Türkiye, sınır içinde ve ötesinde operasyonlar gerçekleştirerek teröre karşı mücadelesine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından, Bitlis ve Siirt illerinde 781 personelin desteğiyle Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu başlatıldı.

Türkiye, sınır içinde ve ötesinde operasyonlar gerçekleştirerek teröre karşı mücadelesine ara vermeden devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı 11 Ocak tarihinde başlattığı Eren Operasyonları'nı Bitlis ve Siirt'te sürdürüyor.

Bitlis ve Siirt'te barınan terör örgütü üyelerinin etkisiz hale getirilmesi için Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu'nun başlatılması, Bakanlıkça duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Okulların İstediği Bağışla İlgili Açıklama Yaptı! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Okulların İstediği Bağışla İlgili Açıklama Yaptı!

Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu'nda, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerden yer alan 51'i operasyonel tim olmak üzere 781 personelin görev yapacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacı ile Bitlis ve Siirt İllerinde EREN-11 SEHİ ORMANLARI Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 781 personel görev alıyor.

Yurt içinde terörün ortadan kaldırılmasına dair yürütülen 11 Ocak 2021 tarihinde başlatılan Eren Operasyonları, halkımızın desteği ile kararlı olarak başarıyla devam ediyor."