Kahramanmaraş çadır kentte ramazan hazırlığı

Kahramanmaraş'ta, 16 bin Suriyeli'nin barındığı çadır kentte ramazan hazırlıkları devam ediyor. Suriyeli Yahya: "Bundan sonraki ramazanları memleketimizde geçirebilmenin ümidiyle yaşıyoruz"

YAŞAM 15.06.2015, 20:27 15.06.2015, 20:31
Kahramanmaraş çadır kentte ramazan hazırlığı
banner257

 Kahramanmaraş'ta, 16 bin Suriyeli'nin barındığı çadır kentte ramazan hazırlıkları sürüyor.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Kahramanmaraş çadır kentte yerleştirilen Suriyeliler, bir ramazanı daha vatanlarından uzakta geçirecek olmanın burukluğunu yaşıyor.

Ramazan dolayısıyla kendilerine özgü hazırlıklar yapan Suriyeli misafirler, çadırlarını temizliyor, mescitlerde bakım ve onarım yapıyor.

Bir sonraki ramazanı memleketlerinde geçirmenin hayalini kuran misafirlere, çadır kent yönetimi de her türlü desteği sağlıyor.

Suriyeli Muhammet Yahya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bundan sonraki ramazanları memleketlerinde geçirebilmenin ümidiyle yaşadıklarını belirtti.

Suriye'nin adını bile anarken duygulandığı gözlenen Yahya, "Türk hükümeti bizi bağrına basıp, her türlü acımızı paylaşıp ihtiyaçlarımızla yakından ilgilendi. Allah herkesten razı olsun ancak insanın memleketi gibisi yok" dedi.

ÇADIRKENT'TE RAMAZAN FOTOĞRAFLARI

Ahmet Devli de Türkiye'de gördükleri ilgi ve alakayı hiçbir zaman unutamayacaklarını ifade etti.

Suriye ordusu tarafından yapılan bombardımanlarda evlerinin yıkıldığını anlatan Ahmet Neccar ise Türkiye'nin kendilerini vatandaşlarından ayırt etmeden her türlü ihtiyaçlarını giderdiğini dile getirerek, ramazanın bütün insanlığa huzur ve saadet getirmesini diledi.
Yorumlar (2)
maraşlı 6 yıl önce
ne zaman gideceksiniz maraş dan o kadar çok vatandaşımız var Suriyelilerden daha muhtaç devletimiz bakmıyor biz piknik bile yapamazken Suriyeliler bizlerin paralarıyla piknik yapıyo
k.maraşlı 6 yıl önce
İçimizi sömürdünüz gidin artık
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:30
Güneş 05:55
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:31