Kahramanmaraş – Fırnız Alabalık Tesislerinde Silahlı kavga: 13 Yaralı

Kahramanmaraş Fırnız Alabalık tesislerinde bir ailenin oturduğu çardağın çökmesi sonucu başlayan tartışma korkunç bir kavgaya dönüştü.

Kahramanmaraş – Fırnız Alabalık Tesislerinde Silahlı kavga: 13 Yaralı

Meydana gelen kavgada silah, satır, sopa ve baltalar kullanılırken çok sayıda kişi yaralandı. Sözlü olarak başlayan kavganın sonrasında Fırnız Alabalık Tesisleri işletmecisi ve personelleri gurbetçi aileye korkunç bir şekilde saldırdı.

6 AYLIK BEBEK HASTANELİK OLDU!

Gurbetçi ailenin, 6 aylık bebeği ise meydana gelen kavgada işletme yetkililerinden birisinin şiddetine maruz kaldığı iddia edildi. 6 aylık bebeği yere fırlatan, işletme yetkilisi ailenin Alabalık tesisinden dışarıya çıkmasına da izin verdirmedi.

İŞTE KAVGA FOTOĞRAFLARI - TIKLA 

AİLEYİ ALI KOYDULAR!

İşletme yetkilisi olduğu iddia edilen kişi, olay yerinden uzaklaşmaya çalışan aileyi ise alı koydurdu. Demir korkulukları kapatan güvenlik görevlisinin, buradan hesap vermeden çıkamazsınız dediği öğrenildi.

Otomobillere taş ve sopalar ile saldıran işletme sahibi ve çalışanlarının da kadın ve çocuklara öldüresiye dayak attıkları öğrenildi.

Pikniğe gelen diğer vatandaşlar işletme yetkililerine çok sert şekilde tepki gösterirken, gurbetçi ailenin dışarıya çıkmalarını vatandaşlar sağladı.

KSÜ Tıp Fakültesine gelen gurbetçi aileden yaralanmayan, 1 kişi bile olmazken 6 aylık bebeğin kafa bölgesinde oluşan yaralar, aileyi ve görenleri derinden üzdü.

Olayla ilgili açıklama yapan Elif K; “ Ailem ile Fırnız Alabalık Tesislerinde piknik yaptığımız esnada çardak çöktü. Çardağın altında çocuklar ve annemiz kaldı. Biz çığlık attık yardım istemek için ancak işletme yetkilisi yanımıza geldiğinde bize küfür etmeye başladı. Çardağa neden o kadar kişi oturuyorsunuz, diyerek ağza alınmayacak küfürler ile bize taş fırlattı. Sonrasında ailemizin erkekleri, yetkili kişiye küfür etmeyin yardım istedik, zararınız neyse karşılarız lütfen uzatmayın dedi. İşletme yetkilisi ise çalışanlarına bağırarak beni öldürüyorlar, koşun dedi. Personeller ellerinde kesici ve delici aletler ile üzerimize koşarak bize saldırdılar. Kadın, çocuk , bebek demeden öldüresiye vurmaya başladılar. 6 aylık bebeğimi yere fırlattılar, kafasında ezik çıktı. Vücudunuz her tarafı morardı. Biz bu duruma gelmesini istemedik, zaten yurt dışından geldik memleket hasretiyle yanıyorduk. Bu olay bizi derinden yaraladı. İşletmenin kapatılmasını istiyoruz, bugün bizim başımıza gelen yarın bir başka ailenin başına gelebilir “dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 2 ay Önce

6 aylık bir bebeğe nasıl yere fırlatın Allahın cezası? Eğer bu olay burada yazıldığı gibi olduysa, o zaman bu şehirde gereğini yapacak insanlar çıkar, bundan emin olun. 6 aylık bebeğe öyle yere fırlatıp normal devam yaşayamazsın burada. Karşı taraf ne diyor birde onlara sormak lazım.

ugur
ugur @Kahramanmaraşlı - 2 ay Önce

Yalan haber, inanmayın böyle şeylere.

Önemi yok
Önemi yok @Kahramanmaraşlı - 2 ay Önce

Benzer olay İstanbul Tarihi Eminönü balıkçısında da oldu. Yakınlarda yine 2. bir olay Baklavacılar yol kesip tehtitler , arabaya zarar. Kabalık bir ortam ve araba kilitli olmasa yine dayak olucak. Bu olaylar artık olağanlaştı malesef. İrlandalı bokserde bile aynısı olurdu ama adam ağızlara sıçtı ordaki esnafın. Güçleri yetmedi. Neyin şiddeti bu? Olur öyle geçmiş olsun demek yok. Anca şiddet şiddet. Bu olaylar artık olağan. Bence bunun sorgulanması gerekir. Bir sürü olay vardır böyle. Bu olaya Bakan el atmış. Bu işi yapanlar cezasını alır. Gurbetçi olmalarının büyük önemi var. Ama diğer olayların çokta dikkate alınmadığı biliyoruz.

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı @Kahramanmaraşlı - 2 ay Önce

Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın. O 4 disslike atan insanlar, muhtemelen bu zihniyete sahip. Umarım o yılan size de bir gün dokunur. Eğer bundan dolayı bunu yaptıysanız, ancak o zaman zihniyetiniz değişir.

Kadir Şahin
Kadir Şahin - 2 ay Önce

Bu ilkel insanların işletmesi kapatılmalı. Gereken ceza verilmeli. Böyle canilik Kahramanmaraş'lıların yakışmıyor...

Şehrimaras
Şehrimaras @Kadir Şahin - 2 ay Önce

Kimse kusura bakmasın bu şehirin cahil kaba saba zorba insanlarının yetiştirdiği insanlar ancak böyle olur. Ancak bedenleri doyurulmaya çalışılan ruhsuz nesiller..
İstisnalar kaideyi bozmuyor işte. Tipik Maraş insanı. Siz bi de trafikte görün. Herkes öfke dolu..

Faruk Gök
Faruk Gök - 2 ay Önce

Bu eşkiyelara kim dur diyecek artık!!!

Bkacmaz
Bkacmaz - 2 ay Önce

Dehset verici bir olay nasil isletmeciler bu insanlar 5 kisiye 30 kisi saldirip kadin cocuk et keserleriyle parcalamislar maddi manevi hasar buyuk ustelik kacak ruhsatsiz isletiliyirmus orasi bebegi bile dato edip kafasini parcalamislar iclerinde suriyeli ve afkan calisanlarda var bu olay bimer cimer heryere intikal edilecek hasar inanilmaz buyuk

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

O işletme hep öyle.
İsterseniz bir şeye itiraz edin de görün. İçkinin yasak olmasına rağmen içenlere müsaade ediyorlar. Uyarınca da darp ediyorlar. Batsınlar inşAllah.

Hakan kilic
Hakan kilic - 2 ay Önce

Bu adamlara kim dur diyecek hepsi eskiya

rozturk.59
rozturk.59 - 2 ay Önce

Bu Kadar Hunharca ve Barbarca Davranabildiklerine Göre; İşletme Sahipleri Kesin AaKape Yalaka ve Yandaşıdır...!!!???

Kayt
Kayt - 2 ay Önce

maraş esnafının adam olmadığını herkes bilmeli..

kayt
kayt @Kayt - 2 ay Önce

lan senin soyadındır

ede
ede @Kayt - 2 ay Önce

maraş ın cüzide güzelim esnaflarıyla ne alakası var lan sen bu dağ eşkiyalarını maraşın esnaflarıyla nasıl bir tutabiliyorsun bunlar gerçek maraşlı değil

CAN KIRAÇ
CAN KIRAÇ - 2 ay Önce

FIRNIZDAKİ BÜTÜN İŞ YERLERİNİN ADI KİRLENDİ.
BİZİM MARSAŞIN ESNAFIDA ETKİLENECEK BU DURUM DAN.
YANINDA KADIN VE AİİLESİ OLAN BİRİNE SALDIRMAK AYRI BİR KONU.

Hak
Hak - 2 ay Önce

O işletme umarım en kısa zamanda kapanır el kadar bebeği yere fırlatmakta nedir hiç gitmedim iyiki de gitmemişim giden arkadaşlarımıda gitmemeleri için uyaracağım

Ahmet altun
Ahmet altun - 2 ay Önce

Çoğunluk psikolojisiyle erkeklik yapıyor işletme sahibini çarşıda tut karısına söv bulgur pilavı gibi yutar o tesisin kapanması lazım

Ede46
Ede46 - 2 ay Önce

Tartışırsın kavga edersin ulan kadına çoçuğa saldırmak hangi erkeklik kitabında yazar varsa problem ararsın kolluk kuvvetlerini sorunu böyle mi çözüyorsunuz vahşice. #KINIYORUZ!

Ede
Ede - 2 ay Önce

6 aylık çocuk yere atılır mı ya haber46 bu olayın takipçisi olacagınizdan şüphem yok böyle bir esnaflık anlayışı yok yetkilileri göreve çağırıyorum

Dede
Dede - 2 ay Önce

Allah belanı versin inşAllah yazık bebeğe insanlara ya Allahtan korkun insan olun

Ressam
Ressam - 2 ay Önce

Maraşın esnafı diye bir tabir vardır esnaf böyle olmamalı hakkıyla esnaflık yapana sözüm yok bu olay maraşa yakışmamış mübarek günde.

Hasan sahin
Hasan sahin - 2 ay Önce

Hukuk ve adaletin olmadığı bir yerde adaletten hukuktan bahsetmenin bir anlamı olamaz

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Fırnızdaki Bu gün çıkan kavgada piknikçiler önce alabalık Tesisi sahibine saldırmış ve orada tesiste çalışan 6 personeli yaralamışlar. Bu piknikçiler Çalışan 2 bayanı da kafasından yaralamışlar bunlarıda yazın olay karşılık olmuş tek taraflı yazı yazmayın.

Busra kacmaz
Busra kacmaz - 2 ay Önce

Dehset verici bir olay nasil isletmeciler bu insanlar 5 kisiye 30 kisi saldirip kadin cocuk et keserleriyle parcalamislar maddi manevi hasar buyuk ustelik kacak ruhsatsiz isletiliyirmus orasi bebegi bile dato edip kafasini parcalamislar iclerinde suriyeli ve afkan calisanlarda var bu olay bimer cimer heryere intikal edilecek hasar inanilmaz buyuk

FatmaH
FatmaH - 2 ay Önce

Her zman gittiğimiz güler yüzlü karşılandığımız bir yer böyle bir şey olmadığına eminiz.

Edeler edepsiz ler
Edeler edepsiz ler - 2 ay Önce

Maraş in esnafı kadar sert ve anlayış turkiyede yok. Konuşurken kavga edecek sanıyorum

Kahramanmaraş Halkı
Kahramanmaraş Halkı - 2 ay Önce

Eski güzel Fırnız'ımızı geri istiyoruz. Yetkililerden Kahramanmaraş halkı olarak ricamızdır:Fırnız'daki bu barbar işletme bir an önce kapatılsın ve sahiplerine gereken ceza bir an önce verilsin.

Köylü
Köylü - 2 ay Önce

Belediyenin yalnız onları değil fırnızı parsel parsel paylaşan eşkiyaları biran önce oradan temizlenmeli temizlemez iseler demekki belediye bu eşkiyalar ile iştirak algısı oluşturur

Erz
Erz - 2 ay Önce

Maden tesistekilerin akrabasısın. Vatandaş isimli yorumcu 6 aylık benek ne yaptı işletmenin camlarını mı kırdı ki kaldırıp yere fırlattılar. Onu da açıklayın. .

Galo
Galo - 2 ay Önce

Birde öbür tarafi dinlesek

Hamit koçoğlu
Hamit koçoğlu - 2 ay Önce

Medyayi kınıyorum olay bu sekilde anlatigi gibi değil işletmenin ve işletmecinin bir suçu yok tam tersine müşteriler isletmeciyi darp ve tehtit ettiler ve ne kadar adi ve karaktersiz olmalilar ki işletmeci bayanın kafasını gözünü patlattılar medya gercekci değil olay tamamen işletmeye ve işletmeciye karşı yapılan bir propaganda yazık gerçekten ben yıllardır giderim ve olay günüde ordaydım yazilan ve anlatılan şeylerin gerçeklikle hiç bir alakası yok insanlar alın teriyle ekmeğinin peşinde

Desire
Desire - 2 ay Önce

Bilip bilmeden yorum yazmayin,bir kere akil sahibi olan her insan o cardaklara baktiginda yük alma kapasitesini kolayca hesaplayabilir yada sorar kardes 3 aileyiz bize fazladan cardak ver falan der.. Bunlar belliki fazladan para ödemek istememis, talepte etmemis, cocuklarin dayak yiyip te yaralandigina inanmiyorum o arbede de isletme sahibi garsonu vs. 3 bes kisi, bunlar tepki alinca ,cogunluk lar ya adamlari dövmüsler üstüne, onlarda telle tanidiklarindan destek cagirmislar birine girmisler, cocuklar büyük ihtimal cökme sorasinda yara aldi. Haber46 , sen haberi nasil yaptigin ,yazma seklinden belli. Sizler de her duydugunuzs inanmayin artik, biraz mantik süzgecinden gecirip sorgulayin. Adam orda haber yapmis silahla kullndi vs yaziyor silahla yaralanan var mi ,yok .kursun atildigina dair bir ifade bile yok.

Mısafır
Mısafır - 2 ay Önce

Bunlar tam bi cani

Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

Tek taraflı haber yapmayı bırakın, gurbetçi geldiniz diye her şeyi yapacak değilsiniz. Müşteri her zmn haklı değil-dir.

Ahmet Tıraş
Ahmet Tıraş - 2 ay Önce

Ben bu olay esnasında orada idim ister istemez olaya şahit oldum olayı çıkaran müşteriler di bir çardağa 20 kişi girer ise çöker mal sahibi ne yapsın.20 kişi bir çardak taşırmı sonra müştetiler mal sahiplerine saldırdı o esnada bir bayanın kafasına sopa ile vurdular kim vurdu görmedim kız çağız yere düştü düşen bayan kasaya bakan işletmeci imiş olay sonra büyüdü.Gurbetci aile yalan söylüyor o kadar da masum değiller.

Ekrem nacar
Ekrem nacar - 2 ay Önce

Şu mübarek günde böyle şeyler ne kadar ayıp üstelik gurbetçi aile onu geçtin bebeğe darbe ne demek Allah sizi benle karşılaştırmasın. Ya size verir gücü yada bana Allah ıslah eylesin

Maraşlı
Maraşlı - 2 ay Önce

Buradan il emniyet müdürü,il jandarma komutanı,k.maraş valisi,Büyükşehir belediye başkanını göreve davet ediyorum.eğer müdahale yapılmazsa bu teröristlere o koltularınız haram zehir olsun sizlere

B.kacmaz
B.kacmaz - 2 ay Önce

Dehset verici bir olay 1 bucuk.yasindaki bebegi bile tesis sahibi kafasindan yaralamis ailenin bayanlari darp edilmis 5 kisinin kolu kirik burnu kirik aileye dehseti yasatmislar kamera kayitlarini gorduk olay feci Allah kahretsin boyle isletmecileri

Bmi
Bmi - 2 ay Önce

İşletme kapatılmalı çok iyi biryer olsa müşteriye saygıdan küfür etmez #KINIYORUZ #KAPATILSIN #CEZALARIKESİLSİN

yusuf
yusuf - 2 ay Önce

Kardeşim sizde gittiğiniz yerde kavga çıkartmayın Bir çardak kırıldı diye işletmeciye küfür edilirmi. yeni bir çardağa geçin ve özür dileyin bak neler yaşanmış bir bakın...

Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

Tek taraflı haber yapmayı bırakın, gurbetçi geldiniz diye her şeyi yapacak değilsiniz. Müşteri her zmn haklı değil-dir.

Necip KALE
Necip KALE - 2 ay Önce

Belkide bu piknikçiler kavgayı başlattı. niye sadece işletme sahibini suçluyorsunuz. Bu kavga boşa çıkmadığı belli. İşletme sahibinin kızının kafasını burnunu kırmışlar. Görmüyor musunuz. Adamda tabi ne yapsın, bunlarla kavga edecek. Kim olsa kızının kafasını burnunu kıranın kafasını kırar. yani bu iş tek taraflı olmamıştır.

Baklavaci
Baklavaci - 2 ay Önce

Baklavacilari serbest birakirsan böyle olur vesselam.

46  maraş
46 maraş - 2 ay Önce

İlgisizlik hat safhada bide insanlara saldırıyorlar karnı doymuş demekki

Zeki
Zeki - 2 ay Önce

Tesis sahipleri ismi belli oldumu

Metin Baltaş
Metin Baltaş - 2 ay Önce

Bu fırnız yapan belediyenin suçu bu bölgede tüm yerleri belediye kaballamış ve tüm insanlardan araç kesiyor ve buraya baglı olan belediyeyi naletliyorum ve şiddetle kınıyorum o yetkililerin ALLAH belasını versin o degerli aileyede geçmiş olsun

SÜLEYMAN YUMRUKAYA
SÜLEYMAN YUMRUKAYA - 2 ay Önce

SADECE YAZZIKLAR OLSUN DİYORUM Kİ, AŞAĞILIK BİR HAREKET, İNSAN OLAN BUNU YAPMAZ

Sivas’lı
Sivas’lı - 2 ay Önce

Sırf bu haber için buraya girdim bayram sabahı sinirlerim alt üst oldu siz değerli Kahramanmaraş insanı eminim bundan sonra bir bardak su bile almazsınız ordan

Çağlar
Çağlar - 2 ay Önce

Kapatılsın bu işletme

Emre Özkan
Emre Özkan - 2 ay Önce

Ne olursa olsun cocuklara yapılan saldırı affedilemez. Haklı olabilirsin ama cocuklara şiddet uygulayamazsın. Yakışmadı

Emre Özkan
Emre Özkan - 2 ay Önce

Ne olursa olsun çocuklara yapılan saldırı affedilemez. Haklı olabilirsin ama çocuklara şiddet yapılmaz. Sizin de çocuklarınız var. Yakışmadı

Gökhan
Gökhan - 2 ay Önce

Olaydan bir gün önce oradaydık, çardaklardan biri çatlaktı, hatta oturan gurbetçi aileyide uyarmıştık tabi hiç oralı olmadılar, hatta o kadar vurdum duymaz bir aileydi ki çocukları etraftaki taşları kayaları oraya buraya suya fırkatıyorlar o kadar uyarmamıza rağmen çocuklarını hiç uyarmadılar. Maalesef çok şımarık vurdum duymaz aileler olabiliyor, suçu sadece işletmeye atmak ta mantıklı gelmiyor, görgü şahitlerinin beyanları önemli.

merve
merve - 2 ay Önce

bizde gittik sert ciktilar oturmak icin 10 tl verdik ne bunlarin sıkıntısı candan önemli mi çardak

Emre Özkan
Emre Özkan - 2 ay Önce

Ne olursa olsun çocuklara yapılan saldırı affedilemez. Haklı olabilirsin ama çocuklara şiddet uygulayamazsın. Yakışmadı

Busra.kacmaz
Busra.kacmaz - 2 ay Önce

Vatandasmisin nesin sen yorumcu herkimsen aileye saldiran 41 kisi kamera kayitlarindan tespit edildi nasil oldurulmeye calisildiklari daha neyin pesindesiniz siz nasil ort bas ederiz bunami calisiyirsunuz

Suleyman
Suleyman - 2 ay Önce

Suriyeliler gitsin diyen herkesin payi vardir bu olayda. Türk Milleti misafirperverdi noldu bize boyle.Mazluma zalimlik yapiyoruzBu isletme teşhir edilsin kimse oraya gitmesin.

Misafir
Misafir - 2 ay Önce

Dili dönmeye başlayan oglan çocuğu aile buyuklerinden görüp küfür etmeye basliyor ve buna hayati boyunca devam ediyor,böyle bir durumda ilk küfrü eden sucludur,karşidaki insan da gururuna yediremeyip saldiriyor sonrasi vahşet cinayet...her ne yaşandiysa ilk kufreden suçlu Allahin cezalari ne istediniz bebekten şerefsizler hakliysaniz bile yapilmaz bu.

Avsar
Avsar - 2 ay Önce

Hiçbir makbuz ve satış fişi olmadan milletten para topluyorlar sorunca valilikten kiraladık diyorlar bu işlere valilik göz yumuyor .

GÖKHAN
GÖKHAN - 2 ay Önce

Sonra diyorlar ki yurt dışından gelen gurbetçilerimiz neden bizim ilçede ilde para harcamıyor ve neden bizlerde kazanmıyoruz işte bunun gibi işletme sahipleri vr işletmeler yüzünden çardak çöktüyse ne olmuş insanlar orda can pazarı yaşarken sizler daha 6 aylık bebeğe el kaldırıyorsunuz elleriniz kırılsın sizler sadece onlara gücünüz yeter sabilere egerki kim sorumlaysa hepsi cezasını çeksin

Remzi bayar
Remzi bayar - 2 ay Önce

Kurbetçiler saldırdı suçlu gurbetçiler

Vatandas
Vatandas - 2 ay Önce

Belediye işletsin özelleştirilmesin artık . Hem daha düzenli hem daha güvenli olur

Ahmet Tıraş
Ahmet Tıraş - 2 ay Önce

EDİTÖR: Sayın Ahmet Tıraş yorumunuz zaten yayınlandı. Aynı yorumu onlarca defa yazmaya devam ediyorsunuz. Yorumunuz şu anda yayındadır...

Adalet
Adalet - 2 ay Önce

Esnaf birde beni dinleyin, mağdur biziz diyor. 12 ki kişiyi kim hastanelik etti. Arabaların bu hali ne. Taşları arabaların içine gurbetçiler mi koydu. Mağdur isen, çağır polisi, şikayetçi ol. Hukuk ülkesinde yaşıyorsun. Dediğin doğru dahil olsa, haklı iken, suçlu durumuna düşmüşsün...

ali yormaz k.maraş
ali yormaz k.maraş - 2 ay Önce

BİR DE TESİSİ SAHİPLERİNİ DİNLEMEK LAZIM BENCE EVET HATALILAR AMA TEK TARAFLI YARGILAMAMAK LAZIM

Tuğba Çakmak
Tuğba Çakmak - 2 ay Önce

Fırnız alabalık tesislerinde benzer durumu bizde yaşadık, adamlar silah çekip üzerimize yürüdüler, eşkiya Yeri olduğunu anladık, K.maraş belediyesinin oranın ruhsatını iptal ederek halkına sahip çıkmasını aksi halde oy zamanı bizde kendilerine sahip çıkmıyacagımızıbelirtmek isterim...

Sevim avcı
Sevim avcı - 2 ay Önce

Yapılanlar yanlıştır ama kadının anlattı gı gibi olduğunu sanmıyorum artı böyle yöneticilerin ruhsatlari iptal edilmeli

Furkan
Furkan - 2 ay Önce

Üzülerek söylüyorum: Cehalet bir bütündür. Memleketimizde yüzlerce modern bina yükseliyor, dıştan bakınca çok şey değişiyor ama insanın doğası ve mayası değişmiyor, bu değişim asırlar istiyor. Birileri işkembeden sallayarak abuk subuk konuşacak ve "gelmezsen gelme" diyecek ama memleketimden her geçen gün soğuyorum ve biliyorum ki daha az geleceğim bundan sonra. Siz işletmeci felan değil, cahil sürüsüsünüz. Yazıklar olsun.

Edem
Edem - 1 ay Önce

Saldiranlar cok pervasizmis demek ki iktidarin akp nin yandaslari...


SIRADAKİ HABER

banner122