Kahramanmaraş – Fırnız Alabalık Tesislerinde Silahlı kavga: 13 Yaralı

Kahramanmaraş Fırnız Alabalık tesislerinde bir ailenin oturduğu çardağın çökmesi sonucu başlayan tartışma korkunç bir kavgaya dönüştü.

ASAYİŞ 11.08.2019, 16:24 11.08.2019, 19:47
Kahramanmaraş – Fırnız Alabalık Tesislerinde Silahlı kavga: 13 Yaralı
banner257

Meydana gelen kavgada silah, satır, sopa ve baltalar kullanılırken çok sayıda kişi yaralandı. Sözlü olarak başlayan kavganın sonrasında Fırnız Alabalık Tesisleri işletmecisi ve personelleri gurbetçi aileye korkunç bir şekilde saldırdı.

6 AYLIK BEBEK HASTANELİK OLDU!

Gurbetçi ailenin, 6 aylık bebeği ise meydana gelen kavgada işletme yetkililerinden birisinin şiddetine maruz kaldığı iddia edildi. 6 aylık bebeği yere fırlatan, işletme yetkilisi ailenin Alabalık tesisinden dışarıya çıkmasına da izin verdirmedi.

İŞTE KAVGA FOTOĞRAFLARI - TIKLA 

AİLEYİ ALI KOYDULAR!

İşletme yetkilisi olduğu iddia edilen kişi, olay yerinden uzaklaşmaya çalışan aileyi ise alı koydurdu. Demir korkulukları kapatan güvenlik görevlisinin, buradan hesap vermeden çıkamazsınız dediği öğrenildi.

Otomobillere taş ve sopalar ile saldıran işletme sahibi ve çalışanlarının da kadın ve çocuklara öldüresiye dayak attıkları öğrenildi.

Pikniğe gelen diğer vatandaşlar işletme yetkililerine çok sert şekilde tepki gösterirken, gurbetçi ailenin dışarıya çıkmalarını vatandaşlar sağladı.

KSÜ Tıp Fakültesine gelen gurbetçi aileden yaralanmayan, 1 kişi bile olmazken 6 aylık bebeğin kafa bölgesinde oluşan yaralar, aileyi ve görenleri derinden üzdü.

Olayla ilgili açıklama yapan Elif K; “ Ailem ile Fırnız Alabalık Tesislerinde piknik yaptığımız esnada çardak çöktü. Çardağın altında çocuklar ve annemiz kaldı. Biz çığlık attık yardım istemek için ancak işletme yetkilisi yanımıza geldiğinde bize küfür etmeye başladı. Çardağa neden o kadar kişi oturuyorsunuz, diyerek ağza alınmayacak küfürler ile bize taş fırlattı. Sonrasında ailemizin erkekleri, yetkili kişiye küfür etmeyin yardım istedik, zararınız neyse karşılarız lütfen uzatmayın dedi. İşletme yetkilisi ise çalışanlarına bağırarak beni öldürüyorlar, koşun dedi. Personeller ellerinde kesici ve delici aletler ile üzerimize koşarak bize saldırdılar. Kadın, çocuk , bebek demeden öldüresiye vurmaya başladılar. 6 aylık bebeğimi yere fırlattılar, kafasında ezik çıktı. Vücudunuz her tarafı morardı. Biz bu duruma gelmesini istemedik, zaten yurt dışından geldik memleket hasretiyle yanıyorduk. Bu olay bizi derinden yaraladı. İşletmenin kapatılmasını istiyoruz, bugün bizim başımıza gelen yarın bir başka ailenin başına gelebilir “dedi.

Yorumlar (68)
Kahramanmaraşlı 1 yıl önce
6 aylık bir bebeğe nasıl yere fırlatın Allahın cezası? Eğer bu olay burada yazıldığı gibi olduysa, o zaman bu şehirde gereğini yapacak insanlar çıkar, bundan emin olun. 6 aylık bebeğe öyle yere fırlatıp normal devam yaşayamazsın burada. Karşı taraf ne diyor birde onlara sormak lazım.
ugur 1 yıl önce
Yalan haber, inanmayın böyle şeylere.
Önemi yok 1 yıl önce
Benzer olay İstanbul Tarihi Eminönü balıkçısında da oldu. Yakınlarda yine 2. bir olay Baklavacılar yol kesip tehtitler , arabaya zarar. Kabalık bir ortam ve araba kilitli olmasa yine dayak olucak. Bu olaylar artık olağanlaştı malesef. İrlandalı bokserde bile aynısı olurdu ama adam ağızlara sıçtı ordaki esnafın. Güçleri yetmedi. Neyin şiddeti bu? Olur öyle geçmiş olsun demek yok. Anca şiddet şiddet. Bu olaylar artık olağan. Bence bunun sorgulanması gerekir. Bir sürü olay vardır böyle. Bu olaya Bakan el atmış. Bu işi yapanlar cezasını alır. Gurbetçi olmalarının büyük önemi var. Ama diğer olayların çokta dikkate alınmadığı biliyoruz.
Kahramanmaraşlı 1 yıl önce
Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın. O 4 disslike atan insanlar, muhtemelen bu zihniyete sahip. Umarım o yılan size de bir gün dokunur. Eğer bundan dolayı bunu yaptıysanız, ancak o zaman zihniyetiniz değişir.
Kadir Şahin 1 yıl önce
Bu ilkel insanların işletmesi kapatılmalı. Gereken ceza verilmeli. Böyle canilik Kahramanmaraş'lıların yakışmıyor...
Şehrimaras 1 yıl önce
Kimse kusura bakmasın bu şehirin cahil kaba saba zorba insanlarının yetiştirdiği insanlar ancak böyle olur. Ancak bedenleri doyurulmaya çalışılan ruhsuz nesiller..
İstisnalar kaideyi bozmuyor işte. Tipik Maraş insanı. Siz bi de trafikte görün. Herkes öfke dolu..
Faruk Gök 1 yıl önce
Bu eşkiyelara kim dur diyecek artık!!!
Bkacmaz 1 yıl önce
Dehset verici bir olay nasil isletmeciler bu insanlar 5 kisiye 30 kisi saldirip kadin cocuk et keserleriyle parcalamislar maddi manevi hasar buyuk ustelik kacak ruhsatsiz isletiliyirmus orasi bebegi bile dato edip kafasini parcalamislar iclerinde suriyeli ve afkan calisanlarda var bu olay bimer cimer heryere intikal edilecek hasar inanilmaz buyuk
Vatandaş 1 yıl önce
O işletme hep öyle.
İsterseniz bir şeye itiraz edin de görün. İçkinin yasak olmasına rağmen içenlere müsaade ediyorlar. Uyarınca da darp ediyorlar. Batsınlar inşAllah.
Hakan kilic 1 yıl önce
Bu adamlara kim dur diyecek hepsi eskiya
rozturk.59 1 yıl önce
Bu Kadar Hunharca ve Barbarca Davranabildiklerine Göre; İşletme Sahipleri Kesin AaKape Yalaka ve Yandaşıdır...!!!???
Kayt 1 yıl önce
maraş esnafının adam olmadığını herkes bilmeli..
kayt 1 yıl önce
lan senin soyadındır
ede 1 yıl önce
maraş ın cüzide güzelim esnaflarıyla ne alakası var lan sen bu dağ eşkiyalarını maraşın esnaflarıyla nasıl bir tutabiliyorsun bunlar gerçek maraşlı değil
CAN KIRAÇ 1 yıl önce
FIRNIZDAKİ BÜTÜN İŞ YERLERİNİN ADI KİRLENDİ.
BİZİM MARSAŞIN ESNAFIDA ETKİLENECEK BU DURUM DAN.
YANINDA KADIN VE AİİLESİ OLAN BİRİNE SALDIRMAK AYRI BİR KONU.
Hak 1 yıl önce
O işletme umarım en kısa zamanda kapanır el kadar bebeği yere fırlatmakta nedir hiç gitmedim iyiki de gitmemişim giden arkadaşlarımıda gitmemeleri için uyaracağım
Ahmet altun 1 yıl önce
Çoğunluk psikolojisiyle erkeklik yapıyor işletme sahibini çarşıda tut karısına söv bulgur pilavı gibi yutar o tesisin kapanması lazım
Ede46 1 yıl önce
Tartışırsın kavga edersin ulan kadına çoçuğa saldırmak hangi erkeklik kitabında yazar varsa problem ararsın kolluk kuvvetlerini sorunu böyle mi çözüyorsunuz vahşice. #KINIYORUZ!
Ede 1 yıl önce
6 aylık çocuk yere atılır mı ya haber46 bu olayın takipçisi olacagınizdan şüphem yok böyle bir esnaflık anlayışı yok yetkilileri göreve çağırıyorum
Dede 1 yıl önce
Allah belanı versin inşAllah yazık bebeğe insanlara ya Allahtan korkun insan olun
Ressam 1 yıl önce
Maraşın esnafı diye bir tabir vardır esnaf böyle olmamalı hakkıyla esnaflık yapana sözüm yok bu olay maraşa yakışmamış mübarek günde.
Hasan sahin 1 yıl önce
Hukuk ve adaletin olmadığı bir yerde adaletten hukuktan bahsetmenin bir anlamı olamaz
Vatandaş 1 yıl önce
Fırnızdaki Bu gün çıkan kavgada piknikçiler önce alabalık Tesisi sahibine saldırmış ve orada tesiste çalışan 6 personeli yaralamışlar. Bu piknikçiler Çalışan 2 bayanı da kafasından yaralamışlar bunlarıda yazın olay karşılık olmuş tek taraflı yazı yazmayın.
Busra kacmaz 1 yıl önce
Dehset verici bir olay nasil isletmeciler bu insanlar 5 kisiye 30 kisi saldirip kadin cocuk et keserleriyle parcalamislar maddi manevi hasar buyuk ustelik kacak ruhsatsiz isletiliyirmus orasi bebegi bile dato edip kafasini parcalamislar iclerinde suriyeli ve afkan calisanlarda var bu olay bimer cimer heryere intikal edilecek hasar inanilmaz buyuk
FatmaH 1 yıl önce
Her zman gittiğimiz güler yüzlü karşılandığımız bir yer böyle bir şey olmadığına eminiz.
Edeler edepsiz ler 1 yıl önce
Maraş in esnafı kadar sert ve anlayış turkiyede yok. Konuşurken kavga edecek sanıyorum
Kahramanmaraş Halkı 1 yıl önce
Eski güzel Fırnız'ımızı geri istiyoruz. Yetkililerden Kahramanmaraş halkı olarak ricamızdır:Fırnız'daki bu barbar işletme bir an önce kapatılsın ve sahiplerine gereken ceza bir an önce verilsin.
Köylü 1 yıl önce
Belediyenin yalnız onları değil fırnızı parsel parsel paylaşan eşkiyaları biran önce oradan temizlenmeli temizlemez iseler demekki belediye bu eşkiyalar ile iştirak algısı oluşturur
Erz 1 yıl önce
Maden tesistekilerin akrabasısın. Vatandaş isimli yorumcu 6 aylık benek ne yaptı işletmenin camlarını mı kırdı ki kaldırıp yere fırlattılar. Onu da açıklayın. .
Galo 1 yıl önce
Birde öbür tarafi dinlesek
Hamit koçoğlu 1 yıl önce
Medyayi kınıyorum olay bu sekilde anlatigi gibi değil işletmenin ve işletmecinin bir suçu yok tam tersine müşteriler isletmeciyi darp ve tehtit ettiler ve ne kadar adi ve karaktersiz olmalilar ki işletmeci bayanın kafasını gözünü patlattılar medya gercekci değil olay tamamen işletmeye ve işletmeciye karşı yapılan bir propaganda yazık gerçekten ben yıllardır giderim ve olay günüde ordaydım yazilan ve anlatılan şeylerin gerçeklikle hiç bir alakası yok insanlar alın teriyle ekmeğinin peşinde
Desire 1 yıl önce
Bilip bilmeden yorum yazmayin,bir kere akil sahibi olan her insan o cardaklara baktiginda yük alma kapasitesini kolayca hesaplayabilir yada sorar kardes 3 aileyiz bize fazladan cardak ver falan der.. Bunlar belliki fazladan para ödemek istememis, talepte etmemis, cocuklarin dayak yiyip te yaralandigina inanmiyorum o arbede de isletme sahibi garsonu vs. 3 bes kisi, bunlar tepki alinca ,cogunluk lar ya adamlari dövmüsler üstüne, onlarda telle tanidiklarindan destek cagirmislar birine girmisler, cocuklar büyük ihtimal cökme sorasinda yara aldi. Haber46 , sen haberi nasil yaptigin ,yazma seklinden belli. Sizler de her duydugunuzs inanmayin artik, biraz mantik süzgecinden gecirip sorgulayin. Adam orda haber yapmis silahla kullndi vs yaziyor silahla yaralanan var mi ,yok .kursun atildigina dair bir ifade bile yok.
Mısafır 1 yıl önce
Bunlar tam bi cani
Mustafa 1 yıl önce
Tek taraflı haber yapmayı bırakın, gurbetçi geldiniz diye her şeyi yapacak değilsiniz. Müşteri her zmn haklı değil-dir.
Ahmet Tıraş 1 yıl önce
Ben bu olay esnasında orada idim ister istemez olaya şahit oldum olayı çıkaran müşteriler di bir çardağa 20 kişi girer ise çöker mal sahibi ne yapsın.20 kişi bir çardak taşırmı sonra müştetiler mal sahiplerine saldırdı o esnada bir bayanın kafasına sopa ile vurdular kim vurdu görmedim kız çağız yere düştü düşen bayan kasaya bakan işletmeci imiş olay sonra büyüdü.Gurbetci aile yalan söylüyor o kadar da masum değiller.
Ekrem nacar 1 yıl önce
Şu mübarek günde böyle şeyler ne kadar ayıp üstelik gurbetçi aile onu geçtin bebeğe darbe ne demek Allah sizi benle karşılaştırmasın. Ya size verir gücü yada bana Allah ıslah eylesin
Maraşlı 1 yıl önce
Buradan il emniyet müdürü,il jandarma komutanı,k.maraş valisi,Büyükşehir belediye başkanını göreve davet ediyorum.eğer müdahale yapılmazsa bu teröristlere o koltularınız haram zehir olsun sizlere
B.kacmaz 1 yıl önce
Dehset verici bir olay 1 bucuk.yasindaki bebegi bile tesis sahibi kafasindan yaralamis ailenin bayanlari darp edilmis 5 kisinin kolu kirik burnu kirik aileye dehseti yasatmislar kamera kayitlarini gorduk olay feci Allah kahretsin boyle isletmecileri
Bmi 1 yıl önce
İşletme kapatılmalı çok iyi biryer olsa müşteriye saygıdan küfür etmez #KINIYORUZ #KAPATILSIN #CEZALARIKESİLSİN
yusuf 1 yıl önce
Kardeşim sizde gittiğiniz yerde kavga çıkartmayın Bir çardak kırıldı diye işletmeciye küfür edilirmi. yeni bir çardağa geçin ve özür dileyin bak neler yaşanmış bir bakın...
Mustafa 1 yıl önce
Tek taraflı haber yapmayı bırakın, gurbetçi geldiniz diye her şeyi yapacak değilsiniz. Müşteri her zmn haklı değil-dir.
Necip KALE 1 yıl önce
Belkide bu piknikçiler kavgayı başlattı. niye sadece işletme sahibini suçluyorsunuz. Bu kavga boşa çıkmadığı belli. İşletme sahibinin kızının kafasını burnunu kırmışlar. Görmüyor musunuz. Adamda tabi ne yapsın, bunlarla kavga edecek. Kim olsa kızının kafasını burnunu kıranın kafasını kırar. yani bu iş tek taraflı olmamıştır.
Baklavaci 1 yıl önce
Baklavacilari serbest birakirsan böyle olur vesselam.
46 maraş 1 yıl önce
İlgisizlik hat safhada bide insanlara saldırıyorlar karnı doymuş demekki
Zeki 1 yıl önce
Tesis sahipleri ismi belli oldumu
Metin Baltaş 1 yıl önce
Bu fırnız yapan belediyenin suçu bu bölgede tüm yerleri belediye kaballamış ve tüm insanlardan araç kesiyor ve buraya baglı olan belediyeyi naletliyorum ve şiddetle kınıyorum o yetkililerin ALLAH belasını versin o degerli aileyede geçmiş olsun
SÜLEYMAN YUMRUKAYA 1 yıl önce
SADECE YAZZIKLAR OLSUN DİYORUM Kİ, AŞAĞILIK BİR HAREKET, İNSAN OLAN BUNU YAPMAZ
Sivas’lı 1 yıl önce
Sırf bu haber için buraya girdim bayram sabahı sinirlerim alt üst oldu siz değerli Kahramanmaraş insanı eminim bundan sonra bir bardak su bile almazsınız ordan
Çağlar 1 yıl önce
Kapatılsın bu işletme
Emre Özkan 1 yıl önce
Ne olursa olsun cocuklara yapılan saldırı affedilemez. Haklı olabilirsin ama cocuklara şiddet uygulayamazsın. Yakışmadı
Emre Özkan 1 yıl önce
Ne olursa olsun çocuklara yapılan saldırı affedilemez. Haklı olabilirsin ama çocuklara şiddet yapılmaz. Sizin de çocuklarınız var. Yakışmadı
Gökhan 1 yıl önce
Olaydan bir gün önce oradaydık, çardaklardan biri çatlaktı, hatta oturan gurbetçi aileyide uyarmıştık tabi hiç oralı olmadılar, hatta o kadar vurdum duymaz bir aileydi ki çocukları etraftaki taşları kayaları oraya buraya suya fırkatıyorlar o kadar uyarmamıza rağmen çocuklarını hiç uyarmadılar. Maalesef çok şımarık vurdum duymaz aileler olabiliyor, suçu sadece işletmeye atmak ta mantıklı gelmiyor, görgü şahitlerinin beyanları önemli.
merve 1 yıl önce
bizde gittik sert ciktilar oturmak icin 10 tl verdik ne bunlarin sıkıntısı candan önemli mi çardak
Emre Özkan 1 yıl önce
Ne olursa olsun çocuklara yapılan saldırı affedilemez. Haklı olabilirsin ama çocuklara şiddet uygulayamazsın. Yakışmadı
Busra.kacmaz 1 yıl önce
Vatandasmisin nesin sen yorumcu herkimsen aileye saldiran 41 kisi kamera kayitlarindan tespit edildi nasil oldurulmeye calisildiklari daha neyin pesindesiniz siz nasil ort bas ederiz bunami calisiyirsunuz
Suleyman 1 yıl önce
Suriyeliler gitsin diyen herkesin payi vardir bu olayda. Türk Milleti misafirperverdi noldu bize boyle.Mazluma zalimlik yapiyoruzBu isletme teşhir edilsin kimse oraya gitmesin.
Misafir 1 yıl önce
Dili dönmeye başlayan oglan çocuğu aile buyuklerinden görüp küfür etmeye basliyor ve buna hayati boyunca devam ediyor,böyle bir durumda ilk küfrü eden sucludur,karşidaki insan da gururuna yediremeyip saldiriyor sonrasi vahşet cinayet...her ne yaşandiysa ilk kufreden suçlu Allahin cezalari ne istediniz bebekten şerefsizler hakliysaniz bile yapilmaz bu.
Avsar 1 yıl önce
Hiçbir makbuz ve satış fişi olmadan milletten para topluyorlar sorunca valilikten kiraladık diyorlar bu işlere valilik göz yumuyor .
GÖKHAN 1 yıl önce
Sonra diyorlar ki yurt dışından gelen gurbetçilerimiz neden bizim ilçede ilde para harcamıyor ve neden bizlerde kazanmıyoruz işte bunun gibi işletme sahipleri vr işletmeler yüzünden çardak çöktüyse ne olmuş insanlar orda can pazarı yaşarken sizler daha 6 aylık bebeğe el kaldırıyorsunuz elleriniz kırılsın sizler sadece onlara gücünüz yeter sabilere egerki kim sorumlaysa hepsi cezasını çeksin
Remzi bayar 1 yıl önce
Kurbetçiler saldırdı suçlu gurbetçiler
Vatandas 1 yıl önce
Belediye işletsin özelleştirilmesin artık . Hem daha düzenli hem daha güvenli olur
Ahmet Tıraş 1 yıl önce
EDİTÖR: Sayın Ahmet Tıraş yorumunuz zaten yayınlandı. Aynı yorumu onlarca defa yazmaya devam ediyorsunuz. Yorumunuz şu anda yayındadır...
Adalet 1 yıl önce
Esnaf birde beni dinleyin, mağdur biziz diyor. 12 ki kişiyi kim hastanelik etti. Arabaların bu hali ne. Taşları arabaların içine gurbetçiler mi koydu. Mağdur isen, çağır polisi, şikayetçi ol. Hukuk ülkesinde yaşıyorsun. Dediğin doğru dahil olsa, haklı iken, suçlu durumuna düşmüşsün...
ali yormaz k.maraş 1 yıl önce
BİR DE TESİSİ SAHİPLERİNİ DİNLEMEK LAZIM BENCE EVET HATALILAR AMA TEK TARAFLI YARGILAMAMAK LAZIM
Tuğba Çakmak 1 yıl önce
Fırnız alabalık tesislerinde benzer durumu bizde yaşadık, adamlar silah çekip üzerimize yürüdüler, eşkiya Yeri olduğunu anladık, K.maraş belediyesinin oranın ruhsatını iptal ederek halkına sahip çıkmasını aksi halde oy zamanı bizde kendilerine sahip çıkmıyacagımızıbelirtmek isterim...
Sevim avcı 1 yıl önce
Yapılanlar yanlıştır ama kadının anlattı gı gibi olduğunu sanmıyorum artı böyle yöneticilerin ruhsatlari iptal edilmeli
Furkan 1 yıl önce
Üzülerek söylüyorum: Cehalet bir bütündür. Memleketimizde yüzlerce modern bina yükseliyor, dıştan bakınca çok şey değişiyor ama insanın doğası ve mayası değişmiyor, bu değişim asırlar istiyor. Birileri işkembeden sallayarak abuk subuk konuşacak ve "gelmezsen gelme" diyecek ama memleketimden her geçen gün soğuyorum ve biliyorum ki daha az geleceğim bundan sonra. Siz işletmeci felan değil, cahil sürüsüsünüz. Yazıklar olsun.
Edem 1 yıl önce
Saldiranlar cok pervasizmis demek ki iktidarin akp nin yandaslari...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:51
Güneş 06:11
Öğle 12:31
İkindi 15:58
Akşam 18:40
Yatsı 19:56
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 2 6
2. Göztepe 2 4
3. Beşiktaş 2 4
4. Antalyaspor 2 4
5. Karagümrük 1 3
6. Kasımpaşa 2 3
7. Galatasaray 1 3
8. Hatayspor 1 3
9. Sivasspor 2 3
10. Erzurumspor 2 3
11. Fenerbahçe 1 3
12. Kayserispor 2 3
13. Konyaspor 1 1
14. Trabzonspor 2 1
15. Gençlerbirliği 2 1
16. Malatyaspor 2 1
17. Denizlispor 2 1
18. Çaykur Rizespor 2 0
19. Ankaragücü 1 0
20. Gaziantep FK 1 0
21. Başakşehir 1 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 2 6
2. Tuzlaspor 2 4
3. Adanaspor 2 4
4. Adana Demirspor 1 3
5. Balıkesirspor 2 3
6. Ümraniye 1 3
7. Bursaspor 2 3
8. Altınordu 2 3
9. Bandırmaspor 2 3
10. İstanbulspor 2 3
11. Ankaraspor 2 3
12. Akhisar Bld.Spor 2 1
13. Altay 2 1
14. Samsunspor 1 1
15. Eskişehirspor 2 1
16. Boluspor 1 0
17. Giresunspor 1 0
18. Menemen Belediyespor 1 0
Takımlar O P
1. Everton 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Liverpool 2 6
4. Crystal Palace 2 6
5. Leicester City 1 3
6. Tottenham 2 3
7. Wolverhampton 1 3
8. Brighton 2 3
9. Leeds United 2 3
10. Chelsea 2 3
11. Newcastle 2 3
12. Aston Villa 0 0
13. Burnley 0 0
14. Man City 0 0
15. M. United 1 0
16. Sheffield United 1 0
17. West Ham 2 0
18. Fulham 2 0
19. Southampton 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 2 4
2. Celta de Vigo 2 4
3. Granada 1 3
4. Valencia 2 3
5. Osasuna 2 3
6. Getafe 1 3
7. Real Betis 1 3
8. Cádiz 2 3
9. Real Sociedad 1 1
10. Real Valladolid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Huesca 2 1
13. Atletico Madrid 0 0
14. Barcelona 0 0
15. Elche 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Sevilla 0 0
18. Deportivo Alaves 1 0
19. Levante 1 0
20. Athletic Bilbao 1 0