Bakan Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 1 Aralık'ta gerçekleştireceği ilk toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, taraflar arasındaki maksimum fayda gözetilerek verimli bir görüşme gerçekleştireceklerine inandığını belirtti. Asgari ücret konusundaki sosyal diyaloğun önemine vurgu yapan Işıkhan, bu sürecin etkili ve adil bir şekilde sonuçlanması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade etti.

Akaryakıta Yeni Zam Dalgası: Otogazın Litre Fiyatı 23 Lira Olacak! Akaryakıta Yeni Zam Dalgası: Otogazın Litre Fiyatı 23 Lira Olacak!

Ayrıca, gazetecilerin sorularını yanıtlarken Emeklilere 5 bin TL ikramiye ödemesi ile ilgili de bilgi veren Bakan Işıkhan, bu düzenleme kapsamında daha önce kapsam dışında kalan yaklaşık 4 milyon 689 bin emeklinin artık bu avantajdan yararlanacağını söyledi. Meclis'te kabul edilmesi halinde çalışmalara hemen başlayacaklarını belirten Işıkhan, emeklilere 5 bin TL ikramiyenin en kısa sürede ulaştırılacağını ifade etti. Bu açıklamalarla birlikte, önümüzdeki günlerde asgari ücret konusundaki müzakerelerin nasıl şekilleneceği ve emeklilere yönelik ödemelerin ne zaman başlayacağı merakla beklenmeye devam ediyor.