24.04.2018, 22:48

Elbistan Ünal’ın heykelini dikmeli

Her şeyi bir kenara bırakalım, her seçim döneminde memleket sevdalısı, hizmet sevdalısı bir milletvekili arıyoruz ya; çalışacak hizmet üretecek bir milletvekilleri mutlaka listeye girmeli diyoruz ya; işte Kahramanmaraş siyaset tarihinin mihenk taşlarından biridir Mahir Ünal.

Küçük kısır döngülerle, koltuk hırsıyla bazı insanların yıpratmaya çalıştığı bu isim vatandaşların kör noktasına gelmemeli. Sahip çıkma duygusu en önlerde olmalı diye düşünüyorum. Vatandaş sen çalışan, memleketi için uğraşan, hizmet üreten bir siyasetçiye sahip çıkamıyorsan, konuşmaya, şikâyet etmeye hakkın da yoktur. Bundan sonraki seçimlerde kaliteli adamlar gelmeli sözün de boştur.

Kahramanmaraş’ta çalıştaylar, toplantılar vs. bunları bir kenara bırakalım. Sadece bir örnek vereyim; Grup Başkanvekilliği döneminde 15.09.2011 senesinde başlattığı çalıştaylar bugün tüm Türkiye’ye örnek oldu. Çalıştaylardan ne kazandık demeyin, gözlerinizi açın, geçmişi biraz karıştırın. Çalıştaylarda planlanan hizmetler eylem planlarına dönüştü ve kitapçık haline geldi. Kitapçıklardan takip edin hayata geçme oranı yüzde 95’leri buldu.

Gençlik Merkezleri, Karayollarındaki ek tüneller, Germenicia bölgesine 10 milyon TL, kalelerin restorasyonları, havaalanı, yeni okullar bunlardan sadece bazıları.

Son çalıştay Bakan Özhaseki’nin egosu yüksek ziyareti, herkese tepeden bakması, hizmet yerine nutuk vererek buradan ayrılması olayı hariç diğer tüm çalıştaylardan iyi sonuçlar aldık.

Ben Elbistanlılara seslenmek istiyorum.

Kahramanmaraş siyaset tarihinde ismini hizmetleriyle duyurmuş kaç siyasetçi çıkardınız. Geçmişteki siyaset yapanları buradan rencide etmek istemiyorum. Sezar’ın hakkını Sezar’a verilmesi gerektiğini belirtiyorum.

Ey Elbistan halkı; bazı kişilerin koltuk hırsıyla Ünal’a beslediği düşmanlık elbetteki ilçe geneline mal edilmemeli. Fakat bir gerçek var, siz siyasetçinize ne kadar sahip çıkıyorsunuz. Bunca yıl Ak Partiye çok üst seviyelerde olmasa bile iyi destek verdiniz. 2011’e kadar karşılığında ne aldınız? Hadi cevaplayın.

Doğum yeri Elbistan yazan bir siyasetçinin fotoğrafları, isimleri ilçenin her köşesinde sergilenmeli. Ünal’ın kıymetini ne zaman anlarsınız biliyor musunuz? Ünal Kahramanmaraş listesinden değil de başka bir ilden milletvekili listesine yazılırsa anlarsınız. O zaman iş işten geçmiş olur.

Açık açık yazmak gerekirse, doğum yeri Elbistan olan bu siyasetçi elbette tüm ilçelere hizmet götürmüştür.  Fakat nüfus yoğunluğu bakımından kentin en büyük ilçesi olan Elbistan’a da pozitif bir ayrımcılık yapmıştır. Hemen ilçe girişindeki 300 yataklı modern hastane Türkiye’de hangi ile nasip olmuştur. Gençlik merkezleri, yeşil sahalar, liseler, Kaymakamlık binası, doğalgaz, Göksun-Elbistan yolu, spor kompleksleri kimlere nasip olmuştur.

Elbistan’da siyaset yapmak çok zordur, hizmet istiyorsanız alın size hizmet. Bağrınızdan çıkan bu adam sizin için uğraşıyorken bir kuru kalabalığın çıkarttığı küçük ayak oyunlarıyla ön yargılı olmak gerçekten o gelen hizmetlere ihanettir.

Bakın son bomba nedir biliyor musunuz? İlçenize bir üniversite geliyor. En az 20-30 bin öğrencinin kalacağı, o kuru gürültü çıkaran bir avuç insanı da ekonomik olarak üst seviyelere çıkartacağı bu üniversite Elbistan’a kuruluyor.

Bir kez daha söylüyorum; Türkiye’de kaç tane ilçede üniversite var. Telefonunuzdan girin internete bir dakika ayırıp bakmanız yeterli.

O kadar hizmeti ilçesine yapmış bir insanın tüm samimiyetimle söylüyorum heykelinin dikilmesi gerekir. Son duyumlara göre Ünal’ın İzmir veya Ankara’dan listeye gireceğini duyuyorum. Bu gerçek olursa Kahramanmaraş için de Elbistan için de bir kayıptır.

Yorumlar (33)
Cenk 2 yıl önce
Yalakalık madalyası da sana takılmalı..
Ferhat 2 yıl önce
Senin heykelinin yanına dik 24 hazirandan sonra dikecekler heykellerinizi
Ahmet 2 yıl önce
Ülkemize, memleketine yararı olan herkesten Allah razı olsun. Fakat heykel dikmek nedir yaw ??
HÜSEYİN 2 yıl önce
BU KADAR SAÇMA REZİL Bİ HABER BAŞLIĞI OLAMAZ ELBİSTAN ÜNALIN HEYKELNİ DİKMELİ DİYEREK SİZEDE HABER 46 OLARAK BU PAYLAŞIMLAR YAKIŞIR ZATEN REZİLLİK
Sercan Kayıran 2 yıl önce
bugün heykelini diktirirsiniz, yarın da secde edin dersiniz. yağ çekmenin amacı nedir acaba?
HÖKKEŞ 2 yıl önce
güzel bağlama çekmişsin 24 hazirandan sonra ödülünü alırsın
doğrusöyler 2 yıl önce
gazeteci denen mesut bey .....mahir beyin dediklerini yazmak zorundasınız galiba ekmek parası nede olsa .....k.maraş sadece elbistandan oluşmuyor. bu yazıyı yazarken attığınız başlık bile AKP oy kaybettirme sebebi farkında olmadan diğer partilere hizmet etmişsiniz.....
Rıfkı 2 yıl önce
Bir tek bana mı oluyor bu abinin yazılarını sonuna kadar okuyamamak? Sonunu nasıl getiriyorsunuz merak ettim?
GÜLAÇTI TR 2 yıl önce
maraşta maalesef iyi gazetecii denilecek kişi sayısı bir elin parmaklarının sayısından az hepsi ya zenginlerin ya bürokratların kalemşörlüğünü yapıyorlar
Ahmet Sayar 2 yıl önce
Bakın son bomba nedir biliyor musunuz? İlçenize bir üniversite geliyor. En az 20-30 bin öğrencinin kalacağı, o kuru gürültü çıkaran bir avuç insanı da ekonomik olarak üst seviyelere çıkartacağı bu üniversite Elbistan’a kuruluyor.

yazının bu bölümü tamamen yalan ve hayal ürünü. Elbistan'a 20-30 bin öğrencinin kalacağı üniversitenin kurulacağını kim söyledi yada açıkladı acaba? Yasa tasarısında; Elbistan'a mühendislik fakültesi ile sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu kurulacağı öngörülüyor. Türkiye'de bu bölümlerin hangilerinde toplam 20-30 bin öğrenci var acaba? Sallayında biraz destekli sallayın. Seçim öncesi baştan aşağıya yalakalık yazısı.
Mesut Dalgıç 2 yıl önce
bu adam da köşe yazarıyım diye geçiniyo ya. ülkenin durumunu burdan anlayın.
Emrullah EREN 2 yıl önce
Hizmetleri takdire şayandır tebrik ederiz. heykel yanlış bir ifade ismine fakülte açılsın
Ali KARAPATLAK 2 yıl önce
ESSLAMÜALEYKÜM - evet aynen KATILIYORUM Mesut kardeşime.
ahmed atlı 2 yıl önce
bir vekil sadece ilin değil ülkenin kalkınmasına odaklanmalı bu nasıl iş,maraş için elbistan için kayıp vs yazık böyle yzaılara..ne yapmış neyi yapamamış..vazifesi çalışmak proje üretmek değilmi ...hadi dik heykelini evinin bahçesine bu konular çok basit yapay konular....kimsenin elind ebirşey yok devletin planlamasından sadece haberdar oluyr onuda sahiplenirler.yaşaısn TÜRKİYEM.
asılkahramanmaraşlı 2 yıl önce
hayırdır birader hallolması gereken bir işin mi var....
zeki 2 yıl önce
yaptıgı torpiller içinmi haksız yere kadroya aldıgı insanlar içinmi bir telefonu ile kadroya alım içinmi
EDE AK 2 yıl önce
YALAKALIK YAPMA
Önder 2 yıl önce
Hizmet etmek için seçilmiş bir vekile işini yaptığı için minnet duymak ,heykelini dikmek nedir kardeşim bu nasıl bir eyyamciliktir
Haci 2 yıl önce
Bende sana soruyorum kacta ne ilde emniyet binası arıyor sığıntı gibi her parçası bir yerde bir şey için emniyete gidiyorsun belediye oraya gidiyon dogu kent eski itfaiye karakol desen kiralık dükkan sadece il merkezi değil ilceler turkoglu hariç hepsi perişan kiralık işyerlerinde hizmet vermeye çalışıyorlar bir emniyet binası yaptırmayan millet vekili ağzı ile kuş tutsa ne olur örnek goksuna ne yaptılar
Fatma özkorkmaz 2 yıl önce
K.Maraş Dulkadiroğlu Gaffarlı mevkisinde üniversitenin arazisi dururken Elbistan’a üniversite ne demek Maraşlılar olarak merkeze isteriz
İSA 2 yıl önce
MESUT BEY K.MARAŞ'TA ELBİSTAN'DAN BAŞKA İLÇELERDE VAR. O ZAMAN DİĞER İLÇELER AKP OY VERMESİN HALKA HİZMET HAKK'A HİZMETTİR. HEYKELDE NEYİN NESİ, HEM HER YER HEYKEL KAYNIYOR NE İŞE YARIYORSA. MİLLETVEKİLİ HİZMET ETMEK İÇİN SEÇİLİYOR GÖREVİNİ YAPIYOR ABARTMANIZA GEREK YOKTU. K.MARAŞ MİLETVEKİLLERİNİN BİR HİZMETİ BİR ESERİ VARMI BİLMEM. SİZ ÇALIŞMAYAN MEBUSLARI KURUM VE KURULUŞLARI HABER YAPIN. MİLLET YAPILANLARI ZATEN GÖRÜYOR, BU MİLLET AKLI SELİMDİR...
mualla mucur 2 yıl önce
senide sabah gazetesine alırlar artık :(
ede 46 2 yıl önce
heykel dinimizde caiz değildir.
elbistanlı 2 yıl önce
yok heri sende çok abarttın millet seçti tabikide hizmet edecek gsrdaş TBMM yan gelip yatma deyil
şişir şişir patlat 2 yıl önce
ede sende elbistanlısın elleham
Maraş 2 yıl önce
K.maraş büyümesi için Sütçü İmam Üniversitesi Onikişubatta yeni üniversite Dulkadiroğlu unda bu olmalı Maraş köy şehirden çıkmalı gerçek Büyükşehir olmalı
Fatma Özkorkmaz 2 yıl önce
Yeni üniversite Maraş merkez olmalı
murat gül 2 yıl önce
arkadaşım fikrini beyan etmiş daha iyi bilen varsa kendi yazsın
Elif 2 yıl önce
Yeni üniversite Maraş merkez olmalı
Hacı 2 yıl önce
Elbistanın il olması lazım sayın vekilim bu işide aradan çıkarırsa iyi olur.
özgür 2 yıl önce
elbistan şeker fabrikasının önüne dikilmeli ve altınada bu fabrikanın satılmasına göz yumanlar diye bir levha asılmalı.
ilhan durdu 2 yıl önce
güzel kardeşim iyi güzel anlatıyorsunda bu vekil sadece elbistanın vekilimi k maraşa ne hizmeti var bana söylermisin ben konuşana degil işyapana bakarım elbistana zizmetinden başka gayesi olmayan bir siyasetci reklamı bol halkımız derinlemesine hiç bakmıyor birisi konuşuyorsa iyi konuşmuyorsa kötü olmaz bu iş üretimine bakmamız gerek mahir vekilimin k maraşa hiç bir hizmeti yok hepsi elbistan neden unuversiteyi kmaraş merkeze degilde elbistana kuruyor k maraştan mimarlık fakultesini elbistana taşımış habersizce maraşlım uyusun bize tv lerde boy gösteren degil iş yapan kişi gerek saygılar
cengiz tatlı 2 yıl önce
Elbistan güzel Maraşımızın önüne geçiyor ya insanı en çok o üzüyor.Umarım her seçim garanti gözüyle bakılan 8 vekil çıkartırız havasıyla etrafta dolanan akpliler bu sefer bu adaylarla en fazla 4te kalacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 06 Temmuz 2020
İmsak 03:25
Güneş 05:10
Öğle 12:42
İkindi 16:34
Akşam 20:04
Yatsı 21:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Konyaspor 30 30
15. Malatyaspor 30 29
16. Çaykur Rizespor 30 29
17. Kayserispor 29 28
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Altay 32 51
6. Akhisar Bld.Spor 31 51
7. Fatih Karagümrük 31 50
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 33 48
9. Burnley 33 46
10. Tottenham 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 33 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 34 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 33 42
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24