Olay, 6 Ekim 2022 tarihinde Karşıyaka Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 12 Eylül 2022 tarihinde kız çocuk dünyaya getiren Bilge Ç. (27), bebeğin rutin kontrolleri için aile hekimliğinden arandı.
Bilge Ç., bu esnada emniyete giderek bebek için kayıp ihbarında bulundu. Konuyla ilgili çalışma başlatan ekipler, bebeği bulamayınca soruşturmayı genişletti. 

bebegini-oldurup-findik-bahcesine-g-YaOu.jpg
6 Ekim tarihinde gözaltına alınan anne Bilge Ç., bebeğini evlerinin karşısında bulunan fındık bahçesine gömdüğünü itiraf etti. Yapılan aramada bebeğe ait ceset bulundu. Emniyetteki işlemlerinin ardından olaydan bir gün sonra adliyeye sevk edilen Bilge Ç., ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

bebegini-oldurup-findik-bahcesine-g-HTia.jpg
Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken serbest bırakıldı!
Hakkında 'altsoydan akrabayı kasten öldürmek' suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Bilge Ç., Ordu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Zanlı, delillerin toplanması, suç vasfının değişme ihtimalinin bulunması ve tutuklulukta geçirdiği süre göz önüne alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

bebegini-oldurup-findik-bahcesine-g-5Ppz.jpg

İfadesi kan dondurmuştu
Bilge Çapa, ifadesinde, kent merkezinde bir kafede çalıştığı sırada tanıştığı S.Ö. (30) ile birliktelik yaşadığını ve daha sonra hamile kaldığını söylemişti. İfadesinde, emzirdiği sırada uyuyakaldığını ve sabah uyandığında bebeğini hareketsiz bulduğunu anlatan Çapa, "Kafede çalıştığım sırada S.Ö. ile tanıştım. Görüşmeye başladık. Kendisiyle cinsel birlikteliğimiz oldu. Bu ilişkiden 4 ay sonra hamile olduğumu fark ettim. Korktuğum için kimseye söyleyemedim. Bebeği Ordu Doğum Hastanesi'nde 12 Eylül'de dünyaya getirdim. Bir gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum. Bebeğimi alarak ailemden ayrı yaşadığım evime götürdüm. Bebeğim ağladığı için, aç olduğunu düşünerek, emzirmeye başladım. 14 Eylül'de göğsümde emzirdiğim sırada uyuyakalmışım. Sabah uyandığımda bebeğin üstünde yattığımı fark ettim. Baktığımda nefes almıyordu ve hareketsiz yatıyordu. Öldüğünü anladım. Ne yapacağımı bilemedim. O panikle bebeği evimin çatısına sakladım" demişti.

bebegini-oldurup-findik-bahcesine-g-cqpC.jpg

"Gömdüm, kayıp ihbarında bulundum"
İtirafta bulunan Çapa, "Bir süre sonra aile hekimliğinden kardeşimi aramışlar. Bebeği kontrole getirmediğimi söylemişler. Kardeşimin hamile olduğumdan bilgisi yoktu. Ardından kardeşim benimle konuştu. Bebeğin nerede olduğunu sordu, bu işin kötü sonuçları olacağını söyledi. Ben de bunun üzerine 6 Ekim'de bebeği çatıdan alarak, evimizin arkasındaki fındık bahçesine saat 01.30 veya 02.00 sıralarında gömdüm. Sabah karakola giderek bebeğimin kayıp olduğu yönünde ihbarda bulundum. Polis arama yaptı. Hiçbir şey bulunamayınca, beni emniyete çağırdılar. Gittiğimde dayanamayarak olayı anlattım" ifadelerini kullandı.