Hal Kavşağı ve İstasyon Üst Geçidi bitiş tarihi kesinleşti!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç kesin tarih verdi.

Hal Kavşağı ve İstasyon Üst Geçidi bitiş tarihi kesinleşti!

Göreve yeni başlayan Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Fidan’ı Kahramanmaraş’a davet ederek, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün kentte yaptığı çalışmaları yerinde denetlemesini sağlayan ve talepleri direkt olarak ileten TBMM içişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, “Bölge müdürümüz, İstasyon üst geçidinin 15 güne kadar, Hal Kavşağı’nın ise Ekim ayı içerisinde bitmesi yönünde şantiye yetkilileri ve müteahhide gerekli talimatları verdi” dedi.

Kahramanmaraş’ın sorunlarının çözümü noktasında aktif bir şekilde rol alan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, kentin yol sorunlarına kalıcı ve hızlı çözümler bulmak amacıyla göreve yeni başlayan Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Fidan’ı Kahramanmaraş’a davet etti. İki gün boyunca Karayolları Genel Müdürlüğü’nün çalışma yaptığı bütün noktaları beraberindeki heyetle birlikte ziyaret eden Güvenç ve Fidan, ilk olarak Kadirli-Andırın Karayolu’nda incelemelerde bulundu. Daha sonra Madalyalı Kavşak üzerinde bulunan Demiryolu Köprüsü’ndeki çalışmaları denetleyen Güvenç ve Fidan, Dulkadiroğlu-Çağlayancerit güzergâhında yapılması planlanan karayolu projesi ile ilgili yerinde görüş alış-verişi yaptı. Heyet ardından yapımı merakla beklenen Çağlayancerit-Gölbaşı Yolu’na geçerken, Güvenç, Genel Müdür Fidan’a bölge halkının taleplerini anlattı.

“GÖKSUN YOLUMUZDA HERHANGİ BİR SORUNUMUZ KALMAYACAK”

Ziyaret ve incelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Celalettin Güvenç, kenti doğudan batıya, kuzeyden güneye gezdiklerini belirterek, çalışmalar hakkında yerinde bilgiler aldıklarını söyledi. Güvenç, “Göreve yeni başlayan karayolları bölge müdürümüz Mehmet Fidan beyefendiyi davet ettik ve davetimiz üzerine 2 günlük bir çalışma için şehrimize geldi. Bu iki günlük süreç içerisinde şehrimizi doğudan batıya, kuzeyden güneye gezdik. Bölge müdürümüzün görmediği şantiye ve yol kalmadı. Bu çalışmalar kapsamında bölge müdürümüze Milletvekillerimiz ve Belediye başkanlarımız hep birlikte eşlik ettik. Konularla ilgili detaylı bilgiler aldık. Çok verimli bir çalışma ziyareti gerçekleştirdik bölge müdürümüze bundan dolayı teşekkür ediyorum. Buraya gelmeden önce Milletvekillerimizle beraber Sayın Bakanımızı ve Genel Müdürümüzü de ziyaret ederek projelerle ilgili bilgilendirme yapmıştık. Yeni dönemde Bölge Müdürümüz Mehmet Fidan’ın önderliğinde devam eden işlerimizde bir hız kazanacağız. Osmaniye Milletvekilimiz Mücahit Durmuşoğlu ile birlikte Andırın bölgemize giriş yaptık ve orada acil ihale yetkisi alınan yerleri inceledik. İnşallah o işlerin de takibi içerisinde olacağız. Ardından Andırın Geben bölgemizdeki yol sorununu inceledik. Dün son olarak da Göksun yolunu inceledik ve Göksun Belediye başkanımızdan detaylı bilgiler aldık. Bu yılın sonunda Göksun yolumuzda herhangi bir sorunumuz kalmayacak” dedi.

“GENEL MÜDÜRÜMÜZ GEREKLİ TALİMATLARI VERDİ”

İstasyon üst geçidi ile Hal Kavşağı ile önemli müjdeler veren Güvenç, “Dün il merkezinde döndüğümüzde İstasyon üst geçidi ile Hal Kavşağında gerekli incelemelerde bulunduk. Bölge müdürümüz, İstasyon üst geçidinin 15 güne kadar, Hal Kavşağı’nın ise ekim ayının içerisinde bitmesi şekilde şantiye yetkilileri ve müteahhide gerekli talimatları verdi. Bizzat da takip edeceğini dile getirdi. Dün güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Bugün de şehrimizin hasretle beklediği, uzun süredir bütün vekillerimizle ve özellikle Dulkadiroğlu Belediye Başkanımızın büyük emek verdiği güney çevre yolunda yani MADO kavşağında Dulkadiroğlu-Ayvalık barajına doğru yapılacak çalışma ile ilgili harita üzerinde ve zeminde ciddi bir çalışma gerçekleştirdik. İmran Kılıç vekilimiz, Belediye Başkanlarımızla beraber bir mutabakat sağladık. En kısa zamanda bu bölge karayolları ağında olacak. İnşallah Bölge müdürümüzün destek ve gayreti ile MADO kavşağından Ayvalık barajının üst tarafına 14 kilometrelik bir alanın gelecek sene ihalesini yapıp işini başlatacağız. Böylelikle adını koymuş olduk. Bu yapacağımız yol ile o bölgenin sadece standardını yükseltmiş olmayacağız aynı zamanda 20 kilometrelik yolu 14 kilometreye düşürmüş olacağız. Bu anlamda gerek teknik ekibin gerek Bölge Müdürümüzün projeyi yerinde incelemeleri çok büyük bir avantaj oldu” şeklinde konuştu.

“KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE TAKİBİNİ YAPACAĞIZ”

Pazarcık Çevre Yolu ve Kahramanmaraş Güney Çevre Yolu’nun yapımı noktasında koordineli bir şekilde çalışacaklarına vurgu yapan Güvenç, “Ardından bugün Çataloluk üzerinden Çağlayancerit’e gittik. O bölgede de gerekli incelemelerde bulunduktan sonra Aksu Çayının yol güzergâhında değişiklik yapılıp yapılmayacağını hakkında gerekli incelemeleri yaptık. Pazarcık çevre yoluyla ilgili müteahhidimiz burada çok güçlü bir şantiye kurmuş ve hazırlıklarını yapıyor. Gerek Pazarcık çevre yolu gerekse de Kahramanmaraş güney çevre yolu kamulaştırma ve imar planı çalışmaları ile ilgili bölge müdürümüzle koordineli olarak çalışıp Milletvekillerimizle beraber bunların takibini yapacağız. Geçirmiş olduğumuz bu iki günlük çalışma ziyaretlerimizde bizlere eşlik eden bütün teknik arkadaşlara, iş sezonunda bize zaman ayıran bölge müdürümüze, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve İlçe Başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAĞIZ”

Bölge Müdürü Fidan’ın direktifleriyle kentteki çalışmaların tamamlanması noktasında önemli adımlar atacaklarını dile getiren Güvenç, “Bu sıcak yaz gününde, zor şartlarda günde 12-13 saatlik bir çalışma temposu ile şehri elden geçirmiş olduk. Yeni bölge müdürümüzün verdiği sinerjiyle ve elbirliğiyle karayollarıyla ile ilgili çok önemli adımlar atacağımızı ve beklenen hizmetleri gerçekleştireceğimize inanıyorum. Sosyal medya üzerinde ara sıra haksız veya ağır diye adlandırabileceğimiz eleştiriler alıyoruz. Buradan çok açık bir şekilde hemşerilerimize ifade etmek istiyorum, şehrimizin yer yer sorunlu bir coğrafyası var. Hizmet üretmekte ve kamulaştırmada bazen zorlanabiliyoruz ama herkes bilsin ki tüm milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve bürokratlarımızla birlikte ibadet aşkı ile memleketimiz için çalışıyoruz” dedi.

Karayolları Genel Müdürü Mehmet Fidan ise Kahramanmaraş’ta yapılan çalışmaları yerinde denetlemekten mutluluk duyduğunu belirterek, çalışmaların tamamlanması için gerekli desteği Genel Müdürlük olarak vereceklerinin altını çizdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TARAFSIZ
TARAFSIZ - 3 ay Önce

Duyda inanma yine ağzımıza bir parmak bal çalmışlar uyutmaya devam.

EDEM
EDEM - 3 ay Önce

BOŞ BELEŞ.BEN YANARIM YAVRUM SANA YAVRUM YANAR YAVRUSUNA KOYUN MELER KUZUSUNA TÜRKÜDE TAM YERİNDE ÇALDI.

Remzi
Remzi - 3 ay Önce

Ne 15 günü edem 55 günde biterse istasyon köprüsü şükretmek gerek.

Hacı ali tüfenk
Hacı ali tüfenk - 3 ay Önce

Ilıca yolu unutuldumu suya yapılan zam ne oldu neden gazi Antep bizden daha ucuza su kullanıyor buranın suyunu maraş vermiyormu ben başkan olsam sizi meclisin kapısından içeri sokmam cevap bekliyorum sayın vekil

Osmaniyeli
Osmaniyeli - 3 ay Önce

Bir daha kimseye kanmayacagım....yalan sevgilere yanmayacağım..gercek bir sevgili bulana kadar kalbimi kimseye açmayacağım..

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

yaparlarsa EKİME kadar.yapmazlar sa da alıştık zaten.

Alyanak osman
Alyanak osman - 3 ay Önce

Ne gerek var ust geçite alt gecite, kuzey çevre yolumuz açıldı ya, zengin maraşlılar bağ evlerine rahat gidip gelebiliyor, bağ evleri arsaları kıymetlendi, yemisim alt geciti, olmasa da olur, kuzey çevre yolundan kuş bakışı marasa bakariz olur biter

SADE VATANDAŞ
SADE VATANDAŞ - 3 ay Önce

bu memlekete az bile 1 yılda bitsin. Müstehak maraşa. Yerinde saymaya devam. Meeee meee

ben
ben - 3 ay Önce

dostlar pazarda görsün anlayaışı bu.köprü yapılırken ne demişlerdi 1 ay içinde bitecek kaç ay oldu sordunuz mu ? adana yolu 2017 nisan ayında bitecekti ne oldu bitti mi hal kavşağı millet söyleye söyleye zorla yaptırmaya çalışıyor size anlayacağınız kuru lafa karnımız tok siz kahramanmaraşı kaleniz olmaya devam edin istanbul ve ankara halkı uyandı temennim kahramanmaraş halkının en kısa zamanda derin uykusundan uyanması

Ertuğrul
Ertuğrul - 3 ay Önce

Andırın yoluna yapılacak Yeniyapan köprüsü ne olacak?

AHMET
AHMET @Ertuğrul - 3 ay Önce

Kardeş 10 metre köprüyü 1 yılda yapan adamlar en az 300 metre köprüyü 30 yılda yapar bizimde ömrümüz yetmez köprüyü kullanmaya :)

Maraşlı
Maraşlı - 3 ay Önce

Güldüm :) sadece gülüyorum memleketimizin haline.

Kral
Kral - 3 ay Önce

Şu saatden sonra sizden yol degil selam dahi istemiyoruz

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Öbür köprüye dokunmayın, başka ihsan istemez.

Ramazan er
Ramazan er - 3 ay Önce

Bu adamların karnı doydu açın halinden anlamazlar o kavşakta olan kazaların yanan canların hesabını veremez bunlar garibanın ahı tutarsa o koltukları zor bulurlar bir daha halkın derdiyle dertlenmeyen adamdan yönetici olmaz o çalışmalar başlayalı yılı geçti elin adamı gökdelen dikiyor 1 yılda kötü köprüyü yapamadılar para yoksa halka gelin yardım isteyin kahramanmaraş lılar 15 günde zaten yapar o köprüyü.

mehmet
mehmet - 3 ay Önce

kahramanmaraş ulaşım konusunda SINIFTA KALMIŞTIR. öyle bütünleme, yaz okulu ile de sınıf geçeceğe benzemiyor.

malik es
malik es - 3 ay Önce

Ç O K H I Z L I T R E N İ M İ Z D E N D E B A L L I B İ R H A B E R D U Y S AK ......

fırat
fırat - 3 ay Önce

istasyon köprüsü 15 güne değil bir aya kadar yine bitmez, olduğu gibi duruyor. aklın olada inanasın

İsmail Türk
İsmail Türk - 3 ay Önce

Sayın vekilim muhalefet partisi arkadaş lar bize gülüyor İstanbul buazköprüsü ile aynı tarihe başlandı hal köprüsü İstanbul köprüsü iti bizimki haladevamediyor Allah razı için k. Maraş ımıza biraz hizmet istiyoruz her büyükşehir de iki ünüversitede askeri acemibirli gi var bizde hizmetistiyoruz hani vosvogen fabrikası kurtulacaktı ne oldu hani hızlıtirengelcekti neoldu yüzde yetmişiki oy veren dik Türkiye genelinde yüzde yetmişiki hizmet bekliyoruz saygılarımı sunuyorum iyigeceler

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 3 ay Önce

bugünün esprisi de bu mu.Bunlardan iyi stand-upçı olur...

BATTALGAZİ
BATTALGAZİ - 3 ay Önce

İNŞALLAH 15 GÜN VE EKİM AYI GELECEK HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ

Kertmenli
Kertmenli - 3 ay Önce

Boş boş konuşuyorlar

Veli
Veli - 3 ay Önce

Daha mı bitmesin İstanbul İzmir otoyolu bitti iki adımı iki yılda yapamadınız ben ak partili olarak memnun değilim alt üst geçit hizmetlerinden

Kararlı
Kararlı - 3 ay Önce

Eleştiri ye tahammulunuz yak hani aksu deresininde takipçisi idiniz yalana devam 15 bitirsinler ne derseniz o ama diğer tarafı yapmayacaklarsa ayrı bir tarafı 15gune bitirirler insanları böyle kandırmaya ne gerek var

Mahmut
Mahmut - 3 ay Önce

Bıktık be yalan yalan yalan allah sizin cezanızı verecek

Yediuyurlar
Yediuyurlar - 3 ay Önce

6 ay oldu köprüler başlayalı tabi siz metropollerde geziyorsunuz yazıklar olsun size sahibini arayan şehir k.maras

KAHRAMANMARAŞLI
KAHRAMANMARAŞLI - 3 ay Önce

Azrail can dağıtıyormuş isteyen girsin sıraya...

turgut  kılçık
turgut kılçık - 3 ay Önce

şükür k.maraşın milletvekilide varmış hamdulsun

ede
ede - 3 ay Önce

batı köylerine önsen köprüsü ne oldu?

talat
talat - 3 ay Önce

ya şu ANDIRIN yolunun 15 km kısaltacak YENİ YAPAN köprüsünü neden bir türlü yapmıyorlar andırın ve batı köyleri maraşa gelmesin mi istiyorlar

Genel İzleyici
Genel İzleyici - 3 ay Önce

Arkadaş bir yol yapamıyorsunuz sonra çıkıp şu gün bitecek falan filan inşAllah böyle bir yol çalışmasına tekrar girmezsiniz.Hizmet gelmeden eziyet çekiyoruz Madalyalı kavşağı 20 dk zor geçiyoruz bu kadar aptal bir düşünceyle bu çalışmaya girilmez diğer tarafta köprülü kavşak bura da bu yani bir vatandaş olarak bu durumun trafik kitleneceğini düşünebilirim ama siz bunu düşünmekten acizsiniz....Durmak yok Eziyete Devam...

Ahmet Kaya
Ahmet Kaya - 3 ay Önce

Valla yalan iş bitmeye varmış şıvmenlik yapıyor güvenç kaç aydır neredesin milleti uyuyor zannetmeyin. %70 oy al amahizmete gelince ortalıktan kaybol

maduro
maduro - 3 ay Önce

ver mehteri ver.....


SIRADAKİ HABER