Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan bir binaya ilişkin açılan dava kapsamında eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak hakkında yakalama kararı verildi. Kavak, Tarsus Adliyesi'ne teslim oldu ve Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne bağlandı. Suçlamaları reddeden Kavak, mahkeme heyetinin delil durumunu göz önünde bulundurarak tutuklanmasına karar verdiği belirtildi.

9Kh C S Q P S Ue28 I Y Z M Z B9 Pw

Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da 6 büyüklüğünde deprem olacak iddiası Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da 6 büyüklüğünde deprem olacak iddiası

Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki depremde yıkılarak 38 kişiye mezar olan Emek Apartmanı'na ilişkin açılan davada, aralarında Kavak'ın da bulunduğu 3'ü tutuklu 9 sanık hakkında 22 yıl 6'şar aya kadar hapis isteniyordu. Soruşturma sürecinde tutuklanan Kavak, görevden uzaklaştırılmıştı. İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 Ocak'ta görülen davada tutuklu Kavak, Aliye Sema Ö. ve Mustafa T'nin tahliyesine itiraz etmişti. Üst mahkeme sıfatıyla değerlendirilen itiraz sonucunda, Gaziantep 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 30 Ocak'ta sanıklar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı vermişti.