Anadolu Halk Mutfakları Dernek Başkanı Adnan Şahin, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti.

Anadolu yemek kültürünün zenginliğini, bilinen ve bilinmeyen çeşitliliğini inceleyerek farklı ülkelerin mutfak kültürleriyle etkileşimini aktaran bir televizyon programı için Kahramanmaraş’ta çekimler gerçekleştiren Adnan Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesine daha çok ilgi gösterilmesi gerektiğini söyledi.

AA-20220628-28280415-28280412-ANADOLU_HALK_MUTFAKLARI_DERNEK_BASKANI_SAHIN_ESHABI_KEHF_KULLIYESINI_ZIYARET_ETTI

Kahramanmaraş'ın gastronomisi, tarihi mekanları, kültür ve doğal güzellikleriyle zengin bir il olduğunu ifade eden Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesi'ne hayran kaldığını dile getirdi.

AA-20220628-28280415-28280413-ANADOLU_HALK_MUTFAKLARI_DERNEK_BASKANI_SAHIN_ESHABI_KEHF_KULLIYESINI_ZIYARET_ETTI

Usta Yazar Rasim Özdenören, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde Anıldı Usta Yazar Rasim Özdenören, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde Anıldı

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven de Eshab-ı Kehf'in ilçenin en önemli değerlerinden birisi olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komitesi Başkanı Nazlı Ceylan Balduk Kurtul ise Eshab-ı Kehf’in kentin gözbebeği ve incisi olduğunu ifade etti.