ABD'deki Silikon Vadisinde çalışmak üzere teknoloji büyükelçisi atayan ülke hangisidir?

Hangi ülke tarihte ilk defa ABD'deki Silikon Vadisinde çalışmak üzere teknoloji büyükelçisi atamıştır? Danimarka, Güney Kore, Hindistan, Macaristan

ABD'deki Silikon Vadisinde çalışmak üzere teknoloji büyükelçisi atayan ülke hangisidir?

Hangi ülke tarihte ilk defa ABD'deki Silikon Vadisinde çalışmak üzere teknoloji büyükelçisi atamıştır

Danimarka’nın teknoloji şirketlerinden sorumlu olacak büyükelçi ataması yapılarak, ABD’deki Silikon Vadisi’nde görevini yürüteceği ofis açılacağı duyuruldu.

DANİMARKA Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen, bakanlığın resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Endonezya’daki büyükelçisi 43 yaşındaki Casper Klynge’nin Dijital İşlerden Sorumlu Büyükelçi olarak atandığını bildirdi. Samuelsen, “Dijital İşlerden Sorumlu Büyükelçi öncülüğünde teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketler, kurumlar, kuruluşlar, ülkeler, şehirler ve yetkililer ile olan sıkı diyaloglarımızı daha da ilerletmeliyiz” dedi.
Teknolojik gelişmelerin toplumun her kesiminde büyük etkisi olduğunu vurgulayan Samuelsen, Danimarka için belirleyici olan, içinde bulunulan süreçte hızla gelişen teknolojik gelişmelere karşı en iyi şekilde pozisyon almaları gerektiğini belirtti. Bakan Samuelsen, Danimarka’nın ilk Dijital İşlerden Sorumlu Büyükelçisi unvanı verilen Klynge’nin yaz tatilinden sonra görevine başlayacağını aktardı. Casper Klynge’nin büyükelçilik ofisinin ABD’nin Kaliforniya eyaletinde büyük teknoloji şirketlerinin merkezlerinin de bulunduğu ünlü Silikon Vadisi’nde yer alacağını ancak çalışma alanının dünya genelinde olacağını ifade etti.

APPLE VE FACEBOOK’TAN DANİMARKA’YA YATIRIM

Bu arada Danimarka’ya teknoloji şirketlerinin ilgisi son yıllarda artarak devam ediyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, ABD dışındaki üçüncü veri merkezini Danimarka’nın üçüncü büyük kenti Odense’de inşa edeceğini duyurmuştu. Bir başka teknoloji devi Apple ise Danimarka’nın Viborg kentinde büyük bir veri merkezi kuracağını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER