Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden Öğretim Üyelerinin de aralarında bulunduğu jüri üyeleri tarafından değerlendirilen proje fikirlerinden dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

 Etkinlik ile ilgili bir açıklama yapan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, “hizmet kalitemizi arttırmak adına bu tür etkinlikleri önemsiyoruz. Düzenlenen proje fikir yarışmasında sunulan projelerin, fikir olarak kalmasını değil, uygulamaya alınarak sahada kaliteyi arttırıcı birer unsur olarak kullanılmasını arzu ediyoruz. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile bir protokolümüz var. Bu Protokol doğrultusunda, ilerleyen süreçte etkinliğimizi Üniversite öğrencileri ve Teknokent’i de kapsayacak biçimde genişleteceğiz. Gençlerimiz tarafından üretilecek fikirlerin, sektörümüzün geleceği açısından faydalı projelere dönüşeceğine inancım tamdır.” dedi 

Proje fikir 2 (1)

Diğer Yandan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Ar-Ge Merkezi, geliştirdiği teknoloji ve inovasyon odaklı projelerle de adından söz ettiriyor. Merkez, kurulduğu günden bu yana 16’sı tamamlanmış, 18’i devam eden toplam 34 adet AR-GE projesi geliştirmiş. Geliştirilen projelerin birçoğu EPDK tarafından desteklenirken, bir proje ise TÜBİTAK tarafından destek almış durumda. “İşimiz Enerji Gücümüz AR-GE” sloganıyla yola çıkan Merkez, çalışmalarına AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde devam ediyor.