Kahramanmaraşlı genç Kıbrıs'ta boğuldu

Kahramanmaraş'tan Kıbrıs'a tatil için giden 25 yaşındaki Halil Karakız boğuldu.

Kahramanmaraşlı genç Kıbrıs'ta boğuldu

Sabah saatlerinde Girne Antik Limanda kendini dalgalara bırakan Halil Karakız'ın saatler sonra cansız bedeni bulundu. 

AİLEVİ SORUNLARDAN DOLAYI KENDİNİ DALGALARA BIRAKTI! 

“KENDİNE İYİ BAK”…

Kıbrıs'a 13 Kasım’da turist vizesiyle giriş yapan ve dün sabah 08.30’da Girne Antik Liman’da mendirek üzerinde arkadaşı Arif Göçek ile birlikte denizi izleyen Halil Karakız, denize atladı ve dalgalar arasında kayboldu. Karakız’ın, arkadaşı Göçek’e ailevi sorunlarını anlattığı, ardından da “Kendine iyi bak. Sen benim en iyi arkadaşımsın” deyip, kayalara doğru yürüyerek kendini boşluğa bıraktığı ve dalgalara kapılarak kaybolduğu bilgisine ulaşıldı.

“HERKES SEFERBER OLDU”…

Yüzme bilmediği için denize giremeyen ve polisten yardım isteyen Arif Göçek’in çağrısıyla hemen herkes seferber oldu. Polis, Sahil Güvenlik, Sivil Savunma havadan ve denizden Halil Karakız’ı bulmak için arama kurtarma çalışması başlatırken, sağlık görevlileri de sahilde hazır bekletildi. Şiddetli rüzgar nedeniyle aşırı dalgalı olan denizdeki arama çalışmaları güçlükle yürütülebildi ancak, Karakız bulunamadı.

Kıbrıs'a 13 Kasım’da turist vizesiyle giriş yapan ve dün sabah 08.30’da Girne Antik Liman’da mendirek üzerinde arkadaşıyla birlikte denizi izleyen Halil Karakız, denize atladı ve dalgalar arasında kayboldu. Kahramanmaraşlı iki arkadaş olan 25 yaşındaki Halil Karakız ve 21 yaşındaki Arif Göçek’in dün sabah Girne Antik Liman’a gittiği ve kayaların üzerine çıkıp, bir süre sohbet ettikten sonra olayın gerçekleştiği öğrenildi. “Kendine iyi bak. Sen benim en iyi arkadaşımsın” Halil Karakız’ın Arif Göçek’e ailevi sorunlarını anlattığı, ardından da “Kendine iyi bak. Sen benim en iyi arkadaşımsın” deyip, kayalara doğru yürüyerek kendini boşluğa bıraktığı ve dalgalara kapılarak kaybolduğu bilgisine ulaşıldı. Arif Göçek’in olayı polise bildirdiği ve yüzme bilmediği için olaya müdahale edemediğini beyan ettiği öğrenildi. Havadan da denizden de aranıyor Polis Basın Subaylığı, dün sabah saat 09.00 sıralarında, Girne Antik Liman’da mendirek üzerinde bulunan Halil Karakız’ın denize düşerek kaybolduğu bilgisi alınması üzerine arama ve kurtarma çalışmalarının başlatıldığını duyurdu. Sahil Güvenlik ekiplerinin havadan ve karadan destek verdiği çalışmalarda, kayıp şahıs ile ilgili bir gelişme olmaması üzerine Sivil Savunma ve Polis Özel Harekat Müdürlüğü’ne ait dalgıçlarla arama kurtarma çalışmaları genişletildi. İntihara teşebbüs ettiği ileri sürülen Halil Karakız’ı dün sabah saatlerinde başlayan arama çalışmalarına öğlen saatlerinde denizin aşırı dalgalı olması nedeniyle ara verildi. Arama-kurtarma çalışmaları ekiplerin tüm çabasına rağmen, dün gün boyu denizin aşırı dalgalı olması nedeniyle de sonuç vermedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 01:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çocukluk Arkadaşı
Çocukluk Arkadaşı - 2 ay Önce

Ah be kardeşim...
Bu gidişin bizi bu kadar derinden etkiledi.. Seni daha yakından sevenleri nasıl etkilemiştir...
Utanıyorum,
İnsan olmaktan, arkadaşımı kaybetmekten..
Gençlerin sesine kulak verilmemesinden....

Sürgün demokrat
Sürgün demokrat - 2 ay Önce

Bende çok üzüldüm ailesini yakınen tanıyorum Allah rahmet eylesin ve kardeşi duran sana da sabır versin inşallah

alihan
alihan - 1 ay Önce

intihar etmemiş arif gökce öldürmüş yani katil bulundu

SIRADAKİ HABER