Anadolu’nun en büyük kültür ve kitap fuarında gençlerle buluşmak için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, kitap fuarı etkinliği öncesinde AK Parti İl Teşkilatını ziyaret ederek, burada partililerle sohbet etti. 

WhatsApp Image 2022-10-20 at 18.05.44
Tüm teşkilatları harekete geçirdiklerini ifade eden Şen, “Ey vatandaşlarım, sen bana yüzde 45’i göster, ben onu yüzde 55 yaparım. Nasıl? Çalışarak. Nasıl? Daha çok çalışarak. Nasıl? Çok çok daha çalışarak. Nasıl? En çok, herkesten çok çalışarak. O yüzden şöyle bir şey var. Seçim dediniz, yarın seçim var. 8 ay sonra demek yarın demek. Öyleyse yarına kadar uyumak yok. Yarınki seçime kadar acıktım, yoruldum, bıktım, uykum geldi, öyle bir şey yok. O yüzde 55 yapılacak. Seçimden en az 55’le çıkacağız” diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-10-20 at 18.05.44 (2)
Şen, açıklamasının devamında; “Şimdi seçim sürecine girdik. 7-8 ay kaldı demek, aslında yarın seçim var demek. Bu siyaset dünyası böyledir. Son 8-10 ay seçim başladı demektir. Biz Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı olarak aslında seçimi geçen sene başlattık. Sebebi de şu: Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı yüklenmiş olduğu misyon, fonksiyon gereği herkesten bir adım önde gitmek zorunda. Çünkü verileri o sağlıyor. Biz de geçen sene başlattık seçimi. Yani hatırlayacaksınız, bizim muhalefet partilerimiz erken seçim de erken seçim dedikleri zaman, seçim yaklaşınca anlamışsınızdır, erken seçim demiyorlar. Geçen sene erken seçimi başlatmıştık. Onlar erken seçim derken biz AK Parti olarak seçimi başlatmıştık. Bütün kadrolarımız, il ilçe teşkilatlarımız, mahalle teşkilatlarımızı seçime yönelik, seçim hazırlığı bağlamında teşkilat eğitimlerini başlattık. Teşkilat akademileri kurduk. Doğudan batıya, batıdan doğuya bütün il-ilçe ve mahalle teşkilatlarımızın eğitimini almıştık. Şimdi buna tekrar il-ilçe teşkilatlarımız ve sandık teşkilatlarımızla birlikte devam edeceğiz. Kasımda Türkiye’yi şöyle bir gezeceğiz. Çünkü teşkilat hareket ederse, teşkilat mekanizma demektir, büyük makine demektir, o büyük makineyi harekete geçirdiniz mi, o geri kalanı yapar. Biz Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı olarak öncelikle bunu sağlamak zorundaydık, sağladık. Mekanizma harekete geçti. Makine harekete geçti. Oy oranlarımız, KAYZEM bilir misiniz? KAYZEM böyle düzenli, basamaklar halinde, bir plan, bir strateji dahilinde ilerlemek, yükselmek demektir. Şimdi biz bir tek oyun dahi hesabını tutan, hesabını verecek olan siyasetçileriz. Dolayısıyla ona emanet gözüyle bakıyoruz. Bize yüzde 42, 43.44, 45 yetmez. Çünkü vatandaşlarımız diyor ki, biz size en az yüzde 45 oy veririz, niye ben analiz ediyorum onları. Benim asıl profesyonel, uzmanlık alanım bu. Veriler…Matematik, istatistik o işler benim işim. Diyor ki en az yüzde 45 ben sana oy veririm, o zaman aklıma bir mübarek Bayburt atasözü geliyor. Bayburtlu çayır tarlasında konuşuyor. Diyormuş ki, çayır sen bana bir bağ göster, ben onu yüz bağ yaparım. Ben de diyorum ki, ey vatandaşlarım sen bana yüzde 45’i göster, ben onu yüzde 55 yaparım. Nasıl? Çalışarak. Nasıl? Daha çok çalışarak. Nasıl? Çok çok daha çalışarak. Nasıl? En çok, herkesten çok çalışarak. O yüzden şöyle bir şey var. Seçim dediniz, yarın seçim var. 8 ay sonra demek yarın demek. Öyleyse yarına kadar uyumak yok. Yarınki seçime kadar acıktım, yoruldum, bıktım, uykum geldi, öyle bir şey yok. O yüzde 55 yapılacak. Seçimden en az 55’le çıkacağız. Bir kere burada birbirimize biz söz vermemiz lazım. Bunun bir de sağlaması var. Çok çalıştık, Cumhur ittifakını yüzde 45-55’lere çıkardık, acaba olur mu? Olur. Gönülleri yoklayacaksınız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, daha sonrasında kitap fuarında gençlerle bir araya geldi.

Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde (KAFUM), 14 Ekim'de, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un katılımıyla açılan ve "Sezai Karakoç'a Saygıyla" temasıyla düzenlenen, 210 yayınevi, 350 şair ile yazarın katıldığı fuar, çeşitli etkinlik ve aktivitelerle devam ediyor.

Fuarda, Kitap Sindirme Yöntemi konulu konferansta kitapsever gençlerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şen, burada yaptığı konuşmada, her iş gibi kitap okumanın da bir yönteminin olduğunu dile getirdi.

AA-20221020-29206922-29206919-AK_PARTI_GENEL_BASKAN_YARDIMCISI_SEN_KAHRAMANMARASTA_GENCLERLE_BULUSTU

İyi bir kitap okuyucusu olabilmek için çeşitli yöntemlerin olduğuna değinen Şen, şunları kaydetti:

"Şimdi her şeyin bir yönetimi var. Bu yöntemlere uymazsak, uygulamazsak o işler güzel olmuyor. Kitap okuyoruz ama aklımızda bir şey kalmıyor. Okuyoruz yüzde 1,3 ile 5'i aklımızda kalıyor. Halbuki neden yüzde 80 ile 90'ı aklımızda kalmasın. Hadi yüzde 70'i kalsın. Niye yarısı kalmasın. O bile yok. Neden? Bir, yanlış yaşıyoruz, bir de yanlış okuyoruz. Doğru ve sindirerek okumanın ondan sonra da konuya tam vakıf olmanın ön şartları var, ondan sonra da şartları var. Ön şartlar yerine getirilmezse şartları yerine getirmeye çalışsanız da bir işe yaramaz. Önce ön şartları yerine getireceğiz. İyi okuma için dört tane ön şart var. İyi beslenmek, düzenli uyumak, spor yapmak ve iyi dinlenmek. Bunlar ön şartlar. Bu ön şartları yerine getirmezseniz bu saatten sonra söyleyeceklerim hiçbir işe yaramıyor."

Bir kitabı okumaya başlamadan önce okuyucunun, yazarı iyi bir şekilde incelemesi gerektiğini ifade eden Şen, daha sonra kitabın arka kapağında yer alan yazılı alanın okunması gerektiğini belirtti.

AA-20221020-29206922-29206921-AK_PARTI_GENEL_BASKAN_YARDIMCISI_SEN_KAHRAMANMARASTA_GENCLERLE_BULUSTU

Kitap okumanın bir at yarışı olmadığını dile getiren Şen, okuyucunun kitaptan faydalanabilmesi için düşünerek ve anlayarak okuması gerektiğini ve not almasının önemli olduğunu dile getirdi.

AA-20221020-29206922-29206920-AK_PARTI_GENEL_BASKAN_YARDIMCISI_SEN_KAHRAMANMARASTA_GENCLERLE_BULUSTU

Etkinlik, Şen'in, gençlerin kitaplarını imzalaması ve hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.