Kahramanmaraş'ta 18 ayda bitirilemeyen alt geçit Afyon'da 5 ayda açıldı

Sivas'tan sonra Afyon'da da bir alt geçit 5 ayda tamamlandı. Kahramanmaraş'ta 2 yılda ancak açılabilen Hal Kavşağı'ndan sonra Arsan Kavşağı da 18 aydır bitirilemezken Afyon'da yapımı devam eden Karayolları Alt Geçidi 5 ayda tamamlandı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, sosyal medya hesabından yapyığı açıklamada Karayolları Alt Geçidinin 6 Aralık Pazartesi günü trafiğe açılacağını söyledi

YEREL YÖNETİM 05.12.2021, 12:35
Kahramanmaraş'ta 18 ayda bitirilemeyen alt geçit Afyon'da 5 ayda açıldı
banner257

Kahramanmaraş'ta neredeyse başlayan hiç bir çalışma vaktinde tamamlanamıyor. Madalyalı Kavşak ile Üngüt arasındaki çevre yolu yıllarca sürmüş, sırf bu yüzden meydana gelen trafik kazalarında çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti.

Kahramanmaraş'ta yapılan Üngüt Kavşağı, Madalyalı Kavşak ve Hal Kavşağı da çok uzun sürmüş ve vatandaşları perişan etmişti. Özellikle Hal Kavşağı ancak iki yılda açılabilmiş ve vatandaş perişan olmuştu.

Hal Kavşağı'ndan sonra yapımına başlanan Arsan Kavşağı da milleti perişan etmeye devam ediyor. Kaplumbağa hızıyla devam eden çalışmalarda 18 ay geride kaldı ancak halen bitirilemedi. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde uzun kuyrukların oluştuğu kavşakta vatandaş canından bezmiş durumda.

SİVAS VE AFYON 5 AYDA TAMAMLADI

Kahramanmaraş'ta bir alt geçit ortalama 2 yılda ancak tamamlanırken başka illerden arka arkaya alt geçitlerin açıldığı haberleri geliyor. Sivas'ta Sivas Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan İstiklal Alt Geçiti 5 aylık bir sürenin asonunda hizmete açılmıştı.

Sivas'tan sonra bir açılış haberini de Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek verdi. Ak Parti'den Belediye Başkanı seçilen Mehmet Zeybek sosyal medyadan yaptığı açıklamada Karayolları Alt Geçidinin 5 ayda tamamlandığını ve 6 Aralık Pazartesi günü trafiğe açılacağını duyurdu.

BAŞKA İLLERDE DE ALT GEÇİTLER KISA SÜREDE TAMAMLANIYOR

Haber46'nın yaptığı araştırmaya göre Kahramanmaraş'ta iki yılda yani 730 günde ancak biten kavşaklar başka illerde çok daha kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılıyor. Örneğin bir köprülü kavşak Gaziantep'te 70, Ankara'da 80, Mersin'de 87, Denizli'de ise 100 günde tamamlanabiliyor.

Yorumlar (9)
Öz ede 2 ay önce
Adam olan yapar
Gg 2 ay önce
Ne yapsın nede olsa oy zamanı oy geliyor.
Ramazan 2 ay önce
Maraşta belediyenin yaptığı sadece iki şey var guvvetli taziye evi inşaatı ve yama yama kilitli taş döşenmesi.
HAYDAR 2 ay önce
Eeeee Ramazan gardaş. İnsanlar gahrından ölünce taziyeye gitmesinler mi?
Hmmm 2 ay önce
2 milyon tl bütçe dışı kaynak oluşturmuş ya hizmete dönmeyen parayı ne yapacaksak. Yazın memlekete gittiğimizde 3 ay su yok. Gelmiş şöyle oldu böyle oldu. Şu toplandıkları kadar hizmet yapsa bu memleketten güzel memleket olmaz. Ancak bir araya gelip toplanırlar
46 2 ay önce
ALT GEÇİT ZOR OLUYORSA ÜST GEÇİT YAPSINLAR
Ökkeş otatar 2 ay önce
İyi espri:)))
EDEM 2 ay önce
MÜSTEHAK K.MARAŞ A EDEM MÜSTEHAKKKKKKKKKKKKKK
Hasan 2 ay önce
EEEEEEEEEE Edem şimdi hepsini birden yaparsak oy zamanı ne yapacağız. Bizim millet taze yemezse bayatı tez unutur oldu.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı