Kahramanmaraş'ta görülen et yiyen örümcek korkuttu

KAHRAMANMARAŞ'ın Andırın ilçesinde bir evde yaklaşık 15 santimetre uzunluğundaki örümcek görüldü. Halk arasında 'Sarı Ömer' ve 'Et yiyen örümcek' olarak da bilinen örümcek, ev sakinleri tarafından öldürüldü.

Kahramanmaraş'ta görülen et yiyen örümcek korkuttu

KAHRAMANMARAŞ'ın Andırın ilçesinde bir evde yaklaşık 15 santimetre uzunluğundaki örümcek görüldü. Halk arasında 'Sarı Ömer' ve 'Et yiyen örümcek' olarak da bilinen örümcek, ev sakinleri tarafından öldürüldü.

Yeniköy Mahallesi'nde yayla evine giden Fatma Demirel (78), kapıyı açınca sarı ve büyük bir örümcekle karşılaştı. Örümceği görünce tedirgin olan Demirel, hemen öldürdü. Örümceği ilk başta akrep sandığını belirten Demirel, görenlerin örümceğin zehirli Sarı Ömer örümceği olduğunu söylediklerin belirtti.

Komşularının örümcek öldürdüğünü duyunca yaylaya gelen Muhtar Özgür Demir ise internetten yaptığı araştırmada örümceğin çok zehirli bir tür olan Sarı Ömer olduğunu gördüklerini söyledi. Dev örümceği mahallede ilk defa gördüklerini belirten Özgür Demir, "Genellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde görülüyor. Vatandaşlarımız bu örümcekle karşılaşınca dikkatli olsunlar çünkü saldırgan bir tür diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekin
Tekin - 5 ay Önce

Yazik etmisler hergun goruyoruz bogazici konutlari civarlarinda cok gezerler o hayvanlarin saklanma huylari yok meydanda gezerler neden olduruyorlarki atsalardi disari gitseydi ..

Mahmut apzıtemiz
Mahmut apzıtemiz @Tekin - 5 ay Önce

K maraş dulkadiroğlu yeşil tepe mahallesinde bu örümcekten çok var ama et yediklerini görmedim. Haftada bir falan çıkar ama ilaçlama yaptığımız yıl gayette az görülür.

Turgut
Turgut @Tekin - 5 ay Önce

Boynuna tasma takta çarşıdagezdir tekin

Hanif
Hanif - 5 ay Önce

İsme bakarmısız sarı ömer , bize yıllarca din büyüklerimize hakaret ettiler ve ettirdiler ve bizde cahilce okumadan araştırmadan yıllarca günaha girdik. Kara fatma , deli bekir , inek şaban ,abuzer kadayıf ve şuan aklıma gelmeyen bir sürü mübarek isimler , Özellikle yeşilçam denen aşağılık film sektörü bize yıllarca değerlerimize hakaret ettiler ve bizde kahkaha ile katıla katıla güldük. Cehalette ne haldeyiz ey halk uyanın ve ne hale geldiğinizi bir düşünün , ot atarak uyuşturduğunuz beyninizi azcık çalıştırın. Elin adamı çalışıp üreterek sana sattığı ürünlerle gününü gün ederken , sen kendi değerlerini aşağılayarak güldün ,

Marslı
Marslı - 5 ay Önce

Hiç haber değeri yok bence

Yusuf
Yusuf - 5 ay Önce

Bizim burada ona omar derler. 7 gardas diye bilinir.gayet zararsiz bir hayvan.et yemeyen orumcek varmi acaba. Sankine vatan dasin malina melalina zarar vermis. Öldür musler.inanin öldüren o kisilerden zararsiz bu hayvan .

Şule Eroğlu
Şule Eroğlu - 5 ay Önce

Zehirli ve insanlara zarar veren hayvanları öldürmekte bir beis yoktur. Ne gezmesi. Bana ve öğrencilerime saldırdı. Bazen boş konuşuyorsunuz

Hicri
Hicri - 5 ay Önce

Zehirli bir örümcek değil. İnsanada zararı yok haber yaparken araştırıp yapın sosyal medya bilgileri yerine akademik araştırmaları da okuyum zehir kesesi olmayan bir canlı nasıl zehirli olabilir. Hem insan vucudunu o çene delebilse bile max alerjik reaksiyon yapar başka bor sey olmaz

Sureyya
Sureyya - 5 ay Önce

Bu böcek zehirli değil, leş yedikleri için insanları ısırdığında bakteri bulaştırıyor. Bu da ısırılan bölgenin çok kötü yara olmasına sebebiyet veriyor. Kısacası mikrop bulaştırıyor.


SIRADAKİ HABER