CHP Onikisubat ilçe Başkanı Ünal Ateş'ten iktidara TÜGVA tepkisi

CHP Kahramanmaraş Onikişubat ilçe başkanı basına sızan TÜGVA belgeleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Belgeler üzerinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini eleştiren Ateş 'siz hiç akıllanmayacak mısınız?' dedi.

SİYASET 15.10.2021, 12:41 15.10.2021, 12:56
CHP Onikisubat ilçe Başkanı  Ünal Ateş'ten iktidara TÜGVA tepkisi
banner257
banner226

Tügva ile ilgili belgelerin basına sizması ve bu belgelerde Kahramanmaraş Belediyesi'nin adının geçmesine tepki gösteren CHP Onikisubat ilçe Başkanı  Ünal Ateş şunları söyledi:

"15 Temmuz da paralel devlet yapılanmasından şikayet edenler hala akıllanmamış olacaklar ki hala devletin içerisinde başka bir yapılanmanın destekçisi oluyorlar. Merak ediyoruz

15 temmuz'dan sonra paralel devlet yapılanmasının Kahramanmaraş'taki yurtları kimlere verildi?

Paralel devlet yapılanmasının Kahramanmaraş'ta daha önce yaptığı işlerin benzerini şu an kim yapıyor?

Benim anlayamadığım nokta şu  devlet kurumları gençlerimizin sıkıntı ve sorunlarının çözüm noktasında çözüm üretse daha iyi olmaz mı?

Iktidar niçin gençleri sürekli olarak vakıflara ve cemaatlere yönlendiriyor?

Yarın oldu ki bu cemaat yapıları ve vakıflar illegal işler ile uğraşırlar ise bunun vebali kimin olacak?

Tugva  ve benzeri vakıflar yerine devletin bakanlıkları legal kurumları Sorunların çözümü ve hizmet verme noktasında olmalıdır. Bu tür yapılanmalar bu ülkeye fayda değil zarar getirmektedir.

Birçok belediye gibi Kahramanmaraş Belediyesi'nin de bu vakfa destek olduğu çıkan belgelerden görülmektedir. İnsanların merak ettiği diğer bir konu para yok diyerek temel bir takım hizmetleri yapmayan belediye bu vakıflara nereden para bulunmaktadır Bu vakıflara ne kadar para aktarılmıştır?

Bu vakfa aktarılacak para var ise Niçin bu vakıf eliyle hizmet üretilmeye çalışılmaktadır bu hizmetler belediye bünyesinde niçin verilmemektedir?

Yine merak ettiğimiz bir konu acaba verilen hizmetin bedeli ile harcanan Bedel arasında ne kadarlık bir fark vardır aradaki fark nerelere gitmektedir?

Bir ay önce ilimizde yurt sıkıntısı çeken öğrenciler ile ilgili müracaatlar belediyeye geldiğinde belediye yetkilileri öğrencileri hangi vakıflara hangi derneklere hangi oluşumlara yönlendirmiştir?

Buradan şehri idare edenlere daha önce yaptığım çağrıyı yinelemek istiyorum artık devletin içerisindeki bu tür paralel yapılanmaya destek vermekten vazgeçin insanlarımızın ihtiyacı olan hizmetler devletin Resmi kurumları aracılığıyla yapılmalıdır yoksa ilerleyen günlerde Bunun sıkıntısını yine siz çekeceksiniz.

Yorumlar (3)
ökkkeşşşş 2 ay önce
siz farklısınız sanki al birini vur ötekine
mermercioglu 2 ay önce
yilalrdir belediye harac kesiyor diyorum kimse inanmiyordu ;; inannin bunlar sadece bilinenler ne vurgunlar donuyor eski belediye baskaniniz erkoc a kac canta verildi ???
ahmet 2 ay önce
bir binanın komple kirasını belediye veriyorsa yazıklar olsun.. Bu ülkede başa gelen bir şekilde yiyor, sağcıda olsa, solcuda olsa fark yok. biri az yiyor, biri çok yiyor. Hizmet işinde diploma seçmeyecekmişsin, insan seçecekmişsin.. Allah korkusu olan kişiler seçecekmişsin.. Gelecek nesillere üzülüyorum, muhteşem bir vatan toprağımız var ama misafir oldukları şu dünyayı insanca yaşayamayacaklar ona üzülüyorum..
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 08 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı