Kahramanmaraş'ta Soluduğumuz Havayı Kirletmeyelim Kampanyası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ısınmadan kaynaklı hava kirliliğinin önüne geçmek amacıyla ‘Soluduğumuz Havayı Kirletmeyelim’ sloganı ile bir çalışma başlattı.

Kahramanmaraş'ta Soluduğumuz Havayı Kirletmeyelim Kampanyası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin önüne geçmek için Isınmadan Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği gereği ‘Soluduğumuz Havayı Kirletmeyelim’ sloganı ile bir çalışma başlattı.

Denetimler Başladı

Büyükşehir Belediyesi heyeti Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetimini ziyaret ederek, hava kirliliği konusunda denetimlere başladıklarını ve gerek vatandaşların gerekse esnafların bu konuya duyarlı olmaları gerektiğini ifade ettiler.

Bilinçlendirmek İçin Broşür Dağıtıldı

Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada: “Isınmadan Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kapsamında kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla yapılan denetimlerde Küçük Sanayi Sitesinde ''Soluduğumuz Havayı Kirletmeyelim'' Sloganıyla başlatılan bilgilendirme ve denetim çalışmaları kapsamında sanayi esnaflarına ısınma amaçlı sobalarda yağ, üstübü, plastik, naylon, bakalit vb. türevlerin kullanılmaması için broşür dağıtılarak yapılan bilgilendirme çalışmalarıyla birlikte yağ sobası kullanmamaları ve sobalarda odun ve standartlara uygun kömür yakmaları konusunda denetim çalışmalarımız devam etmekte olup bütün ilçelerimizin sanayilerinde devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hersli adam
hersli adam - 1 ay Önce

Dalga geçmenin de bir adabı var bu resmen d... geçmek.
1. Fakir fukaraya dağıttığınız kömür ne kadar kaliteli!!!
2.İçimizden çıkan termik santral bu şehri bırak dünyayı kirletiyor!!!
3.Yağ yakılması otomobil kullanılması ile eşdeğer hava kirliliği oluşturur!!!
4. Yorumumu Tuğba Ekinci' nin Şarkısıyla bitiriyorum;
Ozonu da deldik
Dibine geldik
Kıyameti yakın
Biz son verdik
Ozonu da deldik
Dibine geldik
Kıyameti yakın
Biz son verdik
Bakma geçmişine
Sakla geleceğe
Tak derim kendine condom
Dünyaya condom
Herkese condom
Eline, beline, cebine condom
Dünyaya condom
Herkese condom
Eline, beline, cebine condom

Afşinli
Afşinli - 1 ay Önce

Tebrikler Büyükşehire. Plâstik vb. ni sobada yakana Cezai işlem uygulayacakmış. Belediyecilik yapacaksanız önce Filtre taktıramadığınız termik santral in ZENGİN Ağababaları na ceza yazın. Ordan aldığınız Ceza parası ile de garibana Belediye olarak doğalgaz bağlatın. Onlarda soba yakmasın havayı kimse kirletmesin.

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 1 ay Önce

ÖNCE DAĞITTIĞINIZ KÖMÜRÜN KALİTESİNE BAKIN KOKUDAN SOKAĞA ÇIKAMIYORUZ, MİLLETLE ÜMMETLE DALGA GEÇMEK TEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL.

Mehmet
Mehmet - 1 ay Önce

En kötü kömürü dağıtın ondan sonrada havayı kirletme neyin kanpanyası bu

HAS MARASLİ
HAS MARASLİ - 1 ay Önce

İLKÖNCE DENETİME AFŞİN ELBİSTAN DAN BAŞLAYALIM

töbe töbe
töbe töbe - 1 ay Önce

belediye ahkam keseceğine tüm iş makinalarını tamir ettirdiği sanayideki yanık yağ sobası kullanan tamircisine baksın.............

drn
drn - 1 ay Önce

sanayide bilmem ne yapıyorlarmış mış mış.yalan yalan yalan. sanayide heryerde yanık yağ sobası kullanılıyor nefes alamıyoruz.belediyeyi arıyoruz sanayi ye dulkadiroğlu bakıyor diyor onları arıyoruz hikaye...

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 1 ay Önce

dağıtılan kömürler den mağralı da nefes alamıyoruz

Kahraman Maraşlı
Kahraman Maraşlı - 1 ay Önce

bu şehrin en büyük sorunu arsız siyasetçileri yücelten zavallılardır. adamlar dalga geçiyor, akşamları, sokağa çıkın nefes alamazsınız bu şehirde. 2018 yılında en pis havaya sahip şehir maraş oldu yazık değil mi!!!!

Türk
Türk - 1 ay Önce

Saat 3 ila 7 arasında namık kemali bi ziyaret etseniz anlarsınız suriyelilere dağıttınız kömür kokusundan o saatlerde bakkala gidemiyoruz. Davet ediyorum buyurun gelin o saatlerde denetleyin neyi denetliyorsanız.

kahraman
kahraman - 1 ay Önce

fonun dağıttığı kömür yeterde artar.söyleyecek başka birşey yok.kenar mahallerde o kömürün yanışınızı bir seyredelim.iş olsun diye denetimmi olur.

Ede46
Ede46 - 1 ay Önce

Santrale nüfuz edemeyen büyük şehir belediyesinden yeni bir hizmet ....

Ayşe
Ayşe - 1 ay Önce

Hava kirliligi istemeyen Belediye kötü kömür dagıtmaz insanların biliçlenmesi değil maddi durumlarının düzeltilmesi lazım mesela asğari üçret gibi bende isterim doğalgazlı evde oturmayı.

Kahraman maraşlı
Kahraman maraşlı - 1 ay Önce

Önce dağıtığınız kömürü toplayın çünķü tekkede kış aylarında sokak labalarının ışkları görünmüyor ondan sonrada hava kirliliginden söz ediyorlar

Maraskent
Maraskent - 1 ay Önce

Kömür oy getiroyo dumanda oy getirmiyorya önce bi aksu cayina baksinlarda ondan sonra.

Raamazan er
Raamazan er - 1 ay Önce

Saçmalamışlar gene her kuşu biptik leylek kaldı sanayideki ustanın yağ sobası güldürmeyin milleti kendinize dağıtılan kömürün bir evde yakılanı kadar kirletmez tüm sanayinin yakacağı yağ.


SIRADAKİ HABER