Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde TBB Meclisi Üyeleri Seçildi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde TBB Meclisi Üyeleri Seçildi

CHP'li Elbistan Belediye Başkanı Erkan Gürbüz'ün, belediye binasına astığı borç listesi konusu, sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Bunun üzerine CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, belediyenin borcunu eleştiren bir açıklama yapmıştı. Ancak eski Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bu eleştirilere yanıt verdi.

Mehmet Gürbüz, belediyenin SGK ve vergi borçlarının piyasa borcu olarak gösterilerek kamuoyuna yanıltıcı bir algı oluşturulduğunu iddia etti. Öztunç'un açıklamalarını yanıtlarken, "Sn. vekil, açıklamalarınız kesinlikle yanıltıcı ve algı yönlendirmeye dayalı. Çalışanlara bu ay ödeyemediğiniz maaşları bile bize yüklemişsiniz. Belediyenin SGK ve vergi borçlarını piyasa borcu olarak göstermeniz, manipülatif bir algı oyunu olduğunu açıkça gösteriyor. Bütçe yönetimi konusunda bu derece bilgisiz bir zihniyetle karşı karşıyayız. Hodri meydan! Piyasa borçlarınızı açıklayın, gerçekler ortaya çıksın! Piyasa borcu, esnafımıza olan borçlardır ve bu konuda herhangi bir gizliliğimiz yok. Hangi esnafa ne kadar borcumuz olduğunu şeffaf bir şekilde açıklamaya davet ediyorum. Belediye şirketlerinin kendi içindeki alacak verecek durumları ise tamamen normal ve yönetilebilir düzeydedir. Ayrıca SGK ve Vergi borçları geçmişten gelen ve birçoğu yapılandırılmış ve hazine ile mahsuplaşmaya girilmiştir. Gerçekler bu şekildeyken, asılsız iddialarla kamuoyunu yanıltmaya çalışmak doğru değil. Ayrıca birçok kamu kurum ve kuruluşundan belediyemizin ciddi alacakları bulunmaktadır, şirketlerimizin envanterinde büyük miktarda gayrimenkul ve taşınmaz kaydı bulunmaktadır. Kamuoyunu yanıltmaya kimsenin hakkı yoktur." şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 07.23.58Whatsapp Image 2024 04 16 At 07.23.50Whatsapp Image 2024 04 16 At 07.23.14