TÜİK tüketici fiyatlarının temmuzda aylık bazda yüzde 2,37 artarken enflasyonun yıllık bazda yüzde 79,6 olduğunu açıkladı. ENAG ise Tüketici Fiyat Endeksi'nin temmuz ayında yüzde 5,03 arttığını 12 aylık enflasyonun ise yüzde 176,04 olduğunu duyurdu.

Ayrıca Merkez Bankası, politika faizini 100 baz puanlık indirime giderek yüzde 14,00 seviyesinden yüzde 13,00 seviyesine indirdi.

Böylelikle Dolar 18 liranın üzerine çıkarken Euro ise 18.25 TL’de yer alıyor.

Dolar ve Euro'daki yükselişin ardından TL'de erime devam ediyor. 

Ancak yaşanan bu gelişmelerin ardından AKP'li İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, ekonomik krizin olmadığını söyledi. 

AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, katıldığı televizyon programında vatandaşlara AK Parti'ye sahip çıkmaları çağrısı yaparken, Türkiye'de bir ekonomik kriz olmadığını ve her şeyi döke saça alıp kullanabildiğimizi iddia etti. İşte AK Partili Başkan Gül Çitil Okur 'un 28 Haziran'da yaptığı ve bugün sosyal medyaya düşen o sözleri...

Adsız-1-6

- Serbest piyasa çalışmaları içerisinde bizler AK Parti hükümeti olarak elimizden geleni yapıyoruz. Devletin yaptığı çalışmalarda yapabileceğinin en iyisini yapıyoruz. Biraz da vatandaşın milletine, devletine, hükümetine sahip çıkması lazım.

- Gönlüyle arası yol açılırsa insanlar biraz daha vicdansızlaşıyorlar.  Bir ürününün piyasa satışı varken 10 katı satılması insanların ticari ahlakıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

- Bizde kriz yok. Market sepetini istediğimiz kadar dolduruyoruz. Engel, sıkıntı yok. Kaynakları döke saça kullanabiliyoruz.