Ortaokul ve liselerde sınavlar iptal mi? Z Kuşağı Affetmeyecek

Lise öğrencilerinin sınavların iptal edilmesi çağrısı devam ediyor. Hemen her gün sosyal medya platformu Twitter'da gündem olan Z kuşağı öğrencileri bu defa Zkusagisiziaffetmeyecek tagı ile yeniden gündem oldu.

EĞİTİM 05.04.2021, 19:17
Ortaokul ve liselerde sınavlar iptal mi? Z Kuşağı Affetmeyecek
banner257
banner226

Ülke genelinde vaka sayılarında ve can kayıplarında yaşanan büyük artışa rağmen okullar yüz yüze eğitime devam ediyor. Lise öğrencileri hem okullarda yüz yüze eğitimden vaz geçilmesini hem de sınavların iptal edilmesini istiyor. 

Öğrenciler vaka sayılarının artması, gençlerde vakaların daha fazla görünmeye başlaması nedeniyle yüz yüze eğitimden vazgeçilmesini istiyor. Sağlık Balanı Fahrettin Koca'nın gençler arasındaki koronavirüs vakalarının artışına dikkat çekmesini de gündeme geitren gençler okulların bir an önce uzaktan eğitime geçmesini talep ediyor.

Lise öğrencileri aynı zamanda uzaktan eğitimden de yeterince faydalanamadıkları gerekçesiyle sınavların da iptal edilmesini istiyorlar. Z kuşağı gençleri bugün sosyal medyadan Zkusagisiziaffetmeyecek tagı ile başlattıkları tepki ile sınavların iptal edilmesini bir defa daha gündeme taşıdılar.

Bu mücadeleden Z kuşağı gençlerinin istediklerini alıp alamayacağı ise merakla takip ediliyor.

banner261
Yorumlar (2)
celal 7 ay önce
Okullar acilen tatil edilsin. bu virüs çocuklar arasında yaygınlaşırsa sorunlar daha fazla büyür. acilen okullar kapansın.
gençler 7 ay önce
Z KUŞAĞI DEVRİM YARATACAK... NOAKP
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı