17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı paylaşım dikkat çekti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan paylaşımlarıyla dikkat çeken Bayraktar, sosyal medya hesabından paylaştığı son videoda Atatürk'ün Müslümanlık ve Kuran'a yaklaşımı anlatıldı. Öte yandan söz konusu video, 2018 yılında Erdoğan'ın “İslam’ın güncellenmesi” gerektiği sözlerine de göndermede bulunduğu şeklinde yorumlandı.

Haberlerin ardından Erdoğan Bayraktar kişisel Twitter hesabından, yine tartışmalara neden olacak bir paylaşımda bulundu. '23 Nisan' paylaşımının "hiç kimseye gönderme olmadığını" söyleyen Bayraktar, "Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim, ancak her TÜRKİYE vatandaşının Atatürk’e saygı duyması gerektiğini vurgulamak istedim" ifadelerini kullandı.

smartselect-20220424-105222-chrome_626501ca39abf

NE OLMUŞTU?
Bayraktar, 23 Nisan’da bir video paylaşmıştı.  Videoda Atatürk’e yöneltilen iftiralara yer verilirken aslında Atatürk’ün tam tersi icraatlara imza attığı dile getiriliyordu.

Kime ait olduğu bilinmeyen konuşmada, “Bize bir Mustafa Kemal Atatürk tanıttılar yahu adam İngilize karşı mücadele ediyor, İngiliz’i, Fransız’ı, Yunan’ı, İtalyan’ı denize döküyor, adam Hıristiyan oluyor. Adam Mason localarını kapatıyor, ama Mason oluyor. Bursa’da iki kız çocuğu Hıristiyan oldu diye Bursa’daki koleji kapatmış adamdır Mustafa Kemal Atatürk” ifadeleri yer aldı.