Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından kritik bir konuma gelen Sinan Oğan'a MHP'den peş peşe ağır suçlamalar geldi. Bahçeli'nin Başdanışmanı Eyyup Yıldız, "Pazarlık payın kalmadı başka kapıya. 1 turda biter bu iş. Mezar soyguncuları sizi" dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter "Onun bunun mahallemize gece kondu yapmasına müsaade etmeyiz" derken Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, Sinan Oğan'ın eski defterlerini açtı.

Pazarlık payın yok başka kapıya!
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Başdanışmanı Eyyup Yıldız, Sinan Oğan'ın paylaşımını alıntılayarak "Pazarlık payın kalmadı başka kapıya. 1 turda biter bu iş. Mezar soyguncuları sizi" dedi. Yıldız'ın ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sinan Oğan'a gönderme yaptı. 

fwmgbnqwiagv4pn-WiTV

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter, "Türk milliyetçiliğinin siyasi adresi Milliyeçi Hareket Partisi'dir. Türk milliyetçiliğinin siyasi, fikri ve ahlaki yolbaşçısı da Devlet Bahçeli'dir. Onun bunun mahallemize gece kondu yapmasına müsaade etmeyiz" dedi.

mhp-sinan-ogan-Vrki

Bahçeli'nin danışmanı geçmişini karıştırdı!
MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, Oğan'ı gençliğinde Marksist olmakla suçlayarak "Gençliğinde Marksizm-Leninizm yoldaşı, 2004 yılında kapatılan FETÖ gazetesi Zaman'ın tam sayfa yazarı, sonra DYP gençlik kollarında, sonra MHP'de... Tam Zübük hikayesi gibi. Hayata hep menfaat penceresinden bakan tipleme. Zaten ondan seçimi görmeden 'Pazarlıklarımız olacak' demişti." ifadelerini kullandı.

mhp-sinan-ogan2-xrlX

Milliyetçiliğin siyasi merkezi MHP'dir
Milliyetçi Hareket Partisi Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir de Oğan'a yönelik olarak "Türk Milliyetçiliği'nin siyasi merkezi Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Siyasi mücadelemizde hedef ve metodu tayin kudret ve iradesi de MHP'dedir. Türk Milliyetçilerinin istikametini dava disiplinimiz ve vizyonumuzla sadece Liderimiz tayin eder. MHP dışında olup, başka yerlerde istikamet çizmeye kalkanların çabaları boş, sözümona tahlilleri tutarsız ve yine sözde hedefleri güdümlüdür." ifadelerini kullandı.

mhp-sinan-ogan3-yTil

Ümit Özdağ: Keşke HÜDA PAR'a da tepki gösterselerdi
MHP'li isimlerin bu sözlerine, Ata İttifakı cephesinden yanıt geldi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ katıldığı canlı yayında MHP'li isimlerin sözlerine tepki gösterdi. MHP ile görüşme konusunda "Görüşmeyebilirsiniz, hiç önemli değil, çok da üzülmem doğrusu." diyen Özdağ, konuşmasında şunları ifade etti: "Keşke Ümit Özdağ ve Sinan Oğan'a gösterdikleri tepkiyi HÜDA-PAR'a gösterselerdi. Oğan'a tepki gösterenlerin ne kadar Türk milliyetçiliğini temsil ettiklerini tarih yazacak. HÜDA-PAR ile kol kola girip, 'Sinan Oğan ve Ümit Özdağ ile görüşmeyelim' diyenler... Görüşmeyebilirsiniz, hiç de önemli değil. Buna çok da üzülmem doğrusu. Ama HÜDA-PAR'ı içine sindirenlerin, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan'ı içlerine sindirememeleri, kendileri izah etmeleri gereken bir tutumdur"