Ankara Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Tandoğan yerleşkesinde akademik ve idari personel ile öğrenciler tarafından biriktirilen mavi kapaklar kolilere konularak Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren "Bir Demet Bin Mutluluk" sosyal medya platformu adresine gönderildi.

Kampanyaya destek veren üniversitenin idari personel şefi Arife Tekin, sosyal sorumluluk projeleri adına Ankara Üniversitesi çalışanları ve öğrencilerinin çok duyarlı olduğunu belirtti.

Tekin, "Bizler, Ankara Üniversitesi olarak engelli bireylere faydalı olmak adına Kahramanmaraş'taki 'Bir Demet Bin Mutluluk' sosyal medya platformu aracılığıyla tekerlekli sandalye sağlama adına mavi kapak topladık." ifadesini kullandı.
Kahramanmaraş Adliyesi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan platformun kurucusu Demet Ünal, engellilere ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olabilmek için 10 yıldır aralıksız çaba sarf ettiğini kaydetti.

İhtiyaç sahibi 500 kişi ve bazı ailelere manuel tekerlekli sandalye sağlandığını belirten Ünal, Ankara Üniversitesi çalışanlarının kilometrelerce öteden paylaşma duygusunu hissedip engellilere katkı sağlamak için mavi kapak biriktirmesinin kendilerini çok duygulandırdığını aktardı.