Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, yoğun şekilde suç ve suçluyla mücadelesi kapsamında, havaya ateş eden, çoğunluğu sabıkalı silah taşıyan ve olaylarda silah kullanmaya yeltenen kişilere fırsat vermedi.

Son bir hafta içinde yapılan çalışmalarda, sokak üzerinde silah taşırken 5 kişi suçüstü; ikametinde, aracında ve işyerinde silah ele geçirilen 3 kişi yakalandı. 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız tüfek, 2 adet kurusıkı tabanca olmak üzere toplam 8 adet silah ve çok sayıda mermi ele geçirdi. Park ve bahçelerde yaptıkları denetimlerde 3 şahıs üzerinden suçta kullanılabilecek bıçaklar ele geçirildi. Bu bıçaklara el konularak, şahıslara emre aykırı davranıştan işlem yapıldı. Silahla yakalanan 8 şahsa da adli ve idari işlem yapıldı.

FOTO2-1

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada; 'Ateşli silahlarla vatandaşlarımızın huzur ve sükûnetini bozan, havaya ateş eden şahıslara yönelik etkin mücadele yürütülerek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için her türlü tedbir alınmaya devam edilecektir.' ifadelerine yer verildi.