Yüz yüze Eğitim 1 Mart'ta başlamayacak! Kabine toplantısı bekleniyor

Türkiye2nin her yerinde 1 Mart tarihinde başlaması planlanan yüz yüze eğitimin Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası en erken 2 Mart tarihinde başlaması kararı alındı. Konuyla ilgili valilikler ortak metinle açıklama yapıyor.

EĞİTİM 27.02.2021, 09:43
Yüz yüze Eğitim 1 Mart'ta başlamayacak! Kabine toplantısı bekleniyor
banner257

Yüzyüze Eğitim 1 Mart tarihinde başlayacak mı? Valilikler son dakika geçtikleri basın duyurusu ile 1 Mart tarihinde yüz yüze eğitimin başlamayacağını duyurdu. Örnek olarak sadece İstanbul Valiliği’nin açıklamasını yayınlıyoruz. Ancak gelen bilgilere göre tüm illerd ayı durum var.

İstanbul Valiliği’nin sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

* Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

* Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

* İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine'de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

* Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

* 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.

Yorumlar (2)
Mehmet 2 ay önce
Valilikler karar verecekti ne oldu.Bilmedigimiz birşeyler mi var
önce vatan 2 ay önce
istiareye yatıp karar verilecek
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:27
Güneş 05:52
Öğle 12:38
İkindi 16:18
Akşam 19:13
Yatsı 20:33