Kahramankart vize kuyruğu vatandaşı bezdirdi

Kahramanmaraş'ta toplu taşımada kullanılan Kahramankart vize işlemlerinde yaşanan kuyruk vatandaşı canından bezdirdi. Pandemiye rağmen oluşan uzun kuyruklar büyük tepki çekiyor.

EKONOMİ 09.03.2021, 00:57
Kahramankart vize kuyruğu vatandaşı bezdirdi
banner257

Korona virüs ile mücadelenin devam ettiği bir dönemde Kahramankart vize işlemleri için yaşanan kuyruk çilesi büyük tepki çekiyor. Süresi bir yıl olan indirimli kart ve serbest kart vize işlemleri için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor. Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı vize kuyruğu bulaşın artması bakımından da büyük tehlike arz ediyor.

Konuyla ilgili Haber46 ile iletişime geçen bir okuyucumuz şu ifadeleri kullandı:

"Merhabalar, Kahramankart vize işlemi için vatandaşlara şuan resmen eziyet çektirilmekte. İnsanlara bu pandemi döneminde saatlerce vize işlemini yaptırmak için kuyrukta çile çektirilmekte. Oysa aynı kahramankarta internet üzerinden bakiye yüklemesi ve hes kodu tanımlaması yapılabilmektwyken neden vize işlemi online olarak yapılmamaktadır .Daha önce durumu belediye başkanına ve millet vekiline bildirmeme rağmen vatandaşın mağduriyetini gidermek için herhangi bir olumlu adım atılmamıştır. Basın olarak bunu gündeme getirmeniz belki yetkilileri harekete geçirir düşüncesi ile sizle paylaşıyorum. Saygılarımla."

Kahramankart Vize işlemlerinin internet yoluyla yapılmasının mümkün hale getirilmesi ve vatandaşa kuyruklarda eziyet çektirilmemesi gerekmektedir. Konuyu sorumlu gazetecilik gereği Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine iletiyoruz.

Yorumlar (25)
VATANDAŞ 12 ay önce
bekleyin akşama kadar işiniz ne.
sırada bekleyen herkes hayrettin güngöre oy vermiş. ohhh eyi olmuş. kendi düşen ağlamaz.
Vay be 12 ay önce
Hem Hayrettin Güngör’e oy verip hem de kuyruk beklemeye laf etmeyin lütfen. Az bile yapmış. Müstehaktır. Bekleyin.
Tuğba 12 ay önce
Bir dünya kenti manzarası
maraşlı murat 12 ay önce
ben oy vermedim ama hekes işini son güne bırakmasa bu kuyruklar oluşmaz biz millet olaraktan böyleyiz yönetim ne yapsın.
K 12 ay önce
Koskocaman Büyükşehir belediyesi binası var,gişelerde çalışanlar Hafta’nın her günü boş boş oturuyor.tüm gişelerin hepsi açık olmuyor yatış yapacaklarınabir kaçveznesini vize işlemlerine ayırsalar yoğunluk azalır
mehmet 12 ay önce
Bu şehir bu milletvekilleri olduğu sürece gelişeceğini düşünen kim var? Şehirdeki yönetim liyakattan ve nepotizmin eseri. Yazık
aksu 12 ay önce
Adam bu işin kitabını yazmış ona akılmı verelim şimdi
Ali Rahmi 12 ay önce
Keşke ne yazmışım diye bir de o kitabı okusaymış
hımm 12 ay önce
Hayrettin Güngör gurur duysun...
T 12 ay önce
Şehrin yöneticileri covid kurallarına göre sıkı tedbirler almış resimden belli oluyor.
ANADOLU SELÇUKLU VATANDAŞI 12 ay önce
Şu dönemde vize yapılan kartlar sanırım öğrenci kartları zamanından önce duyuru yapılıyor, öğrenciler dikkat edip bu zamana bırakmasalar bu yoğunluk yaşanmaz. Hes kodu içinde herkesin çevresinde bu işe aklı yeten genc vardır onlara yaptırabilirler, birşeyleri hep beklenti haline getirmememek gerek bence herkes elinden geleni yapmalı.
Devletimiz üstüne düşeni yapıyor , vatandaş olarak biraz daha gayret lazım...
mehmet ali 12 ay önce
Anlaşılan sİZ hala SELÇUKLU döneminde yaşıyorsunuz!!!:::::::::::::DDDDDDD
Hep Doğrusöyler 12 ay önce
Bu resmi Sağlık Bakanı'na gönderin de memlekete Covid oranının neden 32'den 41'e çıktığını anlasın.
Mehmet 12 ay önce
Vize nedir ya. Sanarsın ABye giriyoruz. Altı üstü otobüse binecek vatandaş.... YAZIK... YÜZDE 41 İM yarısı bırda kaptı herhal hastalığı. ÇOK YAZIKK
Komünist 12 ay önce
Bugünümüze hamd olsun.
Hüsin 12 ay önce
Ne çilesi varlık kuyruğu Kılıçdaroğlu döneminde otobüs mü vardı, varlık manavları var, eskiden hastahanelerde yatıp kalkıyordunuz sıra için şimdide evde yatıyorsunuz randevu için 15 gün bekliyorsunuz nankör olmayın :)
turuncumuyuz 12 ay önce
vaka sayıları artıyor neden diyorduk işte korona nasıl bulaşmasın bu kafayla çok zor maske mesafe hijyen diyorlar ama otobüslerde cenazelerde otobüslerde kalabalık nasıl azalsın
mehmet 12 ay önce
Online yapılabilir bu tür işler insanları bu dönemde bu şekilde bekletmeye ne gerek var anlamıyorum
Murat 12 ay önce
Bilbord lara yazıyor 15.000 kişiye aş 15.000 kisiye erzak 10.000 kişiye kolanya yazıyor Afrikaya çevirdiler şükür olsun yardıma muhtaç hale getirdiler sıra ne ki kardeşim
Osman Sert 12 ay önce
M Ü S T E H A K .....
SYF 12 ay önce
Kardeşim Sabah ve Akşam işe bende dolmuşla gidiyorum hep aynı tipler hep aynı mazeretler belediye aylar öncesinden hem sitesinde, hem reklam bilbordlarında hem vatandaşa kısa mesaj olarak hem sosyal medya hesabından hes kodu gibi konularda defalarca uyardı ama bizim insanımızın daha dün çıkmış gibi hiç bir şeyden haberi yok.. devlet ne yapsın belediyeler ne yapsın biraz sorumluluk biraz özen en azından kendiniz için.
ÖMER 12 ay önce
KULUBEDE BİR PERSONEL ÇALIŞIYOR SİSTEMLERİDE YAVAŞ EZİYET BİR KAÇ NOKTAYA AÇILMASI LAZIM
Sinan Şekerekoğulları 12 ay önce
Seviye bu. Çağ dışı işlemler.
İnternet üzerinden milyarlar aktarılıyor. Belediyenin kapasitesi böyle
Hüseyin 12 ay önce
Korona ne tarafta ?
Elif ister 12 ay önce
Maraş herşeyi rezalet otobüsler tıklım tıklım dolu herzaman yol asfalt çalışması yok maraş belediyesi sadece oy zamanı var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı