'Ne Mutlu Türküm Diyene''

Geçmişten geleceğe uzanan zaferlerle dolu geçmişi olan bir milletin evladı olduğumuz için ne kadar şanslıyız değil mi? Vatanımızın her karış toprağına can feda”¦

'Ne Mutlu Türküm Diyene''

Geçmişten geleceğe uzanan zaferlerle dolu geçmişi olan bir milletin evladı olduğumuz için ne kadar şanslıyız değil mi? Vatanımızın her karış toprağına can feda”¦

12 Şubat 2010 Cuma 22:02
'Ne Mutlu Türküm Diyene''

Doğudan batıya, kuzeyden güneye her karış toprağında atalarımızın kanı var. Bu millet nasıl bölünür bu millet nasıl siyasi oyunlara gelirde bu tarihi hiçe sayarak yüzyıllardır kardeşçe geçinen insanlar son 30 yılda birbirine düşman gibi davranır. Bu zihniyeti taşıyanlara, aynı topraklarda yaşayıp da dil, din, ırk ayrımına düşenlere sesleniyorum. Sizlerin ataları dedeleri babaları hatta kadınları bile cephede omuz omuza savaşarak tarihe destan yazmışlar. Siz kim olursunuz ki bu destanı hiçe sayarsınız. Bu zihniyeti taşıyanlar atalarınızın mirasına sizler böyle mi sahip çıkıyorsunuz. Maraşı Kahramanmaraş yapan, Çanakkale de destan yazan, yurdumun her köşesinde savaşan bir neslin devamıyız biz. Sahip çıkalım biz sahip çıkalım ki bizden sonra ki nesillerde bu bilinçle yetişsin. Törelerimize, kültürümüze, tarihimize bağlı yeni kuşaklar yetiştirmek için hiçbir milletin sömürgesi olmadan, hiçbir millete bağlı kalmadan yaşabilmek için üstümüze düşeni şimdi değil de ne zaman yapacağız. Bu kadar mı kör gözlerimiz. Bu kadar mı aciziz sesimizi duyurmak için. Biz Türk laik ve Müslüman bir devletiz. Ne demek laiklik Müslümanlıkla bağdaşmaz. Katılmıyorum. Katılamam nene hatun başında oyalı yazması ile savaşmadı mı? ya diğer Anadolu kadınları. Hepsinin hikayesi aynı. Anneannem anlatır hep Ruslar Karadenize çıkarma yaptıkların da daha küçücük bir kız çocuğuymuş. Başındaki yazmayı çıkarıp da vurulan bir askerin kanını silen teyzesinin hikayesi ile büyüdüm. ”˜'MARAŞ BİZE MEZAR OLMADAN DÜŞMANA GÜLZAR OLMAZ'' ”˜'DUR YOLCU BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK BİR DEVRİN BATTĞI YERDİR. EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN, BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR ”˜' Bütün Kahramanmaraş halkının kurtuluş gününü kutluyorum. Dilerim bu destan yüzyıllarca devam eder. Milli benliğimizi koruyarak yeni nesiller yetiştiririz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”¦

Yükleniyor...
Anahtar Kelimeler:
DestanYerdirHiçe
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nkazancı 2010-02-15 11:06:23

Değerli okuyucularım yazıma göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyor hepinizin fkrine saygı duyduğumu belirtmek istiyorum.

Saygılarımla

Avatar
Ahmet Sandal 2010-02-15 03:15:00

Naz Hanım merhaba. Yazınızı okudum. Tabi özde güzel.Özde gerekli. Ancak bazı hususlar tarafınızca gerçekleştirilecek tashihe ya da tavzihe ihtiyaç duyuyor.Tabi uzun bir tavzih ve tashih bu tür yazılar için çok zor. Çünkü neticede bir köşe yazısı bilimselliği yok. Şahsi bir mütalaa o kadar. Ben acizane şu hususları belirtmek istiyorum yalnızca.Bazı zamanlar elzem olan hususlar gün gelir elzem değil nalüzum olur. Yani gereksiz olur. Bundan 80-90 sene önce geçerli hususlar şimdi tamamen geçerli olmayabilir. Geçerli olmayan hususlar da ıskattır. Devre göre tavır almak gerek. Dünya'da diplomaside kuvvet neredeyse oraya yönelmek gerek. Milliyetçilik ya da Laiklik bize kuvvet mi veriyor yoksa nakuvvet mi veriyor? Ona bakmak gerek. Nakavt yapacağız derken nakavt olmamak gerek. Mesela zamanımızda Milliyetçilik bence bir müddet öne çıkarılmaması gereken bir konu olabilir. Laiklik de 80-90 sene öncesiyle kıyaslanarak gözden geçirilebilir. Mesela ahlaksızlık diz boyu iken Dine sarılmayacaksın da neye sarılacaksın? Devlet-Millet ele ele verip dini ve milli değerlerimizle bütünleşmeliyiz. Ortada çözülmesi gereken ciddi bir mesele varsa tedbirler çağa-zamana göre geliştirilmelidir. "Eski hâl muhâl, ya yeni hâl ya izmihlâl" prensibini esas alan bir Kardeşinizim. Durum bu. Selamlar ve saygılar.

Avatar
Eshâbil KARAHAYDAROĞLU 2010-02-14 14:22:42

Sayın Naz Hanım,
"Ne Mutlu Türküm Diyene" başlıklı yazınızı okudum. Yazıda dile getirdiğiniz samimi duygu ve düşünceleriniz için size teşekkür ederim.
Ancak bir hususta karşı düşüncemi söylemek ve sizinle paylaşmak istiyorum:
Kesinlikle biliyor ve inanıyorum ki "Lâiklikle İSLÂMIN bağdaşacağı" iddiası sâdece birilerinin belli bir amacına hizmet etmesi için ortaya atılmış asılsız ve boş bir propagandadır.
Ülkemizde egemen konumda olan güç sahipleri bu sloganı o kadar çok tekrarlıyorlar ki, bir zamanlar buna ben de inanmıştım.
Daha sonra edindiğim bilgiler ışığında, LÂİKLİK ile İSLÂMIN her ikisinin de ayrı şeyler olduğunu ve kesinlikle bağdaşmayacağını öğrendim.
Dahası var: LÂİKLİK, Müslümanları kendi kimliğinden uzaklaştırıp DÖNÜŞTÜREREK BAŞKALAŞTIRABİLMEK için dışarıdan içimize sokulmuş bir TRUVA ATI'dır.
Dikkat etmek gerekir ki, lâikliğe verilen "ANLAM" ile lâikliğin ülkemizdeki "UYGULAMASI" neredeyse taban tabana zıttır. "Anlam" ile "uygulama" kesinlikle birbirine benzememektedir.
İsteyenin lâik veya lâikçi olmasına bir engel yoktur. Buna bir diyeceğimiz de yoktur. Hiç kimseyi düşüncesinden dolayı kınayacak değiliz. Zaten böyle bir tavır, bizim tahsilimize, tecrübemize ve erdemimize de yakışmaz.
Ama, beyin yıkayan propagandalara karşı çok hassas ve dikkatli olmak lazım.
Sonra, dışarıda imâl edilmiş ve dışarıdan ithal edilmiş yabancı kavramları İSLÂM ile harmanlamaya çalışmak göz yumulacak ve sessiz kalınacak kadar da küçük bir yanlış değildir.
Daha önceki yazınıza yazdığım yoruma verdiğiniz cevaptan dolayı ben de size teşekkür ediyorum.
Bu vesileyle tekrar selam ve saygılarımı sunarım Naz Hanım.

Avatar
bayburtlu 2010-02-13 19:07:44

tebrikler kardeşim hoş yazı olmuş emeğinize sağlık bazı millet ve milliyet düşmanları ileri geri konuşsada hoş bir yazı olmuş. ha yarasaya güneşi göstermekte suçtur. ne mutlu ingilizim diyenlerin ayaklarını öpenler ne mutlu türküm diyince hemen bir fitnelik atarlar.
ya kardeşim naz kazancı hanımefendi farklı birşeyden bahsediyor eğer yazı bedir kahramanları uhud mücahidleri olsa hepimiz ne mutlu müslümanız derdik sapla samanı karıştırmayın ve malum kişiler gibi kürt laz çerkez türk gibi aptalca bir ayrım yapmayın saydıklarının tümü birer boydur laz kürt çerkez azeri türkmen yörük vs vs bunların oluşturduğu milletede türk denir. neyse zaten anlayan anlıyor anlamayana davulzurnada az ha hasan selim kardeşim hakikaten bu kadar samimi bir müslümansan bakyanı başında ırakta müslümanlar katledildi git oraya cihat et allah için burada boş edebiyat yapma herkese selam

Avatar
Hasan Selim 2010-02-12 23:13:25

Ne mutlu Turkum diyene cumlesi irkci bir soylemdir. Bu şekilde bu söylem devam ettikçe ülkede bölünme devam edecektir. Aslı türk olmayan fakat TC vatandaşı olan herkes kendini dışlanmış hissedecektir. Bu ülkede türk kürt laz çerkez abhaza roman vs bir çok değişik kültür var.
Canakkalede savasan tek IRK turk degildi. Türk,kürt çerkez..laz Hındıstandan gelen hındıstanlı muslumanlar vs vsçç.saymakla bitmez..Ama hepsi müslümandı.

Ayrıca LAİKLİK=Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ise TÜRKİYE LAİK değildir. Çünkü diyanetin kontrolu devlet tarafından yapılmaktadır.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE!!!

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126