Kahramanmaraş – Fırnız Alabalık Tesislerinde Silahlı kavga: 13 Yaralı

Kahramanmaraş Fırnız Alabalık tesislerinde bir ailenin oturduğu çardağın çökmesi sonucu başlayan tartışma korkunç bir kavgaya dönüştü.

ASAYİŞ 11.08.2019, 16:24 11.08.2019, 19:47
Kahramanmaraş – Fırnız Alabalık Tesislerinde Silahlı kavga: 13 Yaralı
banner257

Meydana gelen kavgada silah, satır, sopa ve baltalar kullanılırken çok sayıda kişi yaralandı. Sözlü olarak başlayan kavganın sonrasında Fırnız Alabalık Tesisleri işletmecisi ve personelleri gurbetçi aileye korkunç bir şekilde saldırdı.

6 AYLIK BEBEK HASTANELİK OLDU!

Gurbetçi ailenin, 6 aylık bebeği ise meydana gelen kavgada işletme yetkililerinden birisinin şiddetine maruz kaldığı iddia edildi. 6 aylık bebeği yere fırlatan, işletme yetkilisi ailenin Alabalık tesisinden dışarıya çıkmasına da izin verdirmedi.

İŞTE KAVGA FOTOĞRAFLARI - TIKLA 

AİLEYİ ALI KOYDULAR!

İşletme yetkilisi olduğu iddia edilen kişi, olay yerinden uzaklaşmaya çalışan aileyi ise alı koydurdu. Demir korkulukları kapatan güvenlik görevlisinin, buradan hesap vermeden çıkamazsınız dediği öğrenildi.

Otomobillere taş ve sopalar ile saldıran işletme sahibi ve çalışanlarının da kadın ve çocuklara öldüresiye dayak attıkları öğrenildi.

Pikniğe gelen diğer vatandaşlar işletme yetkililerine çok sert şekilde tepki gösterirken, gurbetçi ailenin dışarıya çıkmalarını vatandaşlar sağladı.

KSÜ Tıp Fakültesine gelen gurbetçi aileden yaralanmayan, 1 kişi bile olmazken 6 aylık bebeğin kafa bölgesinde oluşan yaralar, aileyi ve görenleri derinden üzdü.

Olayla ilgili açıklama yapan Elif K; “ Ailem ile Fırnız Alabalık Tesislerinde piknik yaptığımız esnada çardak çöktü. Çardağın altında çocuklar ve annemiz kaldı. Biz çığlık attık yardım istemek için ancak işletme yetkilisi yanımıza geldiğinde bize küfür etmeye başladı. Çardağa neden o kadar kişi oturuyorsunuz, diyerek ağza alınmayacak küfürler ile bize taş fırlattı. Sonrasında ailemizin erkekleri, yetkili kişiye küfür etmeyin yardım istedik, zararınız neyse karşılarız lütfen uzatmayın dedi. İşletme yetkilisi ise çalışanlarına bağırarak beni öldürüyorlar, koşun dedi. Personeller ellerinde kesici ve delici aletler ile üzerimize koşarak bize saldırdılar. Kadın, çocuk , bebek demeden öldüresiye vurmaya başladılar. 6 aylık bebeğimi yere fırlattılar, kafasında ezik çıktı. Vücudunuz her tarafı morardı. Biz bu duruma gelmesini istemedik, zaten yurt dışından geldik memleket hasretiyle yanıyorduk. Bu olay bizi derinden yaraladı. İşletmenin kapatılmasını istiyoruz, bugün bizim başımıza gelen yarın bir başka ailenin başına gelebilir “dedi.

Yorumlar (68)
Kahramanmaraşlı 10 ay önce
6 aylık bir bebeğe nasıl yere fırlatın Allahın cezası? Eğer bu olay burada yazıldığı gibi olduysa, o zaman bu şehirde gereğini yapacak insanlar çıkar, bundan emin olun. 6 aylık bebeğe öyle yere fırlatıp normal devam yaşayamazsın burada. Karşı taraf ne diyor birde onlara sormak lazım.
ugur 10 ay önce
Yalan haber, inanmayın böyle şeylere.
Önemi yok 10 ay önce
Benzer olay İstanbul Tarihi Eminönü balıkçısında da oldu. Yakınlarda yine 2. bir olay Baklavacılar yol kesip tehtitler , arabaya zarar. Kabalık bir ortam ve araba kilitli olmasa yine dayak olucak. Bu olaylar artık olağanlaştı malesef. İrlandalı bokserde bile aynısı olurdu ama adam ağızlara sıçtı ordaki esnafın. Güçleri yetmedi. Neyin şiddeti bu? Olur öyle geçmiş olsun demek yok. Anca şiddet şiddet. Bu olaylar artık olağan. Bence bunun sorgulanması gerekir. Bir sürü olay vardır böyle. Bu olaya Bakan el atmış. Bu işi yapanlar cezasını alır. Gurbetçi olmalarının büyük önemi var. Ama diğer olayların çokta dikkate alınmadığı biliyoruz.
Kahramanmaraşlı 10 ay önce
Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın. O 4 disslike atan insanlar, muhtemelen bu zihniyete sahip. Umarım o yılan size de bir gün dokunur. Eğer bundan dolayı bunu yaptıysanız, ancak o zaman zihniyetiniz değişir.
Kadir Şahin 10 ay önce
Bu ilkel insanların işletmesi kapatılmalı. Gereken ceza verilmeli. Böyle canilik Kahramanmaraş'lıların yakışmıyor...
Şehrimaras 10 ay önce
Kimse kusura bakmasın bu şehirin cahil kaba saba zorba insanlarının yetiştirdiği insanlar ancak böyle olur. Ancak bedenleri doyurulmaya çalışılan ruhsuz nesiller..
İstisnalar kaideyi bozmuyor işte. Tipik Maraş insanı. Siz bi de trafikte görün. Herkes öfke dolu..
Faruk Gök 10 ay önce
Bu eşkiyelara kim dur diyecek artık!!!
Bkacmaz 10 ay önce
Dehset verici bir olay nasil isletmeciler bu insanlar 5 kisiye 30 kisi saldirip kadin cocuk et keserleriyle parcalamislar maddi manevi hasar buyuk ustelik kacak ruhsatsiz isletiliyirmus orasi bebegi bile dato edip kafasini parcalamislar iclerinde suriyeli ve afkan calisanlarda var bu olay bimer cimer heryere intikal edilecek hasar inanilmaz buyuk
Vatandaş 10 ay önce
O işletme hep öyle.
İsterseniz bir şeye itiraz edin de görün. İçkinin yasak olmasına rağmen içenlere müsaade ediyorlar. Uyarınca da darp ediyorlar. Batsınlar inşAllah.
Hakan kilic 10 ay önce
Bu adamlara kim dur diyecek hepsi eskiya
rozturk.59 10 ay önce
Bu Kadar Hunharca ve Barbarca Davranabildiklerine Göre; İşletme Sahipleri Kesin AaKape Yalaka ve Yandaşıdır...!!!???
Kayt 10 ay önce
maraş esnafının adam olmadığını herkes bilmeli..
kayt 10 ay önce
lan senin soyadındır
ede 10 ay önce
maraş ın cüzide güzelim esnaflarıyla ne alakası var lan sen bu dağ eşkiyalarını maraşın esnaflarıyla nasıl bir tutabiliyorsun bunlar gerçek maraşlı değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?