Başkan Poyraz Personellerle On Yılı Değerlendirdi

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, belediye personelleri ve eşlerini bir araya getirerek hizmetleri anlattı.

Başkan Poyraz Personellerle On Yılı Değerlendirdi

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, belediye personelleri ve eşlerini bir araya getirerek hizmetleri anlattı.

26 Aralık 2012 Çarşamba 00:00
Başkan Poyraz Personellerle On Yılı Değerlendirdi
banner208

Kahramanmaraş Belediye tarihinde bir ilki yaşatan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Av. Hasan Kara, Mustafa Uzunlar, Başkanlık Danışmanı Zeynep Arıkan,belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve belediye personellerini eşleri ile birlikte bir araya getirerek 10 yıllık çalışmayı değerlendirdi.

Hazırlanan slayt eşliğinde sunum yaparak hizmetleri tek tek sıralayan Başkan Poyraz: “ Kahramanmaraş'ımıza Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 1925 yılında İstiklal Madalyası verilmiş, 1973 yılında Kahramanlık payesi ile ödüllendirilmiş ve son olarak da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından büyükşehir statüsüne kavuşturulmuştur. Ben öncelike emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sizlerden bu sunumu izlerken 10 yıl geriye giderek o zamanki durumu göz önüne getirmenizi rica ediyorum. 10 yıl önce neredeydik, bugün nereye gelmişiz. Bunun bir analizini yapmasını istiyorum. İstedik ki yaptığımız hizmetlerimizi önce kendi ailemize anlatalım, onları bilgilendirelim. Eşlerin belediyede çalışan kocasının ya da hanımın ne gibi hizmetler başardığını, neler yaptığını gösterelim istedik ve bugün sizleri bunun için bir araya getirdik. Çünkü Kahramanmaraş Belediyesi olarak biz bir aileyiz. Davetimize icabet ederek geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Poyraz daha sonra slayt eşliğinde sunum yaparak Karasu'dan getirilen içme suyu, atıksu arıtma tesisi, derelerin ıslahı, park ve yeşil alanlar, asfalt üretimi, içmesuyu şebekesi, yağmurlama kanalı, imar planı, kamulaştırma, konak restorasyonları, çarşıların restorasyonu, cenaze hizmetleri, yeni yolların açılması, sempozyumlar, araç parkuru, sosyal belediyecilik gibi birçok alanda bilgi aktardı.

Toplanı sonrasında davetlilere kokteyl ikramında bulunuldu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir 2013-01-05 13:38:26

mustafa eymen sen benim insanlığımı değerlendirecek insanlığa sahipmisinde beni eleştiriyorsun önce sen kendine bak eleştirilerini okudumda kendi insiyatifini yansıtmıyor acaba akp'yi veya poyrazı savunduğumu bir gören olurda bir çıkar sağlıyabilirmiyim düşüncesini algıladım önce sen bu özgürlüğünü eline alda ondan sonra başkalarına konuş tamaammı.

Avatar
idea 2013-01-04 14:01:46

günümüz de insanlar muhalif olmanın ne demek oldugunu unutmuşlar. Yapılan doğrulara muhalif olunmaz , hatalara ve yapılmamış olan eksiklere muhalif olunur ve bunlar gündeme getirilir. Siyaseti takım tutar gibi tutanlar at gözlüğüyle bakarlar. Sizlerin iş yapmıyo bu başkan dediğiniz adam yaptıgı herşeyin reklamını yapsaydı gözünüze soksaydı yapıp yapıp göstermeye çalışıyor diyecektiniz bu seferde. Biz insanlara yaranılmak imkansız!

Avatar
misafir 2012-12-29 11:14:18

"Köy belediyesi görümündeki hizmet binasını yıkarak Türkiye'nin en modern belediye hizmet binasını Poyraz yaptı." " raylı sistemide ilk Poyraz gündme aldı. " " Kentsel dönüşüm çalışmasını iller arasında ilk Poyraz başlattı. " DİĞERLERİNE SADECE GÜLÜYORUM VE SADECE HANİ NEDERDE DİYORUM. Şu belediye binası olayına gelince önceki köy görünümde olabilir ama şu anki sadece 0 u kullanılabilinir bir ucube. Önceki dah iyiydi.

Avatar
Kafanızı yerden kaldırırsanız görürsünüz. 2012-12-28 15:56:35

Belediyenin görevlerini öğrenmek isteyenler 5393 sayılı kanuna bakabilirler. Haftada 2 gün belli saatlerde su verilebilen Kahramanmaraş'ın tüm musluklarından bugün Türkiye'nin en ucuz kaynak suyu akıyor. Park yokluğundan şikayet edenler bugün belediyenin işi gücü yok park yapıyor diyorlar. Dile kolay Cumhuriyet tarihinde yapılan parkların 4 katı 10 yılda yapılmış. Bu parklarda diğer 50 park gibi 500 m2 1000 m2 değil. 80 dönüm, 150 dönüm hatta son yapılan Kent Ormanı 500 dönüm. Kahramanmaraş'ın aktif yeşil alanının 2500 dönüm olduğunu düşünürseniz bir seferde şimdiye kadar yapılan parkların beşte biri yapılmış oluyor. Öyle 2 kamyonla filan yapılmıyor bu parklar. Milyonlarca liraya mal oluyor.Onlarca yeni yol açıldı. 50 yıldır konuşulan Kuzey Çevre yolu Poyraz döneminde açıldı. 1960 yıllardan beri yapılmayan kapalı spor salonunu Poyraz yaptı.Yine yıllardır toz toprak içerisindeki futbol sahalarını Poyra senteteik çim yaptı. üzeri açık onlarca dereyi poyraz kapattı. Köy belediyesi görümündeki hizmet binasını yıkarak Türkiye'nin en modern belediye hizmet binasını Poyraz yaptı. 1980 yıllardan beri değiştirilemeyen imar planını Poyraz değiştirdi. restorasyon çalışmalarını ilk Poyraz başlattı. Tarihi çarşılarımız restore ediliyor, konaklarımız restore edildi.Yaşlılar dinlenme salonları, Gıda Bankaları, Öğrenci çamaşırhanesi, evde bakım hizmetleri gibi sosyal alanlarda ilkleri, yaparak ödüller aldı.1 tane olan kütüphane sayısını 10 çıkardı. İtfaiyeeyi Türkiye'nin en güçlü itfaiyelerinden biri yaptı. Kentsel dönüşüm çalışmasını iller arasında ilk Poyraz başlattı. raylı sistemide ilk Poyraz gündme aldı. fakat gelen uzömanların incelemesinde henüz erken olduğu raporu verildi.Kaldırımdan başka bir şey göremeyen arkadaşlar kafalarını yerden kaldırıp sağıan soluna bakarlarsa Poyraz ne yapmış görürler.

Avatar
el cevap 2012-12-28 11:46:17

Sevgili kardeşim anlaşılan siz mühendis değilsiniz. Aksi halde bilirdiniz ki maraş yerleşim alanı 2.5 eğimi rahatlıklka sağlayacak bir cizgi üzerine kurulu şehir. Kimse üngütten sanayiye kadar raylı sistem istemedi.Üniversite- Orman dairesi-batıpark alt kısmı- kapalı çarşı üst kısmı- mezarlık -namık kemal mah.-hatta şehir hastanesi hattı yaklaşık 30 km lik mesafede rahalıkla raylı sistem kurulabilinir. Ayrıca ben on yılda birşey yapılmadığından bahsediyorum siz ise yapacağız inşallah diyorsunuz. yaptılarınızdan bahsediyorsunuz. Sizin yaptığınız kentsel dönüşümü on tane adam işe alsam ikide iş makinası versem on yılda fazlası ile yapardı. hangi mahalle için dönüşüm planlayıp, dönüşümü kredilendirip-bütçelendirip, istimlakini yapıp, baştan sona yıkıp yeniden yapıtınız. Maraşın her tarafın biriketten derme çayma eğrelti yapılarla kaplı. Bir deprem olsa her taraf mezarlık, katilleride poyraz olacak. İş yapmayan babamda olsa yuh olsun, iş yapan düşmanımda olsa helal olsun. Belediyeceilite partiye bakılmaz hizmete bakılır. Poyraz o kadar oy alarak seçildi ise bu ona verilmiş oylar değil iktidara verilmiş oylar. başbakan ayakkabısını burda aday gösterse p i garanti. Anlamıyorum neden ülkenin en az hizmet alan ili en fazla oyu veriyor. deveye diken mi yarıyor ne ?

Avatar
misafir 2012-12-28 10:51:12

sevgili kardeşim ben de sizler gibi bu raylı sistemi merak edip araştırmıştımz ulaştırma balanlığı 2 yıl önce bir ekip ile gelip araştırma yapmışlar maraş ham nufus olarak hem de şehir eğimi olarak buna musait değilmiş çünki günde 40 ila 50 bin kişinin raylı sistemi kulannabilmesi gerekiyor ve şehrin eğimi yüzda 2,5 olması gerekiyor... ama ilerde üniversite ile şehir merkezi arasına kurulacaktır inşallah.kentsel dönuşüme gelince biliyorsunuz Arasa camiin aşağı kısımları, yukarı kısımları Albaraknın oralar , eski bld pasajı, akdera köpru çivarı kentsel dönuşum kapsamında yıkıldı. eski sanayi sitesi mezarlık karşısı kentsel dönuşum kapsamında yakında yıkılacaktır..imar pılanına gelince imar planında sorunlar olduğu biliniyor 1981 yaılına yapılan imar pılanı bu pılan haziran ayına kadar değişecek inşallah..sayın poyraz bu şahre çok şey kazandırdı bunu kabul edin öyle dediğin gibi 3-5 kamyonla parklar oluşmadı, kavuzlu parkına gidip bakın.

Avatar
Ya Rab! Çoklardan Çok Sabır! 2012-12-27 22:33:55

Sayın Mustafa Eymen ! Belediyenin İlimizdeki en öncmli vazifesi ve halkın belediyeden beklentisi kaldırımlar değil öncelikle şehir. Merak ediyorumbelediyemizin şu on yıl içerisinden bir şehircilik planı oldu mu? Oldu ise hangi akla hizmet bu planda bir yere hem 4 hemde 8 kat bina ruhsatı verilebiliniyor. Merak ediyorum bu ufku dar başkan ve ekibinin göz doktoru yok mu? Gözleri görüyor mu ? Orman dairesi -Abdulhamithan Camii- İmam hatip lisesi- Esenkent konutları-sütçü imam lisesi- namık kemal mah. trazbzon caddesi üst kesmi ve kale cizgisi bir şehire ait değil ve dahi hatta köyde bile bu şekilde ucube gecekodu yapılanma olmayacağını. Bu ekibin bir kentsel dönüşüm planı olmadımı on yıldır. Ve merak ediyorum ve soruyorum ey ahali dolmuşlar bu ekibin yan cebi mi? On yıldır senede 1 km. raylı sistem yapılsa şimdi on kilometrelik raylı sistemimiz olurdu. Senede 1 km raylı sistemi yapamayacak kadar aciz mi bu belediye ? Parklar iki kamyon toprak, kum,üç beş ağaçla boş araziye devede kulakta değil kulağın içindeki kene misali bir gecede de yapılır. Hangi ucubeyi yıkıpta yerine park yaptınız ? Benim kızınlığım kaldırımlara değil yıkılıp yeniden şehre yakışır şekilde imar edilmesi gereken yerlerin kaldırımlar ile süslenmeye çalışılması. Üstelik ya bu kaldırımlar altı ayda birmi yapılır. Sök yap-sök yap başka işiniz yok mu? Hâlâ bu şehirde kaldırım yapılmasını alkışlayanların mezarına döşemek gerek o kaldırım taşlarını.

Avatar
misafir 2012-12-27 16:42:20

yorumcu kardeşim sen bırak milletin uyanmasını sen önce kaybettiğin insanlığını geri kazanmaya bak... başka bir habere yaptığın yoruma istinaden söylüyorrum..uyanma meselesine gelince millet yüzde 70 oy vererek uyandığını gösterdi daha önce

Avatar
mustafa eymen 2012-12-27 16:11:03

şu kaldırım muhabeti artık bayatladı arkadaşlar..beğenmediğiniz bu kaldırımlar dünya standartlarında yapılıyor inanın biz maraşlı olarak başka şehirde yaşıyoruz bu standartlarda kaldırımlara çok nadir lastlıyoruz..bir belediyeden en çok istenen iki şey yol ve kaldırım bunu unutmayın

Avatar
mustafa eymen 2012-12-27 16:01:16

arkadaşlar 3-5 park diyorsunuz cumhuriyet tarihinde 2002 kadar maraşta toplam 50 park vardı sayın poyraz döneminde 150 park yapıldı insafsızlık yapmayın..yapılanları naden görzmezden geliyorsunuz hayret ediyorum yapılan şu taziye evleri, gıda bankaları, belediye binası., karasu,daha sayacağımız onlarca hizmet yani sırf muhalefet yapalım diye eleştirmrk olmaz yapılanları da görun lütfen

Avatar
GÖREN GÖZ 2012-12-27 14:45:58

YORUMLARA ŞÖYLE BİR BAKTIMDA DİYORUMKİ BÜYÜK Mİ,LLETİM UYANIYOR

Avatar
hoca 2012-12-27 11:24:39

kayıp 10 yıl!yazık!personelinden sen memnunmusun başkan?halka yukardan bakan,ulaşa bilsede halkı kafadan atan!153,şikayetine bir düzen veremedinki vatandaşa kulak veresin,en alttaki memuruna birşey anlatılamıyorki üsttekilere anlatasın!beyaz masamıdır ak masamıdır oda hikaye!bu kadroyla bu büyükşehir yürümez!sen önce kadronu kur,halka in,birde kılavuzunu iyi seç,ilahiyat mezunu olmamdan dolayı bana soruyorlar kıyamet nezaman diye,ben şunu diyorum büyük kıyamet nezaman kopar allah cc bilir ama benim bildiğim maraşın kıyameti mevcut başkan ve vekilleri tekrar aday gösterilirse kopar diyorum,gerisini siz anlayın!!!!

Avatar
AH Kaldırımlar AHhhh 2012-12-27 10:51:07

Kahramanmaraş'ta 10 yılda değişen tek şey kaldırımlar

Avatar
KAHRAMANMARAŞ 2012-12-27 09:29:56

Yapılan hizmet ortada otogar kayserinin antebin samsunun köy otogarı kadar kaldırımları her üç ayda değiştirmek hizmet sınıfından sayan zihniyet utansın...

Avatar
Ya sabır ! 2012-12-26 22:13:39

Valla benim gördürüğüm on yılda 3-5 park, talan edilen ahır dağındaki zengin yazlıklarına bolca asfalt yol, sanayi kavşağına eşi benzeri görülmemiş mühendislik yüz karası bir altgeçit ve bolca kaldırım ve anası ağlatılan trafik düzeni. Eğer sizde benim gördüklerimi görebiliyorsanız sayın belediye yöneticileri 10 yılın kritiğini yapmanıza gerek yoktu o kaldırım taşlarıyla kafanızı kırsanız daha makbul oldurdu.

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225