banner230

Yakup Kaman Yazdı: Whatsapp Güvenlik Sözleşmesi Olayında Son Durum

AB üyesi ülkelere böyle bir sözleşmeyi teklif dahi edemeyen WhatsApp’ın Türk halkına yaptığı dayatma; kullanıcıların, yani bizlerin tavrına, duruşuna tosladı en nihayetinde. Yeni bir açıklama yayınlayan WhatsApp gizlilik sözleşmesiyle ilgili aldıkları yeni kararını duyurdu.

BİLİM TEKNOLOJİ 16.01.2021, 22:27 16.01.2021, 22:30
Yakup Kaman Yazdı: Whatsapp Güvenlik Sözleşmesi Olayında Son Durum
banner257

AB üyesi ülkelere böyle bir sözleşmeyi teklif dahi edemeyen WhatsApp’ın Türk halkına yaptığı dayatma; kullanıcıların, yani bizlerin tavrına, duruşuna tosladı en nihayetinde. Yeni bir açıklama yayınlayan WhatsApp gizlilik sözleşmesiyle ilgili aldıkları yeni kararını duyurdu. Açıklamada "Şimdi, insanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat'ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek" ifadelerine yer verildi. WhatsApp yeni tarih olarak da 8 Şubat’ı erteleyerek 15 Mayıs’ı belirlediğini duyurdu. 

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Mustafa Ahmet Taşkesen 2 ay önce
Yakup hocam başlıkta ilgi çekip ters köşe yapmışsın tebrikler.
signal 2 ay önce
Zuckerberg'in yerinde olsam, Whatsapp Türkiye sorumlusu Derya Matraş'ı direkt görevden alırdım. Derya Matraş, bir kaç gündür instagram üzerinden açıklama yapıyor uçtan uca şifrelemede herhangi bir değişiklik olmayacak vs diye. Tepkinin AB ülkeleri ve diğerleri şeklinde yapılan uygulamaya olduğunun farkında bile değiller. Kaldı ki E2E (uçtan uca şifreleme) 'nin bağımsız otoritelerce denetlenmediği durumda son kullanıcı nasıl size güvenebilir. İlk kez doğru bir tepki veriyoruz onu da Whatsapp'tan çıkıp play storeda en çok indirilen alternatif uygulamalara baktığımda onu da yine yanlış başka yanlış uygulamalara kanalize ediyoruz.
banner112
14°
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 07 Mart 2021
İmsak 05:29
Güneş 06:48
Öğle 12:48
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:53