Kahramanmaraş'tan Manisa'ya 190 tepsi baklava

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kahramanmaraş'tan Manisa'ya 190 tepsi baklava gönderildi. Maraş biberine sahip çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin bu haberi iyi okusun.

Kahramanmaraş'tan Manisa'ya 190 tepsi baklava

Kahramanmaraş Baklavası mı daha meşhur yoksa Gaziantep baklavası mı? Ya da şöyle soralım. Baklava Gaziantep'e mi ait, yoksa Kahramanmaraş'a mı? Cevap tartışılabilir belki ama Manisalılar tercihini Kahramanmaraş'tan yana kullandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Ege İhracatçılar Derneği (EGEİD) üyesi olan bir firma, Manisa'daki öğretmenlere Kahramanmaraş'tan getirdiği 190 tepsi baklavayı ikram etti.

Manisa'nın tercihini Kahramanmaraş baklavasından yana kullanması akıllara 'Baklava Kahramanmaraş'a mı yoksa Gaziantep'e mi ait' sorusunu getirdi. Daha önce Maraş biberinden antep biberi diye bahseden ve biber tartışmasını başlatan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in bu duruma karşısında nasıl bir hamle yapacağı merak konusu.

Ya da Kahramanmaraş'ın tatlı üreticileri Maraş Baklavasını tanıtmak ve bu avantajı iyi kullanmak için neler yapacaklar? Bekleyip göreceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 2 hafta Önce

Tabiki de baklava Gaziantep'in. Ama Kahramanmaraş'ımın ki de ayrı bir güzel tartışılmaz.

Edeler46
Edeler46 - 2 hafta Önce

Eee ne oldu şimdi ne kadar boş şeylerle uğraşıyoruz bu mu dünya maraşlılar yürü dünya yürü sonun virandır bin yılından sonra ahir zamandır ALLAHU TEALA sonumuzu hayr eylesin

SÜLEYMAN
SÜLEYMAN - 2 hafta Önce

fatma şahin onunla bununla uğreşacağına Gaziantep ilinde telefonu olmayan interneti olmayan okullar var. yazmadığımız yer kalması gitmediğimiz yol çalmadığımız kapı kalmadı. Fatma ŞAHİN de dahil buna. Eğitimcinin sorunlarını çöz sen önce.

Memleket
Memleket - 2 hafta Önce

İyide bu 190 tepsi baklava fatma sahinle ne alaksi var gorende çok büyük biseymis gibi allayip pullayip anlatmanın kime ne faydasi var maraş vadinin başka isi kalmamis bos işlere koca manşet atiyo acinacak bi durumm

tekkeli
tekkeli - 2 hafta Önce

arkadaşlar bunda şaşılacak bir şey yok baklava zaten maraşta üretilip antepte antep baklavası adında satılıyor baklava yapan şirketlere imalathanelere gidin sorun günlük yapılan baklavanın yüzde seksenini antepe ucuz fiyata gönderiyorlar

maraşlı
maraşlı - 2 hafta Önce

ucuz diye maraştan almışlardır

yorumsuz
yorumsuz - 2 hafta Önce

manisalılar ağzının tadını bilse antepden alır iki baklava arasında dağlar kadar fark olduğunu herkes biliyor kimse kusura bakmasın ayrıca fatma şahin maraş biberine sahip çıktığı yok antep biberi diye biber var acısından yemez maraş kadın onu kastediyor ama baya bi çarpıtıldı bu konu

KAHRAMANmaraşşşşşşşş46 ;)
KAHRAMANmaraşşşşşşşş46 ;) - 2 hafta Önce

antebin aşını ekmeğini suyunu biz veriyoruz zaten sonra zeytin yağı gibi üsste çıkıyorlar ::))))))

Six Sigma-Kaizen
Six Sigma-Kaizen - 2 hafta Önce

Baklava=Un+su+FISTIK+tereyağ+şeker+USTALIK
Burada en büyük girdi FISTIK..Maraşımızda da yetişen FISTIK daha çok Antepte yetişmektedir. Bu tarz saça diyaloglara girmek yerine Fatma Şahin'in vizyonuyla dünyaya bakmak şehrimizin yararına olacaktır.

Tanıtılmamış binlerce Maraşa özgü değerlerimiz bulunmaktadır. Su var doğası var tarım var kelle paçası var, eli böğründesi,tarhana çorbası, ekşili,tirşik vs..bu tarz şeylerle öne çıkmak lazım. Ayrıca mozaiklere de gerekn önemin bir an önce verilmesi gerekli(Namık Kemal)


SIRADAKİ HABER