Maraş Kalesi Yılbaşına kadar açılacaktı, açılmadı

Yıllardır kapalı olan, kamyon kamyon tarihi eser kaçırıldığı iddialarıyla gündeme gelen Tarihi Maraş kalesi 2020 yılı gelmesine rağmen açılmadı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör 31 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada kalenin yıl başına kadar açılacağı sözünü vermişti.

Maraş Kalesi Yılbaşına kadar açılacaktı, açılmadı

Maraş kalesi ne zaman açılacak? Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör 31 Ekim 2019 tarihinde yaptığı açıklamada Tarihi Maraş kalesinin yılbaşına kadar açılacağı sözünü vermişti. 

Başkan Hayrettin Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak Tarihi Maraş Kalesi’nin çevre düzenleme planını kurula onaylatmıştık. Ardından ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. 11 bin metrekarelik açık alanda yoğun bir şekilde çalışıyoruz” diye konuşmuş ve şöyle devam etmişti.

“Tarihi Kalemizde yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve seyir alanları oluşturuyoruz. Kurtuluş mücadelemizin sembol mekanlarından olan Tarihi Maraş Kalemizi yıl başına kadar hemşerilerimizin ziyaretine açmayı planlıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun”

Tarihi Maraş Kalesi yıllardır kapalı ve ortaya atılan iddiaların hiç biri cevaplanmadı. Restorasyon yapıldığı için kapalı tutulan Maraş Kalesinde yıllardır hiç bir çalışmanın yapılmadığı ortaya çıkmıştı. Bazı kişiler kaleden gece saatlerinde kamyonlarla tarihi eser kaçırıldığı iddia edilmişti.

NE ZAMAN AÇILACAK?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör'den ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden Tarihi maraş Kalesi ile ilgili açıklama bekliyoruz. Maraş Kalesi ne zaman vatandaşların ziyaretina açılacak? 

Sorumlu gazetecilik gereği okuyucularımızı aydınlatmak için bu soruların cevabını bekliyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
göksunlu
göksunlu - 2 hafta Önce

bitmeyen göksun maraş tünellerininde bir haberini yapsanız.

Raamazan er
Raamazan er - 2 hafta Önce

Hicri yılbaşını kasdetmiştir sayın başkan

Mehmet
Mehmet - 2 hafta Önce

Pastaneden izin alsın ki

Yeni kale inşası
Yeni kale inşası - 2 hafta Önce

Bu sürede yeni bir kale yapılır be... ARAŞTIRILSIN...

Gavurdağlı ali
Gavurdağlı ali - 2 hafta Önce

Sınır güvenliği ve mülteci yasası değismelidir,idam cezası getirilmelidir abd, irani vurursa 10 milyonda iranli göç ederse notucuk ede ?hiçkimse bu konuları gonuşmiy ,kaleyle ,tuvaletsiz kayak merkezi ile bitmeyen gavşak ,göksun yolu çin seddi gibi yapimı 17 yüzyıl devam edecek ,kilitli daş ,lale figürlü heykelle uğraşip duriyler hakikaten lale ile maraşın ilişkisi nedir ?

Hancı
Hancı - 2 hafta Önce

Az dur bı kontrol etsinler bı şey kaldı mı diye

ft
ft - 2 hafta Önce

belediye yılbaşına kadar bitirecekti ama gaziantep vakıflar bölge müdürlüğü sen benden habersiz kaleye girip işi bitiremezsin diyerek durdurdu

Orjinal Maraşlı
Orjinal Maraşlı - 2 hafta Önce

Tamam da biz bir Maraşlı olarak komsumuzu sevmiyoruz Maraş beddualı bir şehir kibirli saygısız kişiler çok burada parayla herşey yapan millet var burada trafikte ueterki birinin önüne gec başlar sovmeye sıfır arabaya binen tivis tivis gider havası olsun bu marasa yapılan hiMett çok bence adamlar hala köy hayatini yaşıyor kafeler tıklım tıklım camilerimiz mübarek günlerde olduğu gibi

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi @Orjinal Maraşlı - 1 hafta Önce

Kardeş beddualı şehir safsatasıyla kandırmayalım kendimizi , Allah cc dinini ve resulunun sünnetini yaşamazsan zaten bela ve musibetler başından eksik olmaz. Şuan ki yaşantıya bak bakalım islama dair bir emare varmı , ama unutma Allah cc verdiği bu nimetin hesabını sormasınıda bilir , başı boş bırakılacağınımızı sandınız der yüce kıtabımız , hani ilk ayeti oku diyen bir kitabımız varya yükseklerde asılı duran , hah işte o , hayat nizamı

Ben Been
Ben Been - 2 hafta Önce

Yolları, kavşakları bu durumda olan bir ilin kalesi olmasın zaten.Kaleye gitmek eziyet olacak zaten.

Ömer Femas
Ömer Femas - 2 hafta Önce

Kahramanmaraşin Milletvekili benim diyen tayyip erdogana bir hatirlatma yapmak lazim ama en yakin zamanda önümüze gelecek olan sandikta hatirlatacagiz.

Fatih
Fatih - 2 hafta Önce

millet vekillerinden veya Kahramanmaraşı yönetenlerden biriside Kaleyi 3 yıl restorasyon adı altında kazanlar hakkında gerekli yasal işlemler başlatıldı diye bir şey söyledimi hayır çünki bu hırsıza güçleri yetmez ihaleyi alan firmanın sahibini sır gibi saklanıyor ve ört bas ediliyor !

lagertha
lagertha - 2 hafta Önce

hesap sormama cehaleti bunlar yıllarca insanların zekasıyla alay ettiler devam ediyorlar insan utanır be bilbordlarda sadece bayram resmi tatil kutlarlar daha ötesine gitmez.

bg
bg - 2 hafta Önce

birtane söz verdi onuda tutmadı.

KOYUN
KOYUN - 2 hafta Önce

BEKLERSİNİZ BEKLERİZ BEKLEYEBİLİRİZ. KOYUN DA BEKLİYOR KOYUN DA BEKLER KOYUN DA BEKLEYEBİLİR...

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi - 1 hafta Önce

Valla haklısın gardaş 3.dünya savaşı kıçımızın dibinde patlayacak millet daha kale derdinde , ne yapacaksınız maraşı kaleden mi savunacaksınız kazma kürekle , elin gavuru roket füze yapar bizim münafıklar ceplerini doldurma derdinde , tabi zaman değişti , çıktımı bir savaş pılıyı pırtıyı topla hooop doğru yurtdışına oturupta savaşacak değil , eee ne demiş ibo : zengimiz bedel verir askerimizi fakirdendir. iş yine bize düştü. Kaleye bakacağınıza toplumun haline bakın


SIRADAKİ HABER