Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK kapıdan içeri almadı

TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine randevu vermeyen TÜİK'e gitti. Kılıçdaroğlu ve CHP yetkililerinin gittiği TÜİK, kapılarını açmadı. TÜİK görevlileri tarafından Engin Özkoç'a 'randevunuz olmadığı için giriş yapamazsınız' yanıtı verildi.

SİYASET 03.12.2021, 11:15
Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK kapıdan içeri almadı
banner257

Türkiye İstatistik Kurumu’nun enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile TÜİK’in kendisine randevu vermediğini ifade etmiş ve “Saat 11.00’de geliyorum, haberiniz olsun” demişti…

Kılıçdaroğlu ve beraberinde CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel görüşme için TÜİK’e geldi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete TÜİK’in kapıları, randevuları olmadığı gerekçesiyle, açılmadı.

İçeri alınmayan Kılıçdaroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

*TÜİK, Cumhuriyetin önemli kurumlarından birisidir. Rakamları 84 milyonu ilgilendirmektedir.

* Bu kurumun rakamları üzerine siyasal partiler, ekonomik çevreler, sosyal çevreler, politikalar oluştururlar.

* Dün TÜİK Başkanlığından randevu istedik, gelen arkadaşlarımın tamamı geçmişinde teknik olarak ekonomide çalışan arkadaşlarımız.

“BİLGİYE NASIL ERİŞİLİR?”

* Buraya sağlıklı ve tutarlı bilgiler almak için geldim. Kabul edilemeyeceğimizi ifade ettiler. TÜİK sitesindeki metni okudum: Bilgiye nasıl erişilir?

* Diğer kanallar yoluyla bilgi talebinde bulunmak istiyorsanız, merkez teşkilatı ya da bölge müdürlüklerine başvuruda bulunabilir, merkez teşkilatımıza gelebilirsiniz, bilgiyi alabilirsiniz.

* Biz de sitelerindeki davete uyarak geldik. Bu tablo Türkiye’nin nereye geldiğini göstermek için önemli bir tablodur.

* Devletin bilgileri, devletin sahip olduğu bilgilerin nasıl toplandığına ilişkin açıklamalara ana muhalefet partisi liderine açıklanmak istenmiyor.

“BU RAKAMLAR GÜVEN VERMİYOR”

* Kapılar kapanıyor. Türkiye’nin geldiği nokta açısından önemlidir. Burası enflasyon oranlarını açıklıyor. Bu sabah açıklanan aylık 3.51, yıllık 21,31. Bu rakamlar güven vermiyor.

* Enflasyon gerçekten bunların iddia ettiği gibi mi? Bir grup akademisyen de enflasyon tahmininde bulunuyorlar.

Yorumlar (4)
ÖMER FISTIK 2 ay önce
AÇIKLADIKLARI VERİLERİ YADA AÇIKLAYAMADIKLARINI BİR PARTİ LİDERİNİ İÇERİ ALIP ALMAMAKLA KAPATACAKLARINI SANIYORLAR MİLLETE SALAK MUAMELESİ YAPAN BU TÜR ZİHNİYETTE Kİ KRUM YADA KURULUŞLAR GERÇEKÇİ TARAFSIZ VE BAĞIMSIZ OLMASI GEREKİR VEDE ŞEFFAF AYRICA 3,6 OLAN BİR ANA MALİYET ÜRÜNÜ BUGÜN 12 TL İSE ENFİLASYON ZANNETMEYİN 50 LERDE
200-300 LERDE İYİ YÖNETİLMEYİ HAKETMEYEN BİZLERE DERS NİTELİĞİNDE NEYMİŞ HERKES HERŞEYİ BİLMEZMİŞ NEYMİŞ ÜRETİM HATTI DURSA NE OLURMUŞ NEMİ OLDU 50 YILLIK BİRİKİMLER HİÇ OLDU DAHADA OLUR MİLLETİ DİNİ İLE VİCDANI İLE BEKAYLA BİLMEM NEYLE KORKUTAN BİR ZİHNİYET VE SONUCU ...
Kahramanmaraşlı EDELER 2 ay önce
Tuik galiba kurumun tapusunu üstüne almıştır.Özel mülkiyet mahremiyeti uygulamıştır.Tapusunu almışlarsa uygulama doğru bence.Aksi halde böyle bir uygulama akıl ile izah edilemez.
Edenur 2 ay önce
Yverdiğin namus sözü noldu işçi çıkarma yoktu Mersin belediye yeni işçiler çıkarmış Ankara İstanbul belediye yıl ziyaret et partide cehepe li koymadı
Burak tut 2 ay önce
Evet evet. Birde mal varlıkları açıklansın araştırılmalı serdengecti lerim gör
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı