Kürt kardeşlerime mektup

 Ey Kürt kardeşim…
Bu mektubu 24 yıllık öğretmenlik hayatının 13 yılını Kürt çocuklarına hizmet etmiş bir öğretmen olarak yazıyorum.
Öğretmen olarak sizin Türkçe bilmeyen çocuklarınızı eğitmeye başladığımda, sizin tabutlarla geri yolladığınız o gencecik askerilerimizden, polislerimizden daha küçüktüm.
Cizre’yi cehenneme çeviren PKK alçaklarının ateş ve ölüm kustuğu korkunç gecelerin sabahında yüreğim yerinden fırlayacakmış gibi küt küt vurarak okula koşardım. Allah şahit ölümden korktuğum için değil, “canım öğrencilerimden birine bir şey olmuş mudur” endişesiyle koşardım okula.
Tek tek sayardım öğrencilerimi. Gözlerine bakardım sayarken onların… Korkularına, endişelerine, umutsuzluklarına ortak olmaya çalışırdım.
Korkutan altını ıslatan öğrencilerimden gelen kokular bile güzel gelirdi bana ki, canları sağ olsundu benim için o küçücük yavrularımın.
Okula çenesine kadar inmiş sümükleriyle yolladığınız çocuklarınızın burnunu silerken bir gün bile tiksinti duymadım.
Büyük bir sevgiyle, şefkatle, muhabbetle kucakladım onları.
Hatta biri milletvekili yeğeni iki öğrencimi Ülkücülerin kalesi olarak bilinen Kadirli’ye kadar getirdim. Ülkücü Kadirli sizin çocuklarınızı 15 gün nasıl bağrına bastı bir sorun onlara. 
Kürtler adına savaştığını iddia eden o alçak ve namussuz terör örgütünün çizdiği sınır var ya… Sizin o sınırın bu tarafına yolladığınız çocuklarınıza biz gözümüz gibi bakıyoruz.
Ramazan’da iftarlara çağırıyor, halı sahalarda beraber top oynuyor, beraber piknik yapıyoruz. Düğünlerinde sizin zılgıtlarınız arasında Kürtçe şarkılarınız eşliğinde halay çekiyoruz.
Çocuklarımız sizin çocuklarınızla çoktan “kanki” oldu benim kürt kardeşim… 
Okullar kapandığında sizin çocuklarınızı “siz gülerek karşılayın diye biz gözyaşlarıyla yolluyoruz” biliyor musunuz?
Biz sizin çocuklarınızı otobüsle yollarken memleketlerine, siz neden bizim çocuklarımızın cenaze arabasıyla gönderilmesine göz yumuyorsunuz?
Biliyorum rızanız yoktur ama kabahatiniz de yok mudur be kürt kardeşim…
Niye bedava kullandığınız elektriğinizi kesen devlete kustuğunuz öfkenizin bir kısmını da bizim çocuklarımızı kalleşçe katleden PKK terör örgütüne kusmuyorsunuz?

Çevirme olduğunu dostlarınıza bildirmek için telefon etmeyi biliyorsunuz da, polise askere pusu kurulduğunda bunu neden önceden ihbar etmiyorsunuz?

Gencecik kahraman polislerimizi, askerlerimizi alçakça katleden teröristler suçlu da, onları pencerelerinizden seyreden sizler masumsunuz öyle mi?
Güldürmeyin beni…
Sahi…
Karısı 2 aylık hamile Mustafa Boz’un katillerini de hiç biriniz görmediniz değil mi? Benim de içinde bulunduğum öğretmen grubuna kalleşçe arkadan saldıran namussuzların girdiği deliği de bilmiyorsunuz eminim…
Neyse…
Bu yazıyı yazıp yazmama konusundaki tereddüdümün hafiflettiği üslubum bundan sonraki bölümde daha da sertleşebilir.
Bu yüzden devamını getirmiyorum.
Ama…
Son bir şey…
Sizin çocuklarınız bize, bizim çocuklarımız size emanettir. Emanet namusumuzdur. Emanete ihanet eden namussuzdur.
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsa ASLANTAŞ
İsa ASLANTAŞ - 3 yıl Önce

Helal olsun hocam..

KahraVanmaraşlı
KahraVanmaraşlı - 3 yıl Önce

Bir Vanlı olarak yazdığınız yazıya katılmamak elde değil ama, gel gör ki onları azdıranlar doğudakiler kadar batıda oy veripte canlanmasını sağlayan, cesaret veren ve verdiğim oyun arkasındayım diyenlerin hala neden kınanmadığı ve tv neden halen izlendiği ve kasetlerinin alındığı bir düzen içinde olduğumuz sürece bizler kardeşiz ama onlar benim yani bizler için (şehitler) hep kalleş olarak kalması dileği ile.(innemel müminine iğvetün)

ede46
ede46 - 3 yıl Önce

Hocam elınıe emegınıze sağlık harıkulade olmuş .tanıkıde anlayana

maraslı
maraslı - 3 yıl Önce

ali hoca meseleyi kürt meselesi gormeyelim asıl mesele israil amerika yahudi kafirlerin uyguladıgı bı oyun ve bunların bu ulkedeki ermeni olup kendisini kurt gosteren yandaslarıdır ınanınkı doguda oyle musluman kurt kardeslerimiz varkı evladını deyil namusunu teslim et ordaki musluman kurt kardeslerimiz bizden daha cok uzulup goz yası icindeler ben gıdıp sahit oldum dinimizde ırkcılık haramdır ustunluk sadece takvadadır turk kurt lazcerkez hepimiz kardesiz bu ulke hepimizin siz marasta kurt olan abbaslar koyunde gorev yaptınız bı zarar gormediniz bunu anlatın saygılar sunar tesekurler ederim

eren
eren @maraslı - 3 yıl Önce

arkadaş şu Türkiye de olan ne varsa amerika israil yahudi kafir muhabbetine getirmeseniz şaşarım zaten. azıcık kitap falan okuyun, milletin beynini uyuşturmak için yapılan, yapılan en pislik işleri en güzel kapama yöntemi dış mihraklara atmak zaten:) ben yok demiyorum elbette var ama burnu kanasa dış mihraklar diyen tiplerle doldu türkiye.

Eşref YILMAZ
Eşref YILMAZ - 3 yıl Önce

Bu güzel yorumları için Ali ÇAM hocama teşekkür ediyorum. Tüm yorumlarına fazlasıyla katılıyorum.

LEVENT46
LEVENT46 - 3 yıl Önce

Elinize dilinize sağlık; çok güzel bir yazı olmuş hocam.

MAHİR DEMİR
MAHİR DEMİR - 3 yıl Önce

SAYIN ALİ ÇAM YAZARIMIZA BU YAZISINDAM DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
KÜRT KARDEŞLERİMİN TOPLUCA BU KALLEŞLERE TEPKİ VERMESİNİ BEKLİYORUZ.

yavuz
yavuz - 3 yıl Önce

helal olsun be hocam kürt türk meselesi ancak bukadar güzel anlatılırdı


banner124

banner122

banner224

banner191

banner154

banner126