İstanbul - Kahramanmaraş Uçak seferleri iptal oldu

İstanbul - Kahramanmaraş uçak seferlerinin iptal olmasıyla, vatandaşlar Haber46'ya ulaştı.

EKONOMİ 01.12.2019, 13:08
İstanbul - Kahramanmaraş Uçak seferleri iptal oldu
banner257

İstanbul - Kahramanmaraş karşılıklı uçak seferleri Cumartesi ve pazar günü iptal oldu. Edinilen bilgiye göre Cumartesi günü Kahramanmaraş'a inmesi planlanan uçak ILS olmadığı için inemedi ve Gaziantep'e yöneldi. Gaziantep'e de inmesi iptal olan uçak bu kez Adana Havalimanına inmek zorunda kaldı. Yıllardır devam ILS probleminden dolayı uçak pilotları Kahramanmaraş havalimanına inmek istemiyor.

ILS NEDİR? 

Aletli İniş Sistemi, pist başına yerleştirilmiş vericiler vasıtasıyla uçakların inişine yardımcı olan bir hassas yaklaşma sistemi. ILS, uçağın pist başına kadar hassas yaklaşmasını sağlayan bir seyrüsefer yardımcı sistemidir.

Yorumlar (21)
Ahmet şahan 7 ay önce
Bizler haber46 nın hakkını nasıl öderiz bilmem havaalanı sorununu hal kavşağı gibi gündemde tutuyorsunuz çok teşekkür ederiz
Büyüklerimiz 7 ay önce
Özel jetlerle geliyor zaten. Millet için olmasa da olur. Sayın milletvekilimizin biri caddeye genel başkanının adını vermekle meşkul, diğerleri çelikler holdingin parasına para katmakla, belediye başkanı pazaramız yok bişey yapamayız formunda. Yani neymiş biz yok şöyle havalimanı terminali yaptık yok böyle yaptıkça olmuyormuş. Terminali kullanılması için önce uçağın inmesi gerekir. Bu olanlar da beklenen sonuç.
Efkan korkmaz 7 ay önce
Cumartesi ve pazar karşılıklı 6 sefer iptal oldu.ILS cihazını 1000000 nüfuslu Kahramanmaraş lıya çok görenlere yazıklar olsun.
kahramanmaraş'lı 6 ay önce
Efkan hocam onu oy verirken düşünecektin.şakşakcılık yaparken iyiydi.iptal olunca seferler ses çıkarmaya başladın ne oldu hayırdır pınarın suyumu kurudu yoksa.
Yaşar Yaşamaz 7 ay önce
NE??? ILS YOKMUYMUŞ? AAA İNANMIYORUM.. O NE Kİ O?
BENİM VATANDAŞIM İŞİNİ BİLİR. YAPMAYIN BEYLER, MİLLETLERARASI HAVALİMANIMIZ VAR. DIŞ HATLAR BÖLÜMÜNÜ ESKİMESİN DİYE KULLANMADIĞIMIZA BAKMAYIN. HERKES BİZİ KISKANIYOR. CE HA PE ZİHNİYETİNDEKİLER SİZ Mİ GETİRDİNİZ ULUSLARARASI HAVALİMAININI BİZ GETİRDİK, BİZ! ADAM OLUN AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN.
Önder 7 ay önce
Niye bu cihaz takılmıyor illa bir facia olması mı bekleniyor
E BEKERECİ 6 ay önce
HAVA YOU ŞİRKETLERİNİN SEFER DÜZENLEMEK İSTEMDİĞİ ŞEHİRDE EXPO FUARI YAPIP 2 MİLYON TURİST GELECEK DİYORLAR
UTANIN HAYA EDİN
GÜNDE 2 BİN UÇAĞIN İNİP KALKTIĞI ANTALYADA EXPO PROJESİ SIFIR FAYDA VE FİYASKO İLE SONUÇLANIRKEN
MARAŞA EXPO YAPMAK REZALETİN DANISKASIDIR
BABANDAN MİRAS DÜŞŞE BİLE PARAYI HARCARKEN 40 KERE DÜŞÜRNÜRSÜN
BU FAKİR MİLLETİN PARASINI EXPO YAPACAĞIM ZENGİN OLACAĞIZ DİYE HARVURUP HARMAN SAVURUYOR ,GERİZEKALI SİYASİLER
Ümit 7 ay önce
Ne söylenebilir ki? Yapıldığı günden bu güne kadar her yönüyle hatalı olduğu söyleniyor. Deveye sormuşlar neren doğru. Bizim durumda o.
Ergün 7 ay önce
Kahramanmaraş çevresinde bulunan dağlar ve tepelerin etkisinden dolayı teknik olarak ILS kurulması pek mümkün değil. bayağı gayret gösterildiğini biliyorum. ama mevzu maliyet yüzüne yapılmıyormuş etkisinde kalıyor. haber46 olarak Devlet hava meydanları Kahramanmaraş müdürlüğünden resmi ve teknik görüş isteyin bence. bizde doğrusunu hep beraber öğrenelim.
Bertizli bekir 7 ay önce
Antep ve adanadan mı uçun mu diysiz nediysiz müdür ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?