İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefatının ardından cemaat içinde liderlik kavgası bel altı vuruşlarla hızlandı. Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye ilişkin çok ağır iddialarda bulundu. Cübbeli Ahmet Hoca, kendisini ciddiye almadığını söyledi. Ustaosmanoğlu hakkında dava açan Cübbeli Ahmet Hoca, sosyal medyada paylaşım rekoryları kıran şantaj videosu için de erişim engeli istedi. 

Erkeksen şeyhliğini açıklada videolarını patlatalım...
Saadeddin Ustaosmanoğlu, Ahmet Mahmut Ünlü’nün kasetleri bulunduğunu bunları açıklayacakları tehdidinde bulundu. Youtube üzerinden 4 saatlik bir video yayınlayan Saadeddin Ustaosmanoğlu, bu videodaki açıklamalarının fragman olduğunu, henüz filmin başlamadığını belirtti.  Ahmet Mahmut Ünlü’nün Fas ve Emdonezya'dan kadınlar getirtip onlarla birlikte olduğunu iddia edip bunları kasetlerle ispat edeceklerini ifade etti. “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü “Erkeksen şeyhliğini açıkla, açıkla da videolarını patlatalım” diye tehdit eden Saadeddin Ustaosmanoğlu, “Evet, Cübbeli Ahmet Mahmut artık perttir” dedi. 

Cübbeli Ahmet Hoca: Ciddiye almıyorum
Cübbeli Ahmet Hoca, Saadeddin Ustaosmanoğlu'nun açıklamaları üzerine Odatv'ye konuştu ve bu açıklamaları ciddiye almadığını belirterek, "Mahmut Efendi'nin cenazesinde mehdi oradaydı namaz kıldı. İşte efendim Mahmut Efendi tabuttan bir teveccüh etti, Tayyip Bey sessiz duruma döndü mealinde şeyler söyleyen bir kişiyi ben ciddiye almıyorum, muhattab almıyorum" dedi.