Kahramanmaraş'ta Şehitlerin isimleri meydan ve parklarda yaşatılacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, terör örgütü PKK militanlarının saldırıları sonucu şehit düşen güvenlik görevlilerinin isimlerini, yapılacak meydan ve parklara verecek.

Kahramanmaraş'ta Şehitlerin isimleri meydan ve parklarda yaşatılacak

 Büyükşehir Belediyesi Meclisi Salonu'nda yapılan eylül ayı meclis toplantısında, Afşin ilçesinde yeni düzenlenen meydana "Şehit Er Ömer Erüstün", Andırın ilçesine yeni yapılan parka "Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı" ve Önsen Mahallesinde yapılacak parka da "Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz" isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ın 95 yıl önce 7'den 70'e birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyarak, tarihte örneği görülmeyen bir direniş destanıyla, bayrağına ve namusuna uzanan kirli ellere karşı büyük bir kahramanlık sergileyerek vatanı, bayrağı ve istiklali için birçok evladını şehit verdiğini söyledi.

İstiklali, İstiklal Savaşı'nda ve bugün, gözünü kırpmadan şehadete koşan gencecik şehitlere borçlu olduklarını vurgulayan Erkoç, şunları kaydetti:

"Bu ülke, onların al kanları, düşman kurşunlarıyla delik deşik olan gencecik bedenleri üzerinde yükseldi. Atalarımızın geçmişte dirayet, cesaret ve basiret dolu eşsiz fedakarlıklarının anısını yaşattığımız gibi bugün şehadet şerbeti içen Şehit Er Ömer Erüstün, Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı ve Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz’ın isimlerini de şehrimizdeki meydan ve parklara vereceğiz. Şehit kardeşlerimizin anısını kıyamete kadar dalgalanacak olan, rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı al bayrağımızın himayesinde ve yüreğimizde ilelebet yaşatacağız."

Şehit Er Ömer Erüstün Siirt'te, şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz ise Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırılarda şehit olmuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 22:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asil Kahramanmaraş'lı
Asil Kahramanmaraş'lı - 4 yıl Önce

Sayın başkan Erkoç efendi bu Kahraman ŞEHİTLERİMİZİN isimleri kırsal kesimlerdeki köylerdeki küçük yollara değilde, Kahramanmaraş Merkezdeki büyük bulvarlara verilmesi gerekir. Merkezdeki büyük bulvarlarda bu şehirde milletvekilliği yapan, belediye başkanlığı yapan fakat bu memleket için bir TAHTA ÇÖP bile çakmayan, avantadan maaş alan, hizmet yapmadığı için vatandşın çok büyük tepkisini alan vekillerin ve belediye başkanlarının isimleri bulvarlardan silinerek yerine bu KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİN isimler verilmesi daha mantıklı ve yerinde bir karar olur, hadi bakalım gücün yetiyorsa yap bu değişikliği.....

EDE46
EDE46 @Asil Kahramanmaraş'lı - 4 yıl Önce

BASKANIN GUCU GARIBAN HALKA YETER ANCAK DOSYA BASINA HARAC ALMAYA YETER ..ALLAH BILDIGI GIBI YAPSIN

ömer sert
ömer sert - 4 yıl Önce

baskanım bende sehit kardesim benim kardesim ismi hic bir yere vaerılmedi

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224