Gaziantep'te yaşanan Lina Erbay cinayeti Türkiye'yi kahretti. Anne Melisa İlbay'ı fuhuş yaptırmak için çocuklarını kaçırdılar. Çocuklardan biri bakıcı da çıkarken 3 yaşındaki Lina işkence edilerek öldürülmüş halde bulundu. Dün Lina'nın cenazesi kaldırılırken, anne, katil zanlıları ve cinayete ilişkin kan donduran yeni detaylar ortaya çıktı.

gaziannep-lina-annesi-babasi-muge-a-knNJ.jpg

Küçük kızın katilleri cinayet ve işkence ilgili birbirlerini suçladılar. Mehmet Kurt Lina'nın ölümüyle ilgili denşete düşüren ifadeler verdi. Medyaya düşen ifadeler ile birlikte Müge Anlı da da yeni bilgiler ortaya çıktı.  Müge Anlı "Ben ayrıntılarını vermiyorum ama bu çocuk normal bir şekilde öldürülmemiş. Bu vahşete ad veremiyorum. Lina'nın cesedini bulan ekip bile şoke olmuş" dedi. Lina'nın cesedini teşhis eden babaanne Sevim Erbay ise '"görseniz dünya ayağa kalkar" diyerek küçük kızın yaşadığı vahşeti aktardı. 

Lina Erbay, annesi Melisa İlhan'a fuhuş yaptırmak isteyen kişiler tarafından kaçırılan 2 kardeşten büyük olandı. Henüz 3 yaşında olan Lina Erbay'ın işkence edilerek acımasızca öldürüldü. Müge Anlı'nın deyimiyle cesedi bulanlar bile şoke oldu. Lina'nın küçük kardeşi Ceyda ise Kiraz Akkurt isimli bir başka kadında bulundu. Kiraz Akkurt olay ortaya çıkınca Müge Anlı ile Tatlı Sert'i arayıp çocuğun kendisinde olduğunu söyledi ve Ceyda'yı devlete teslim etti. Gözaltına alınan Kiraz Akkurt, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Lina'nın katiliyle ilgili şok detaylar
Cinayetten gözaltına alınanlardan biri Melisa'yı fuhuş batağına düşüren ortaokul arkadaşı Muhabbet Toz diğeri ise onun sevgilisi Mehmet Aksu çıktı. Mehmet Aksu'nun bir çocuk giyim mağazası ile emlak ofisi sahibi olduğu öğrenildi. Lina'nın cesedi çocuk giyim mağazasının deposundaki derin dondurucuda bulundu. Muhabbet Toz ve sevgilisi nitelikli kasten öldürmek suçlaması ile tutuklandı. Gaziantep E Tipi kapalı cezaevine gönderildiler. Savcı anne Melisa ve baba Abdurrahman'ın da ifadesi alındı. Küçük Lina'nın cenazesini ise babaanne Sevim Erbay teşhis etti. 

gaziantep-lina-erbay-muge-anli-atv-WSbz.jpg
Lina'nın cesedini görseniz dünya ayaklanır
Babaanne Lina'nın cesedi gördüğünde dehşete düşmüş. Çocuğun her yeri ısırık yarasıydı diyen Sevim Erbay şunları anlattı:
-Çocuğun her yeri mosmordu. Dudakları patlamış, göz altları morarmış. Çocuğu sallayarak kaslarını kırmışlar. Çocuğun halini görseniz var ya dünya ayaklanır. Kız Melisa her işe gittiğinde bu çocuğu görüyordun. Buna nasıl izin verdin. 

Melisa'nın babası zengin çıktı
Lina'nın babaannesi Sevim Erbay ve babası Abdurrahman Erbay bugün de Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınına katıldı. 1 yıldır çocukları göremediğini belirten Sevim Erbay gelini Melisa'ya tepki göstererek 'Allah kahretsin seni çocuğu vereydin de yoluna gideydin. Gidip beni kocasını şikayet etmiş. Oğlum gidip kapılarında yattı çocukları bulurum diye" diyerek şunları anlattı:

-Melisa kendi annesi ve babasını da şikayet etti. Bana bakmıyorlar diye yalan söylüyor. Melisa'nın babası çok zengin. O adam bakıyordu, kirasını veriyordu. Melisa annem bakmadı babam bakmadı diye yalan söylüyor. Babası 'sen bunu boşa ben sana bakarım' dedi. Başka kocaya verecekti diye yalan söylüyor. 

gaziantep-lina-erbay-annesi-melisa-AM6G.jpg
Torunum Ceyda'yı cani annesine vermeyin
Babaanne diğer torunu Ceyda'nın da kendisine verilmesini istedi. Sevim Erbay, "Ceyda'yı bana verin ben onu büyütürüm. Benim arkamda Allah var' dedi. Ceyda Erbay devlet korumasına alındı. Babaanne Sevim Erbay feryat ederek torununu isterken, o konuştukça Ceyda'nın babası ağladı: 
-Ceyda'yı getirip babasına versinler. Babası onu bağrına bassın. Ateş düştüğü yeri yakar. Biz kaç gündür yanmışız. Bırakın onun kokusunu babası duysun. Prosedürü bir kenara atın... Prosedür nedir bir kağıt parçası. Benim çocuğumdan daha mı kıymetli. Verin de yüreğimiz soğusun. O cani annesine vermeyin. Cani o cani... 

Anne Melisa Lina'nın katiliyle gezmiş
Lina'yı kaçıran Mehmet Aksu ile anne Melisa İlhan'ın gezdiğini söyleyen babaanne Sevim Erbay, 15 gün önce ikisinin adliyeye birlikte gittiklerini belirtti. Melisa'nın Lina'nın işkence gördüğünden haberdar olduğunu öne süren Babaanne şunları anlattı:
-Bütün dünya ağladı. Bir anne olarak o tepkiyi gösteremezsin. Aylardır buna nasıl dayandın. Sen taştan mı yapıldın. Nasıl giyinip kuşanıp Mehmet ile adliyeye gittin. Bana seslensen ben dünyayı yakardım. 

gaziantep-lina-erbay-muge-anli-baba-bvVG_cover

50 tane adamla birlikte olacağına
Melisa İlhan'ın çelişkili tavırlarına Müge Anlı da tepki gösterip 'kadın sığınma evine yerleştirmek istediler kabul etmedi" bilgisini verdi. Melisa'nın babasının kendisini evlendireceğini öne sürdüğünü belirten Müge Anlı, "Ben de kızdım. Kızım dedim tutup da 50 tane adamla olana kadar git bir tane adamla evlen, kır dizini otur dedim. Git babana dedim, babam beni evlendirir dedi. Evlendirsin... " diye konuştu. Müge Anlı, Melisa'nın aklının başında olmadığını 'kendini idare edemediğini' söyledi. 

Anne Melisa İlhan nerede babaanne cenazeye istemedi
Müge Anlı'nın verdiği tepki sonrasında canlı yayına Melisa İlhan bağlandı. Kadın sığınma evine gitmeyen Melisa'nın ailesinin yanında olduğu öğrenildi. "Hani evlendireceklerdi seni, biraz aklını başına al" diyen Müge Anlı'ya Melisa , "Burda kesin bir şey yok. Geldim oturuyorum." karşılığını verdi. "Sana da kıyamıyorum" diyen Müge Anlı, Sevim Erbay'dan cenazeye katılabilmesi için izin istedi. Babaanne Sevim Erbay ise "Sakın yanımıza yöremize gelmesin. Cenazeye uzaktan bile bakmasın kendini yok ettirmesin. Elinle yaptın bundan sonra kızım abdesine namazı başla. Allah yardımcın olsun. 

Lina'nın katillerinin ifadesi kan dondurdu
Tutuklanıp cezaevine gönderilen Lina'nın katillerinin ifadeleri de bugün ortaya çıktı. Mehmet Aksu sorgusunda, Lina'nın Muhabbet Toz tarafından öldürüldüğünü, vicdan azabı çektiği için olayı itiraf ettiğini söyledi. Mehmet Aksu'nun ifadesinde Melisa'nın ilk olarak şehir merkezindeki bir rezidansta kalarak fuhuş yaptığını, sevgilisinin de burada olmasından rahatsız olduğu için Muhabbet Toz'a ayrı bir ev tuttuğunu iddia ederek şunları anlattı:

muhabbet-toz-lina-erbay-katili-gazi-in6g.jpg
- "Melisa, kiraladığı rezidansta fuhuş yapmaya devam ediyordu, çocukları ise Muhabbet'in yanında kalıyordu. Mart ayının başında Muhabbet beni arayınca evine gittim. Eve girdiğimde Lina Nazlı, yerde halının üzerine sırt üstü hareketsiz yatıyordu. Muhabbet ise korku ve panik halinde yerde oturuyordu. Muhabbet'e ne olduğunu sordum. Muhabbet bana, 'odada sağa sola koştu bağırdım durmadı, ben de sinir haliyle kafasına iki defa vurdum yere düştü, bu şekilde hareketsiz kaldı, ne yapacağımı bilemedim seni aradım, yardım istedim'Lina'yı yakalım dediler
-Nabzına baktığımda Lina Nazlı'nın öldüğünü anladım. Muhabbet'e birkaç kez ambulansı ve polisi aramasını, olanı anlatmasını ve ne yapılacaksa yapılmasını söyledim. Muhabbet bana cevap vermedi, ambulans ve polisi aramadı. Muhabbet bana, 'bu çocuğun cesedini yakayım, parçalarını bir yere gömeyim, kurtulayım' dedi. Ben kabul etmeyince iş yerime götürüp, derin dondurucu alarak, cesedi dondurucuya koymayı teklif etti. Ceset sürekli gözümüzün önünde olacağı için kimsenin bulma ihtimali olmayacağını söyledi. Ben buna da karşı çıktım ama ısrar edince kabul etmek zorunda kaldım. İş yerime yakın bölgede 5 bin liraya bir derin dondurucu satın aldık. Bir saat sonra derin dondurucuyu iş yerine getirdiler. Biz de Muhabbet ile aracıma binerek evden Lina Nazlı'nın battaniyeye sarılı cesedini iş yerine getirip, derin dondurucunun içerisine koyduk".

lina-erbay-katilleri-muhabbet-toz-6fNi.jpg
Cesedin üstüne sebze koymuş
Muhabbet Toz'un cesedinin görünmemesi için üstüne sebze koyduğunu söyleyen Mehmet Aksu, "Cesedi derin dondurucuya koyduktan sonra kilitledik. İçerisinde cesedin bulunduğu derin dondurucunun her iki anahtarını da Muhabbet aldı. Zaten derin dondurucunun fişi sürekli takılıydı. O tarihten sonra Muhabbet, 'bu ceset bulunursa ben yanarım, çocuğun cesedi sürekli kontrolümde olmasını istiyorum' dedi. Ben de karşı çıkmayarak iş yerini bundan sonra Muhabbet'in çalıştırmasını istedim. O günden sonra iş yerini Muhabbet çalıştırdı. Muhabbet'in çocukla ilgili ailesine ne dediğini bilmiyorum. Televizyon kanalındaki yayını izleyince de rahatsızlık duyarak polisi aradım" diye konuştu.

Muhabbet Toz: Lina'ya Mehmet ve Melisa işkence etti
Olay sırasında çocuk yaramazlık yaptığı için elleriyle sallarken düştüğünü söyleyen Muhabbet Toz şu ifadeyi verdi:
- "Çocuğa Melisa ve Mehmet uyguluyordu. Nazlı Lina hastaydı ama Melisa onu tedavi ettirmeyerek eve getirdi. Zaten fuhuş yaptığı için eve fazla gelmiyordu. O nedenle çocuklarına ben bakıyordum. Melisa, kızları zaman zaman döverdi. Mehmet'in de birkaç kez evde alkol alırken çocukların ağlama sesine sinirlendiği için Lina Nazlı'yı kolundan ve bacağından birkaç kez ısırıp bağırdığını görmüştüm.

lina-erbay-katili-mehmet-kurt-YMz7.jpg

Çocuğun ölmesi üzerine Mehmet'le plan yapıp cesedi yakmak istediklerini ancak sonra vazgeçtiklerini söyleyen Muhabbet Toz, " Sonra 'gözümüzün önünde olur' diyerek bir buzdolabı alıp Mehmet'in işyerine getirerek cesedi buraya koyduk. Nazlı Lina'yı kasıtlı bir şekilde öldürmedim. Sadece sakinleştirmeye çalışırken düşüp öldü" iddiasında bulundu.

Salladım öldü
-Olay günü Nazlı'ya yemek yediriyordum ama o yemek istemedi. Ben de kendisini iki elimle sert şekilde sallayıp akıllı olmasını istediğim bir anda sallamanın da etkisiyle dengesini kaybederek sandalyenin üzerinde oturur vaziyette iken kucağımdan kafa kısmı yere beton zemine gelecek ve sert bir şekilde kafası üstü düştü. Yere düşünce bir anda hareketsiz kaldı. Ben panikledim, korktum, hiç tepki vermeyince Mehmet'i aradım, o da geldi kalp masajı yaptı ama çocuk ölmüştü" 

Lina'nın cenazesindeki detay
Dün 3 yaşındaki Lina’nın cenazesi Gaziantep Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.

gaziantep-lina-cenazesi-muge-anli-a-Qz5w.jpg

Cenaze öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazıyla defnedilirken, cenaze töreninde baba Abdurrahman Erbay kızı üşümesin diye tabuta hırkasını sardı.

gaziantep-lina-cenazesi-muge-anli-a-1tfv.jpg

Anne cenazeye gelmedi
Ayakta güçlükle duran Abdurrahman Erbay, kızının tabutunu taşıyarak cenaze aracına kadar götürdü. Anne Melisa İlhan ise cenazeye katılmadı. 
Cenazeye Gaziantep Valisi Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve aile katıldı.

gaziantep-lina-cenazesi-muge-anli-a-Rvby.jpg