Sosyal medyanın gündemi: Tuvalet kağıdı zammı

Tuvalet kağıdına son bir ayda yüzde 100'den fazla zam geldi. Tuvalet kağıdına gelen zamlar sosyal medyada gündem oldu.

EKONOMİ 08.12.2021, 20:28
Sosyal medyanın gündemi: Tuvalet kağıdı zammı
banner257

Türkiye’de artan enflasyonla birlikte gıda ve temel ihtiyaç ürünlerine zamlar gelmeye devam ediyor. Son olarak tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ürünlerine yüzde yüzü aşan zam geldi. Bir ay önce internet üzerinden 48 liraya satılan 32‘li tuvalet kağıdının fiyatları 98 liraya gelerek yüzde 112 arttı. Bir ay önce 29 liraya satılan kağıt havlunun fiyatı ise yüzde 113 artarak 62 liraya geldi. 

TÜFE YÜZDE 3 ARTIŞ YÜZDE 100

Kasım ayında tüketici fiyat endeksi aylık bazda yüzde 3.51 olurken, tuvalet kağıdının fiyatları aylık olarak yüzde 100 arttı. Bu artış ile TÜFE arasında yüzde 97’den fazla oran farkı olması dikkat çekti. Bu artışın ardından sosyal medyada tuvalet kağıdı trendlerde bir numaraya yükseldi. 

Yorumlar (4)
davar çobanı 2 ay önce
Biz bu oyunları daha önce de gördük. Tuvalet kağıdıyla algı operasyonu yapmaya çalışanlara inat, gerekirse sıçmayız, gerekirse taşa yaprağa sileriz ama Reisimizden vazgeçmeyiz.
Maraşlı 2 ay önce
ESKİDEN KAĞIT VARDI YA DEDELERİMİZDEN ÖĞRENDİK TUVALET KAĞIDINI ALMASAK NOLCAK
Mahmut abi 2 ay önce
Dotumuz ıslak kalacak üşütmeyelim Allahu muhafaza
ela 2 ay önce
karşı olmadınız ne var haber 46?haberinde içine ettiniz...
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı