Merkez Sarıçam ilçesi Orhangazi Mahallesi'ndeki iki katlı evde bir kişinin bıçaklandığı ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Bölgeye ulaşan ekipler, evin balkonunda ağlayan biri bebek iki çocuğun yanındaki anne Melek Yıldırım'ın kalbinden bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti.

resim1_20995493_16_9_1659348114

Ekiplerin çalışması sırasında 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayan şüpheli R.Ü, dini nikahlı karısı Melek Yıldırım'ı uyuduğu sırada öldürdüğünü ve bir akrabasının evinde olduğunu belirterek, polise teslim oldu.

Yıldırım'ın cenazesi, incelemelerin ardından Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Ekiplerce gözaltına alınan R.Ü'nün kendisi gibi boşanma aşamasında olduğu öğrenilen Yıldırım'ı, iki çocuğunun babası H.Y. ile görüştüğü için kıskançlık nedeniyle öldürdüğünü iddia ettiği öğrenildi.

- "Bir daha Melekler ölmesin"

Yıldırım'ın babası Cumali Şahin, Adana Adli Tıp Kurumunda gazetecilere, zanlının 2 evlilikten 3 çocuğu bulunan kızına daha önce de şiddet uyguladığını ileri sürerek şunları kaydetti:

"Bir daha Melekler ölmesin. Ne diyebilirim ki? Çok acı bir şey. Daha önce de şiddet uygulamıştı. Akşam da uygulamıştı. 'Geleyim mi kızım?' dedim, 'Yok.' dedi. Gece de katledildi. Polis gelmişti, beyefendiyi dışarı almıştı. Ne diyebilirim ki? Kurban Bayramı'nda da bunların arasında tatsız bir olay yaşanmıştı. Kızım bize geldiğinde gözleri mordu. 'Yapmayın, ikinizde aklı başında insanlarsınız' dedim. Çocuk öylesine eften püften olaylardan çok kıskançlık yapıyordu."

- Genç kadının cenazesi toprağa verildi

Adana Adli Tıp Kurumunda otopsi işlemleri tamamlanan Yıldırım'ın cenazesi, Kozan ilçesi Bağözü Mezarlığına götürüldü.

Melek Yıldırım'ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Yıldırım'ın ailesi törende gözyaşı döktü.