banner240

Ali Öztunç: 'Kanun teklifine her baktığımızda başka bir sorunla karşılaşıyoruz'

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Elektrik Piyasası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Genel 10.11.2020, 14:48
Ali Öztunç: 'Kanun teklifine her baktığımızda başka bir sorunla karşılaşıyoruz'
banner257
banner226

Elektrik Piyasası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Alışveriş torbasında dahi bir kural vardır, her ürünü aynı torbaya koymazsınız. AKP’nin torba yasalarında böyle bir kural yok. Önüne gelirse, torbaya dolduruyor. Kanun teklifine her baktığımızda başka bir sorunla karşılaşıyoruz. Biyokütlenin tanımını değiştirip, lastik yakana temiz enerjiymiş gibi teşvik vermeye çalışıyorlar” yorumunda bulundu.

Teşvikle Lastik Yakacaklar

Torba yasada Biyokütle santrallerinde lastik atıklarının yakılmasının önünü açan teklifin yer aldığını belirten Öztunç “Bu haliyle, lastik yakarak elde edilecek enerji, yenilebilir enerji olarak kabul edilecek ve YEKDEM’den faydalandırılabilecek. Daha şimdiden Kocaeli, Düzce ve Erzincan’da yeni lastik yakma tesisleriyle ilgili haberler duyuyoruz. Yasalaşırsa, önünü alamayız. AKP iklim kriziyle mücadele edeceğine, rançılara para kazandırmaya çalışıyor. Akılları, fikirleri birilerine para kazandırmakta” yorumunu yaptı.

Yorumlar (1)
ŞEHSUVAROĞLU 11 ay önce
Çok sayın Atom bey doğru söylüyor marketteki torba meselesini.
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:11
Öğle 12:31
İkindi 15:58
Akşam 18:40
Yatsı 19:56