız iddia atıldı, Bilal Erdoğan’ın üzerinden Cumhurbaşkanımız cephe alındı. O dönemde Cumhurbaşkanımız tüm dedikoduları kulak arkası yaptı ve oğlunun yanında sonuna kadar durdu. Çünkü oğlunu çok iyi tanıyordu. Bugün o asılsız iddiaları kimlerin neden çıkarttığı ve oğlu üzerinde yapılan oyunlar meydana çıktı. Cumhurbaşkanımıza yakışır ve her yönüyle dünya gençliğine örnek olacak bir kişiliğe sahip Sayın Bilal Erdoğan’ın masumiyetini tüm halkımız gördü.

Ama Cumhurbaşkanımızın asker arkadaşı olan fakat bu olaydan sonra dava arkadaşlığına şüphe ile baktığım İmran Kılıç aynı hareketi yapamadı. İlk dönem yapılacak Milletvekilliği seçiminde aday adayı olmayı düşünen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Semih Yancar’ın bu hareketine sessiz kaldı. Çevresinin sonuna kadar güvendiği oğluna mı güvenemedi, yoksa koltuğunun eleştirilmesinden mi korktu?

Şimdi diyebilirsiniz; bir milletvekili oğlunun yeri değiştirilemez mi? Tabiki değiştirilir, ama hangi gerekçe ile kim hedef alınarak ‘değiştirilir’ bunun irdelenmesi gerekir.

Burada İmran Kılıç kadar bence Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir de sorumlu. Ak Partinin Kahramanmaraş’taki en etkin ismi olan Özdemir’in milletvekiline sahip çıkması ve bu konuda suçsuz insanların hırpalanmasına ve gururlarının incinmesine tavır alması gerekirdi.

Bir insan siyasete atılacaksa, onun bunun karizmasıyla oynayarak, kendine sadık olan insanları göreve getirerek, bulunduğu koltuğu kullanarak yapmamalı. İlk genel seçimde o milletvekiline rakip olabilirsin, Milletvekili Kılıç’ı rakip görebilirsin, aradaki rekabetin bu yönde çirkinleşmesi bence çok kötü bir olaydır. Eğer Konya’ya güvenerek çıktığın bu yola devam edeceksen istifa edip meydana çıkman gerekir.  Hedeflediğin koltuk uğruna her şey mubah değildir.

Bu bir KADER meselesidir. Eğer KADER’inde varsa, kimse engelleyemez. Sayın Yancar sizde KADER’inizi mi yaşayacaksınız? Yoksa Milletvekili olacağım diye bir daha KADER’inizi görmezden mi geleceksiniz. Bir günde inşallah KADER’i yazacağım…
 
Yorumlar (8)
taşeron 4 yıl önce
yaklaşık olarak 15 yıldır arkadaşı tanırım hiç bir kimse, hakkında kötü konuşamaz haksızlığını savunamaz öyle bir insan yani, babasının milletvekilliği konusuna gelince eminim asla ve asla o rehavete hiç kapılmamıştır, kapılmayacağını biliyorum. genel sekreterlikten necip fazıl hastanesine gönderilmesi ile alakalı olarak suçlu olan sekreterliktekiler çünkü, mehmet akif çok şey biliyor, bence il idarecileri ve siyasilerin bu olaya el atması lazım çünkü sekreterlikteki idareciler hiçte öyle masum değiller
Asil Kahramanmaraş'lı 4 yıl önce
Yaz kardeşim yaz, haksızlık yapan, bu ülke için çalışmayan, adaletli çalışmayan tembel tembel oturup bu Devletin çuval çuval parasını götüren vatandaşa eziyet çektiren, bu şehrin vekillerine saygısızlık eden Daire amirlerini yaz ki bu şehirdeki haksızlıklar düzelsin, bu şehir haksızlığa gelemez, kisenin bu şehiri tahrik etmeye de hakkı yoktur, sonuna kadar davanın yanındayız. sonra şu da var Sağlık teşkilatını kullanarak kimse vekilliğe soyunmasın o camia zarar görüyor. Orada insan sağlığı var orayı kimse kullanamaz, zaten sağlık müdürlüğünden vekil olanlardan ne hayır gördük ki ?
mesut tuğrul 4 yıl önce
kendisini gazeteci sanan vatandaş kimden ne kadar cep harçlığı aldın bilmiyorum ama bildiğin bilgiler tamamen kulaktan dolma bilgilerdir. kimin ses çıkarıp sessiz kaldığını anlayabilmen için her iki tarafa da bu soruyu yöneltmen gerekir. ancak o zaman bişeyler yazmaya çalışırsın ancak kulaktan dolma bilgilerle ancak sen ve senin gibileri kandırabilirsin. milletvekilimiz sayın imran kılıç asla hiç kimsenin hakkına tenezzül etmez ailecek de etmezler ailesini çokyakından tanıyan birisiyim sayın milletvekilimizin bizzat ağzından duyulmuş bir söz vardır. AMELİ KENDİNİ İLERİ TAŞIMAYAN KİMSEYE BEN MÜDAHALE EDEMEM. bu anlayış mı sessiz kalmak. bir oğlu kamu hastanelerinde çalışıyor. bir oğlu 5 yıllık ilahiyat mezunu ve su anda kpss ye çalışıyor. sayın vekilimiz ilgilenmiyor yapmıyor değil yanlış anlamayın. bizde hak esastır. vekilimiz kendi oğluyla ilgilense diğerleriyle ilgilenmese bu sefer de ona mı çamur atacaktınız sorarım size. bir meseleyi yazarken iyi araştırın cebinizi değil...
ACABA 4 yıl önce
MİLLETVEKİLİ OĞLUMU İŞTEN ÇIKARMAYIN AMA CEZA VERİN DEMİŞ OLABİLİRMİ ACABA.VALLA KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL BU ŞEHİRDE
MESUT BEY .KÖŞENİZİ TAKİP EDİYORUZ DOĞRULARI YAZDIĞINIZ SÜRECE. İYİ GÜNLER DİLERİM .
Asil Kahramanmaraş'lı 4 yıl önce
Açıklansın rumuzlu yorumcu arkadaş Aksu tv.ye çıkılsın açıklansın demişin ama, Aksu TV ne kadar dürüst bir TV ki, işleri güçleri reklam yapmak, açık oturum proğramların da HAZIR soruları sormak, haksızlıkları dile getiremiyorlar hemen ört bas ediyorlar onun için AKSU TV de boş, ancak senin dediğin bir Ulusal kanal da olur.
TESADÜFEN HABERDE OKUDUM 4 yıl önce
MEHMET AKİFİ TANIMAM DİYORSUN YAZIDA AMA İMRAN KILIÇIN AİLESİNİ ÇOK YAKINDAN TANIYORUM DİYORSUN MESUT BEY .


Bugün size ismini Mehmet Akif bildiğim ve hayatımda yüzünü görmediğim, sesini bile duymadığım Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıçın mütevazi oğluyla ilgili gelişen olayları yazacağım.
AÇIKLANSIN 4 yıl önce
Kimse haklı olduğu bir konu uğruna ceza çekmez, çekemez, kaldı ki "oğlumu işten çıkarmayın, ceza verin" demek ne alaka, eğer bir baba, milletvekili bir baba oğlu hakkında, kim bilir durumu kendilerine yani konunun muhatabı Akif e sormak gerekir, ki en doğruyu o biliyordur açıklanmasını sağlamak gerekir, o zaman kimin ne yaptığı meydana çıkar, yoksa burda yazıp çizmek ile bir adım yol alınmaz, anlamadiğim nokta Akif neden sessiz kalıyor, bende az biraz tanırım her şeyi heryerde konuşan bir arkadaş değil diye biliyorum, yani kimse bilmediği konu hakkinda yorum yapmasa bence çok güzel olur, çıksın televizyona Aksu Tv ye birileri sorsun oda cevaplasın, yoksa kimse kimsenin hakkında bilip bilmeden konuşamaz, bu iftira ve dedikodu olur, saygılar
Çok Garip 4 yıl önce
Genelde Şehrimizde yayımlanan yerel gazete ve köşe yazarlarını hemen hemen hergün takip ederim, etmeye çalışırım, metni tesadüfen gördüm ve ÇOK ŞAŞIRDIM... Çünkü, şehrimize bu zamana kadar gelmiş vekillerden çok farklı olarak hem çalışmaları, hem ziyaretleri hemde duruşu ile takdir gören Sayın İmran KILIÇ ve oğlu hakkında yazılanları üzüntü duyarak okudum, Vekilimiz İmran Bey'i çok yakın tanımam ama oğlu Mehmet Akif ile yiyip içmişliğimiz var, gerçekten de çok olmasa da iyi tanıdığımı düşünüyorum, babasının vekil olmasi ile ilgili konuya değinecek olursam önceki zamanlarda kendi facebook sayfasından yaptığı paylaşımı siz okuyucular ile paylaşmadan geçmek istemedim "1 Kasım 2016 tarihinden hemen sonra söylediğim sözü tekrarlama gereğinde bulunmaktayım... Benim babamın Milletvekilliğinden dolayı, oturma ve kalkmam da, yemek ve içmem de, gidip ve gelmem de veya bu ve buna benzer bütün her şeyde bir büyüklenme, bir üstten bakma, tavır ve hareketlerimde her hangi bir değişme olduğunu anladığınız, sezdiğiniz zaman bana, yüzüme karşı söyleyin ve sohbeti, muhabbeti, arkadaşlığı kesin, ben, benim hayatimdan sorumlu ve mesulum, çünkü; ortalığı karıştırıp benden dolayı babama, hayatımıza ve ailemize yakışmayan, yakışmayacak olan, leke çalmak isteyen FALANCANIN EVLATLARI mevcut etrafımızda, ve ben o falancanın evlatlarını öğreneceğim >:((" böyle düşünen ve bu şekilde olmasını isteyen birisi tabiki mütevazi olacaktır ve arkadaşımı gerçekten tebrik ediyorum... Kaldı ki, kendim de bir sağlık personeli olarak Sekreterlik tarafından kararı alınıp uygulanan ek ödemeler ile ilgili sıkıntıları hep yaşadık, hep gördük, doktorlar bile durumdan rahatsız olduğunu beyan etmişlerdi, ama Mehmet Akif konusunda kendisine yakın olanların daha iyi bildiği konudan dolayi eski görev yerinden uzaklaştırıldığını hemen hemen biliyoruz, çünkü eğer gizli bilgiler paylaşıldıysa, gizli bilgiler 1 veya 2 kişi arasında olur, eğer bunu bir kurumda veya başka bir yerde bir çok kişi biliyorsa bu gizli bilgilikten çıkar yolsuzluk ve haksız, tutarsız durum sergiler, ben ne yaşandı ne yapıldı bilemem ama Mehmet Akif e sormak gerekir diyorum ve bir gerekçe sunmadan bir gerekçe belirtmeden keyfi görevlendirme yapıldıysa %100 Sekreterlik tarafından yapılan yanlış muameleyi haksız buluyorum, saygılar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 12 Temmuz 2020
İmsak 03:30
Güneş 05:14
Öğle 12:43
İkindi 16:35
Akşam 20:02
Yatsı 21:38
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 34 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Aston Villa 35 30
19. Bournemouth 34 28
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 35 63
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Athletic Bilbao 36 51
8. Real Sociedad 35 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 35 35
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 35 32
20. Espanyol 36 24