Dolar kurundaki yükseliş ve brent petrol fiyatındaki hareketlilik, akaryakıt fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Piyasada Haziran ayı zamlarla geçerken bugün benzin fiyatı için yapılan zam tabelaya yansıdı. Ancak bu gece yarısından itibaren otogaza (LPG) indirim bekleniyor. İşte 4 Temmuz 2023 Salı güncel benzin litre fiyatı, (mazot) motorin fiyatları ile akaryakıt pompa fiyatları…

Benzine 2 lira 11 kuruş zam geldi
Benzin litre fiyatı için bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 2,11 TL zam geldi. Böylece fiyatlar 2 Temmuz 2022 sonrası yeniden 26 liranın üzerine yükseldi. Motorin fiyatlarında ise bugün herhangi bir değişim beklenmiyor. 

LPG’de indirim beklentisi
Kurban Bayramı arifesinde kurlardaki yükseliş ile LPG (otogaz) fiyatları için 66 kuruşluk zam tabelalara yansıtılmıştı. Sektör temsilcilerinin aktardığı bilgiye göre ürün fiyatlarındaki gerileme nedeniyle otogaz fiyatlarında bu gece yarısından itibaren 55-70 kuruş arası indirim bekleniyor.

Haziran ayı zamlarla geçti
Akaryakıt fiyatları Haziran ayında peş peşe artarken benzinin litresi 3,36 TL, motorin ise 4,37 TL zamlandı. Temmuz ayına girilirken hem benzin hem de motorinin litre fiyatı 24 TL'nin üzerine çıktı.