Şehadet parmağını havaya kaldıran Suudi yaşamını yitirdi!

Yeni Zelanda'daki terör saldırısında yaralı olarak sedyede taşınırken işaret parmağı havadayken çekilen fotoğrafı sosyal medyada çokça paylaşılan Suudi Arabistan vatandaşı Muhsin el-Harbi yaşamını yitirdi.

Şehadet parmağını havaya kaldıran Suudi yaşamını yitirdi!

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye terör saldırısı düzenlenmişti. Saldırıda yaralanan Suudi Arabistan vatandaşı Muhsin el-Harbi (61) yaşamını yitirdi.

Suudi Arabistan'ın Wellington Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Muhsin el-Harbi'nin terör saldırısında 5 kurşunun isabet etmesi sonucu yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede öldüğü ifade edildi.

Harbi'nin oğlu Firas el-Harbi de Suudi Arabistan'ın resmi haber kanalı "Al Ekhbariya"ya yaptığı açıklamada Suudi Arabistanlı yetkililerin kendileriyle babasının nakil ve defin işlemleri için iletişime geçtiklerini bildirdi.

Harbi, babasının 25 yıldır Yeni Zelanda'da yaşadığını ve ticaret yaptığını dile getirdi.

Fotoğrafı saldırının simgesi olmuştu

Muhsin el-Harbi'nin, yaralı olarak sedyede taşınırken işaret parmağı havadayken çekilen fotoğrafı sosyal medyada çokça paylaşılmıştı ve saldırının simgesi haline gelmişti.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde dün cuma namazı sırasında iki camiye yapılan silahlı terörist saldırıda resmi açıklamalara göre, farklı uyruklardan 49 kişi yaşamını yitirmiş 48 kişi de yaralanmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER