İstanbul - Kahramanmaraş Uçak seferleri iptal oldu

İstanbul - Kahramanmaraş uçak seferlerinin iptal olmasıyla, vatandaşlar Haber46'ya ulaştı.

İstanbul - Kahramanmaraş Uçak seferleri iptal oldu

İstanbul - Kahramanmaraş karşılıklı uçak seferleri Cumartesi ve pazar günü iptal oldu. Edinilen bilgiye göre Cumartesi günü Kahramanmaraş'a inmesi planlanan uçak ILS olmadığı için inemedi ve Gaziantep'e yöneldi. Gaziantep'e de inmesi iptal olan uçak bu kez Adana Havalimanına inmek zorunda kaldı. Yıllardır devam ILS probleminden dolayı uçak pilotları Kahramanmaraş havalimanına inmek istemiyor.

ILS NEDİR? 

Aletli İniş Sistemi, pist başına yerleştirilmiş vericiler vasıtasıyla uçakların inişine yardımcı olan bir hassas yaklaşma sistemi. ILS, uçağın pist başına kadar hassas yaklaşmasını sağlayan bir seyrüsefer yardımcı sistemidir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet şahan
Ahmet şahan - 2 hafta Önce

Bizler haber46 nın hakkını nasıl öderiz bilmem havaalanı sorununu hal kavşağı gibi gündemde tutuyorsunuz çok teşekkür ederiz

Büyüklerimiz
Büyüklerimiz - 2 hafta Önce

Özel jetlerle geliyor zaten. Millet için olmasa da olur. Sayın milletvekilimizin biri caddeye genel başkanının adını vermekle meşkul, diğerleri çelikler holdingin parasına para katmakla, belediye başkanı pazaramız yok bişey yapamayız formunda. Yani neymiş biz yok şöyle havalimanı terminali yaptık yok böyle yaptıkça olmuyormuş. Terminali kullanılması için önce uçağın inmesi gerekir. Bu olanlar da beklenen sonuç.

Efkan korkmaz
Efkan korkmaz - 2 hafta Önce

Cumartesi ve pazar karşılıklı 6 sefer iptal oldu.ILS cihazını 1000000 nüfuslu Kahramanmaraş lıya çok görenlere yazıklar olsun.

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı @Efkan korkmaz - 2 hafta Önce

Efkan hocam onu oy verirken düşünecektin.şakşakcılık yaparken iyiydi.iptal olunca seferler ses çıkarmaya başladın ne oldu hayırdır pınarın suyumu kurudu yoksa.

Yaşar Yaşamaz
Yaşar Yaşamaz - 2 hafta Önce

NE??? ILS YOKMUYMUŞ? AAA İNANMIYORUM.. O NE Kİ O?
BENİM VATANDAŞIM İŞİNİ BİLİR. YAPMAYIN BEYLER, MİLLETLERARASI HAVALİMANIMIZ VAR. DIŞ HATLAR BÖLÜMÜNÜ ESKİMESİN DİYE KULLANMADIĞIMIZA BAKMAYIN. HERKES BİZİ KISKANIYOR. CE HA PE ZİHNİYETİNDEKİLER SİZ Mİ GETİRDİNİZ ULUSLARARASI HAVALİMAININI BİZ GETİRDİK, BİZ! ADAM OLUN AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN.

Önder
Önder - 2 hafta Önce

Niye bu cihaz takılmıyor illa bir facia olması mı bekleniyor

E BEKERECİ
E BEKERECİ - 2 hafta Önce

HAVA YOU ŞİRKETLERİNİN SEFER DÜZENLEMEK İSTEMDİĞİ ŞEHİRDE EXPO FUARI YAPIP 2 MİLYON TURİST GELECEK DİYORLAR
UTANIN HAYA EDİN
GÜNDE 2 BİN UÇAĞIN İNİP KALKTIĞI ANTALYADA EXPO PROJESİ SIFIR FAYDA VE FİYASKO İLE SONUÇLANIRKEN
MARAŞA EXPO YAPMAK REZALETİN DANISKASIDIR
BABANDAN MİRAS DÜŞŞE BİLE PARAYI HARCARKEN 40 KERE DÜŞÜRNÜRSÜN
BU FAKİR MİLLETİN PARASINI EXPO YAPACAĞIM ZENGİN OLACAĞIZ DİYE HARVURUP HARMAN SAVURUYOR ,GERİZEKALI SİYASİLER

Ümit
Ümit - 2 hafta Önce

Ne söylenebilir ki? Yapıldığı günden bu güne kadar her yönüyle hatalı olduğu söyleniyor. Deveye sormuşlar neren doğru. Bizim durumda o.

Ergün
Ergün - 2 hafta Önce

Kahramanmaraş çevresinde bulunan dağlar ve tepelerin etkisinden dolayı teknik olarak ILS kurulması pek mümkün değil. bayağı gayret gösterildiğini biliyorum. ama mevzu maliyet yüzüne yapılmıyormuş etkisinde kalıyor. haber46 olarak Devlet hava meydanları Kahramanmaraş müdürlüğünden resmi ve teknik görüş isteyin bence. bizde doğrusunu hep beraber öğrenelim.

Bertizli bekir
Bertizli bekir @Ergün - 2 hafta Önce

Antep ve adanadan mı uçun mu diysiz nediysiz müdür ?

vesselam
vesselam - 2 hafta Önce

millet uçağa binmek için günlük antebe gidiyor, bunu görmüyorlar mı? neden ek sefer konulmuyor seferler iptal ediliyor, ayıptır ne var bu antepte arkadaş. bir sınav olur antebe akar millet. gelenlere bakıyorum yığınla maraş plaka, otobusle gelenleri de düşünün, rahatlıkla maraşta olacak sınav vs olmuyor oraya yönlendiriliyor..

üç nokta
üç nokta - 2 hafta Önce

Narlıya yapılması planlanan Uluslararası hava alanını antebin ayak oyunlarıyla kaybettik, tıpkı bölge hastanesini devlet hastanesi statüsüne indirdikleri gibi!!!
Antep gibi komşumuz, 7 uyurlar gibi milletvekillerimiz, kanbur gibi zenginlerimiz olduğu müddetçe maraş kabuğunu kırıp 1 adım ileriye gidemez!!!

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 2 hafta Önce

iyi ki yakınımızda antep var!!! Ya antep olmasaydı ne yapardık.düşünsenize kayseriye,adanaya,urfaya,hataya yada malatyaya gittiğimizi.verdiğimiz yüzde seksen/seksenbeş oy yetersiz geliyor işte.ne yapalım nasipsiz maraşım edeler/bacılar bundan iyisi mi var gelmiş geçmiş en iyi hükümet sonuçta değil mi !!??

gurbet.
gurbet. - 2 hafta Önce

Her ne hikmetse en kucuk bir kotu hava muhalefeti durumunda ucuslar iptal ediliyor.Eger bu durum bu sekilde devam edecekse havaalaninin ne gibi faydasi ,geregi var ozaman. Kapatsinlar daha iyi olur. nasil olsa bir ise yaramiyor. hem yanibasimizda basimiz daradusdugunde gaziantep havaalani var. Ya bu ne sacmaliktir Allah askina .Bu sehirin mulki amirleri bukadarmi yeteneksiz, beceriksiz,Havaalanina gerekli olan altyapi sistemleri havalani yapildigi sirada neden dusunulmedi.Havaalani terminal binasi yapimi icin onca parayi sehirmerkezine yakin olan ve dahaaz mania sorunu olan bir bolge belirlenmedi mesela eski tomsuklu karakolunun bulundugu bolgedeki tank talim atis poligonu bolgesi. bu bolge inanilmaz uygundu bu havalani icin benim ilk aklima gelen.orasi yapilsaydi simdi boyle sorunlar yasanmazdi.

ÇINAR
ÇINAR - 2 hafta Önce

Serüven bitti tabi doymadılar yeni bahaneler lazım.
G.antep'ten rica edelimde havaş'lar maraşa kadar gelsin gitsin bizden bir cacık olmaz...

ökkeş
ökkeş - 2 hafta Önce

ya nasıl bir şehirmiş arkadaş deli olacağım ya. yıllardı çözülemeyen bir problem bu . vAllahi bizim siyasetçilerde iş yok yeminle iş yok.

Seyfullah
Seyfullah - 2 hafta Önce

Benim memleketimde Yöneten bir idareci Başkanın olmaması ne kadar üzücü yok potansiyel yok

xd
xd - 2 hafta Önce

koskoca şehre sadece istanbul iniyordu artık o da inmiyor herkes konuşur onlar yapar :d

Mevlane Kılınç
Mevlane Kılınç - 2 hafta Önce

Haber 46 süper ama oy verdiğimiz millet vekilleri yan sanayi bunlar millet vekili değil illet vekili hizmet yok düzen yok ulan maraş otunu gündeme getirene kadar hizmeti gündeme getirin yazıklar olsun sizin gibi vekile

Dede şeker
Dede şeker - 2 hafta Önce

UÇAK ANTEBEDE INEMEDI ANTEBIN DALARIDAMI ÇÖKMÜŞ INEMEDI UÇAK ACABA ADANAYA INDI K.MARAŞ ANTEBIN NE ZAMAN ILCESI OLUYOR 7 DI VEKILE SORALIM EVT OYLARI KULANAAR KILIS NE ZAMAN ARABI SEHRI OLACAK ONU SORIM VEKILERE

İsmail va
İsmail va - 2 hafta Önce

Kahramanmaraş hava limanının fiziki şartları gereği ıls takılması mümkün degil takılsa çalışması mümkün degil herkes yorum yapacak diye kendini rezil etmesin


SIRADAKİ HABER