Kahramanmaraş'taki Çadır kentte çete operasyonu!

Kahramanmaraş'taki çadır kent çetesi çökertildi.

Kahramanmaraş'taki Çadır kentte çete operasyonu!

www.manset46.com 'un haberine göre Kahramanmaraş’ta, çadır kentte Suriyelilere gelen yardım malzemelerini zimmetine geçiren çete Jandarmanın düzenlediği operasyonla çökertildi. 

Bir yıl süren takip sonucu gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 11 kişiden 4’ü tutuklanarak ceza evine gönderildi. Çete üyelerinin gelen yardımları satarak yaklaşık 3,5 milyon TL değerinde gelir elde ettiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, bir şebekenin Suriyelilere gelen yardım malzemelerini semt pazarlarında satarak zimmetine geçirdiği yönünde bir istihbaratı değerlendiren Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Suriyelilerin konakladığı barın merkezini teknik ve fiziki takibe aldı.

Jandarma ekipleri, 1 yıl süren takip sonucu, Suriyeliler için toplanan yardım malzemelerinin çete üyeleri tarafından barınma merkezinden alınarak semt pazarlarında 3’ncü kişilere satıldığını belirledi.

Çete üyelerinin kimlik ve adres tespitiyle operasyonun düğmesine basan güvenlik güçleri geçtiğimiz hafta düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla 11 kişiyi gözaltına aldı.

Jandarmadaki sorgularının ardından mahkemeye çıkartılan çete üyelerinden Mehmet Akif O., Ümit G., İsmail S. ve Arif Ç. tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Şebeke üyelerinin, yardım malzemelerini satarak yaklaşık 3,5 milyon TL değerinde gelir sağladığı belirtilirken operasyonun genişleyerek süreceği bildirildi.

Kaynak: manset46.com 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 13:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
bilirkişi
bilirkişi - 3 hafta Önce

bence çalıp çırpma işi deyil, yardım çok fazla olunca suriyelilerde satıyorlar onlarda ucuza kapıp pazarlarda satıyorlar ...

drsn
drsn - 3 hafta Önce

empati ... kayıp kaçağı 3,5 milyon olan bir yerin muhtemelen tüm masrafı 350 milyondur... bu suriyeliler batıracak demedi demeyin..

fırat
fırat - 3 hafta Önce

arkadaş nasıl bir toplum olduk çalmayana sahtekarlık yapmayana enayi gözüyle bakılıyor.

EDEM
EDEM - 3 hafta Önce

EEEEEE AKP LİLER KANMAYA KANDIRILMAYA HER DAİM HAZIR.ADAMLAR SAĞLAM ÇALMIŞ İYİ KANDIRMIŞ.

YAZZIK
YAZZIK - 3 hafta Önce

ARİF Ç. İSİMLİ ŞAHIS ÜSTELİK HOCA BİNİRDİ NİYE BU YOLLARDA İSMİ GEÇER YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN VEYAHUT GÖRÜNDĞÜN GİBİ OL KARŞINDAKİLE CAHİL DEĞİL

hartlap...
hartlap... - 3 hafta Önce

bizimkilerde az gavurr degiller haaa

Ramazan kutar
Ramazan kutar - 3 hafta Önce

Daha buyle insanları hala maraşta dutarlar ben bir maaşlı olarak önce belediyeleri kınıyorum birde buyle utanmadan oy isterler

Tuncay kavgaci
Tuncay kavgaci - 3 hafta Önce

Ben 3 sene orada calismis birisiyim haksiz yere isten cikartildik...Ne diyeyim suan tutuklananlarin isimlerini bikmiyorum ama her kimse adalet yerini buluyor...Allahin adaleti sasmaz. Kahramanmaras siyasetcilerine de hakkimi helal etmiyorum

K.maraş
K.maraş - 3 hafta Önce

Devletin malını çalan adamdan vatana millete hayır gelmez inanlar iş bulamıyor işe girmişler oğlum ekmeğinizi yen Allahınıza şükredin

Fatih
Fatih - 3 hafta Önce

Ya bunları boş verin siz, defile yi yassklamaya bakın,toplumu hırsızlık değil , hoşgörü yozlastirir.anlayana

Siyahzambak
Siyahzambak - 2 hafta Önce

Bir yıl takip biraz az olmuş.


SIRADAKİ HABER