Türkiye 11 şehrimizi yıkan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. Bu mücadelede sivil toplum kuruluşları da insanüstü çaba gösteren STK’ların başında gelen Hasene Vakfı, 6 Şubat tarihinde yaşanan depremin ilk saatlerinden itibaren on binlerce gönüllüsü ile yıkılmış ailelere yoldaş, yetimlere anne-baba, açlara aş, evsizlere barınak oldu.

Kendilerini iyiliğe adamış Hasene Vakfı görevlileri, evsizlere çadır-koyteyner, açlara aş sağlarken bir yandan da yaşanan bu zor süreçte sokakta besin bulmakta zorlanan hayvanlar için de seferber oldu.

q-2

Yaşamın az olduğu şehrin kenar semtlerindeki hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için yem ve mama desteği sağlayan Hasene Vakfı, binlerce ton yemi ‘can dostlar’ımız ile buluşturarak üzerine düşen sorumluluğu sonuna kadar gerçekleştirmiş oldu.

Hayvanların aç kalmaması için belirli noktalara kedi köpek maması, yem, ekmek, hayvan yemi bıraktıklarını anlatan Kahramanmaraş Hasene Vakfı Sorumlusu Fatih Demir, “Depremden dolayı ciddi bir yıkım yaşandığından dolayı hayvanların da gıda ihtiyacı vardı. Biz de Hasene Vakfı olarak 8 ton hayvan gıdası getirerek Kahramanmaraş’ta belirlediğimiz 15 tane istasyonda hayvanlara mama dağıtımı yapıyoruz. Her 3 günde bir belirlediğimiz istasyonlara hayvanlara mamalarını veriyoruz” dedi.