Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı takvime göre, 16 milyon öğrenci 11 Eylül'de ders başı yapmıştı. Şimdi ise gözler yaz tatilinde. İşte, tatilin başlangıç ve bitiş tarihi...

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Bu eğitim öğretim yılı, 11 Eylül'de başlamıştı ve Haziran ayında sona erecek. İkinci dönemin tamamlanmasıyla öğrenciler, başarı notlarını içeren karnelerini alacaklar ve yaz tatili başlayacak.

2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrenciler, ilk ara tatili 13-17 Kasım tarihleri arasında yapmışlardı. Yarıyıl tatili ise 22 Ocak - 2 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşmişti.

Öğrenciler, bu yıl Ramazan Bayramı'na denk gelen ikinci ara tatili 8-12 Nisan tarihlerinde yapmışlardı.

Okullar bu yıl 14 Haziran Cuma günü kapanacak ve 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona erecek.

Türkiye'de Deprem Riski: Adana, Hatay ve Orta Karadeniz İçin Tehlike Çanları! Türkiye'de Deprem Riski: Adana, Hatay ve Orta Karadeniz İçin Tehlike Çanları!

Yaz Tatili Ne Kadar Sürecek?

Yaz tatili süresi ise 86 gün olacak. Öğrenciler Haziran ayının yarısında, Temmuz ve Ağustos aylarının tamamında ve Eylül ayının ilk haftasında tatil yapacaklar.

Üniversite Sınavı ve LGS Sınav Tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavları üç oturumda düzenlenecek. Alan Yeterlilik Testi, Temel Yeterlilik Testi ve Yabancı Dil Testi oturumları 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki LGS merkezi sınavı ise 2 Haziran'da gerçekleştirilecek.