Kahramanmaraş'ta suya zam vatandaştan tepki

Türkiye'nin korona virüsle topyekün mücadele ettitği ve temizlik ve hijyen için bol bol su kullanmanın tavsiye edildiği şu zor günlerde Kahramanmaraş belediyesi suya zam yaptı. Başkan Hayrettin Güngör daha bir yılı dolmadan suya ikinci defa zam yapmış oldu.

YEREL YÖNETİM 18.03.2020, 16:35 18.03.2020, 17:09
Kahramanmaraş'ta suya zam vatandaştan tepki

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi suya zam yaptı. Türkiye korona virüs salgınıyla cebelleşirken ve bu büyük afetle topyekün bir mücadele başlatılmışken yapılan zam vatandaşın tepkisine neden oldu.

Sosyal Medyada tepkisini dile getiren bir vatandaş konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmış:

Korona (Covid 19) Salgınından dolayı Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve tüm otoriteler sık sık el yıkamayı ve temizlik yapmayı tavsiye ederken, hastalığın bulaşmasının ve yayılmasının önlenmesinde temizlik ve hijyen önemli iken, tüm otoriteler sık sık temizlik ve el yıkamayı tavsiye ederken ne gariptir ki temizlik ve hijyenin ana maddesi suya sorumlu belediyecilik ve halk sağlığını daha da önemlisi salgın hastalığı önleyici tedbir olarak ucızlatması Gerekirken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi SUYA ZAM yapmış.

Sayın Hayrettin Güngör ve ekibine kocaman bir aferin veriyor @maraşkaski ekibini tebrik ediyorum.

Yorumlar (44)
Ökkeş 3 hafta önce
Ayıptır yahu yazık değil mi halka zulüm neden?
ökkeş 3 hafta önce
gönül belediyeciliği
maraşlı 3 hafta önce
okullar açıldıgında dagıtacagı dondurma parasını maraşlıdan çıkaraçak galiba
ali haydar 3 hafta önce
devlet diyordu ya fırsatçılık yapanları şikayet edin diye şimdi bu fırsatçılık olmuyor mu bunu nereye şikayet edeceğiz
Siz istediniz... 3 hafta önce
Sızlanmayın. Ağlamayın. %78 ile siz seçtiniz. Ben oy vermedim. Verenler ağlamasın. Ben yıllarca belediye ile iş yaptım ve belediyenin nerelere ne ödeme yaptığını, ne kadar fuzuli işe para aktarıldığjnı belediyenin eski muhasebe müdüründen dinledim. Siz oy vermeye devam edin.
ALi 3 hafta önce
Adam 81 Okula dondurma yedirecek parasını cebinden mi karşılasın?
Kayt 3 hafta önce
Maraş seninle gurur duyuyor.
ERGÜN 3 hafta önce
AYIPTIR YA BİZ TÜRKİYENİN EN BOL SUYU ŞEHİR OLARAK BU KADAR OLMAZ ALLAH SİZİ NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN BUNU BÖYLEN YAPANLAR İÇİN ALLAHA HAVELE EDİYOR İNŞALLAH BİRİNİZDEN BU VURGUNCULUK SÖMÜRCELİK AİLENİZDEN ÇIKAR..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın