Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finalinden elde edilecek bilet gelirini, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlar için bağışlama kararı aldı. Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda 7 Nisan Pazar günü oynanacak olan 2023 Turkcell Süper Kupa müsabakasının bilet gelirleri, TFF ve iki kulübün ortak kararıyla depremzedelere yardım amacıyla kullanılacak.

Kahramanmaraş'ta Jandarma Trafik Timleri Bayram Öncesi Sıkı Denetimde! Kahramanmaraş'ta Jandarma Trafik Timleri Bayram Öncesi Sıkı Denetimde!

TFF tarafından yapılan açıklamada, "2022-2023 Sezonu Süper Lig Şampiyonu Galatasaray A.Ş. ile 2022-2023 Sezonu Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe A.Ş. arasında oynanacak olan Süper Kupa müsabakasının bilet gelirleri, 6 Şubat depremlerinden etkilenen depremzedelerimizin yardımına yönlendirilecektir" denildi.

Bu adım, Türk futbolunun sosyal sorumluluk anlayışının bir yansıması olarak dikkat çekerken, futbol camiasının depremzedelere yönelik dayanışma ve yardımlaşma çabalarına önemli bir katkı sunmuş oldu. Süper Kupa finali öncesinde alınan bu duygusal karar, sporun toplumsal birleştirici gücünü vurguluyor.